BAUMANIS KANĀDĀ IZCĪNA 6. VIETU UN IEGŪST ‘SUPERCHARGE’ BALVU

TRUĀ-RIVJĒRĀ AIZVADĪTS FIA PASAULES RALLIJKROSA ČEMPIONĀTA 2018. GADA SEZONAS SEPTĪTAIS POSMS WORLD RX OF CANADA. TAJĀ SAVU ŠĪS SEZONAS LABĀKO REZULTĀTU SASNIEDZA JĀNIS BAUMANIS, KVALIFICĒJOTIES FINĀLA BRAUCIENAM, KURĀ IZCĪNĪTA 6. VIETA, BET LABĀKĀ REAKCIJA STARTĀ ĻĀVA SAVĀ ĪPAŠUMĀ IEGŪT ‘MONSTER ENERGY SUPERCHARGE AWARD’ TROFEJU.

PĀRLIECINOŠI SASNIEGTS PUSFINĀLS, IZKAROTA VIETA FINĀLĀ

Jānis Baumanis trešo kvalifikācijas kārtu iesāka piesardzīgi. Tas ļāva izvairīties no priekšā notikušā kontakta starp Johanu Kristofersonu un Kevinu Ēriksonu un apsteigt “Olsbergs MSE” komandas braucēju. Cīņas turpinājumā izdevās tikt pie brīvas trases sev priekšā un kopējā ieskaitē sasniegts septītais rezultāts.

Trīs sekmīgas kārtas ļāva pēdējā braucienā izvairīties no liekiem riskiem. Jānim padevās lielisks starts un savā braucienā pirmajā aplī izdevās iekārtoties trešajā pozīcijā, tomēr aizkavēšanās aiz priekšā braucošā Žeroma Grosē-Žanīna lika samierināties ar divpadsmito vietu.

Kopējā ieskaitē kvalifikācija tika pārliecinoši noslēgta desmitajā vietā, kas ļāva kvalificēties pusfināla braucienam trešajā starta rindā. Startā Baumanim izdevās apsteigt Kevinu Hansenu un Robinu Larsonu un ieņemt ceturto pozīciju, kurā Jānis turējās ilgāku laiku līdz priekšā braucošo Andreasu Bakerudu piemeklēja balstiekārtas defekts. Ar to vien Baumanis neapstājās. Sebastiens Lēbs pēdējā aplī nepārredzamā pagriezienā piedzīvoja avāriju, aizšķērsojot Jāņa Baumaņa ceļu. Pēc sadursmes trases pēdējos metros Jānis izrāva otro vietu, atstājot Lēbu trešajā pozīcijā.

Fināla braucienā Jānim Baumanim bija labākais starta reakcijas laiks no visiem sešiem dalībniekiem, kas ļāva viņam izcīnīt ‘Monster Energy Supercharge Award’ trofeju. Mēģinājumi doties uzbrukumā pa ārmalu nevainagojās panākumiem. Finālā izpaudās rūpnīcas komandu pārsvars un Baumanis finiša līniju šķērsoja 6. pozīcijā.

Sacensībās Truā-Rivjērā “Stard” komandu pārstāvošais Baumanis izcīnīja 13 punktus, kas kopvērtējumā ar 64 punktiem ļauj nostiprināties devītajā vietā.

“AR PUSSOLI ESAM UZ PJEDESTĀLA”

Jānis Baumanis: “Šodien neizdevās uzrādīt pašu labāko sniegumu kvalifikācijās, it sevišķi pēdējā braucienā. Neraugoties uz to, temps bija labs un biju apmierināts, ka kvalifikāciju noslēdzām desmitajā vietā. Pusfinālā nekad neko nevar zināt. Ar tādu mērķi arī gāju. Pēc laba starta pirmais pagrieziens bija mierīgs, bet trešajā pagriezienā Kevins Hansens pieļāva kļūdu un ieleca man sānos. Turpināju cīņu, un izdevās ļoti veiksmīgs un precīzs džokera aplis. Pēc tam izdevās uz konkurentu kļūdu rēķina pakāpties līdz otrajai vietai. Pēdējā pagriezienā, kur Sebastiens Lēbs sagriezās pa rāciju neko nedzirdēju, līdz ar to situāciju pamanīju pats. Labi, ka aizmugurē nebija konkurenti, kuri varēja izmantot situāciju un aizbraukt man garām. Tas ļāva finālā startēt no otrās rindas. To, ka veicu labāko startu nemaz nezināju līdz pat pēdējam brīdim, kad mani aizveda līdz goda pjedestālam. Liels prieks par komandas darbu un mašīnu, kas tika sagatavota, lai cīnītos pusfinālā un finālā. Šoreiz pietrūka pieredze, tādēļ strādāsim pie tā, lai turpmāk finālos varētu uzrādīt vēl labākus rezultātus. Pēc pusfināla mašīna bija pārkarsusi un mums nebija iespējas to pienācīgi atdzesēt. Beidzot esam uz pjedestāla un izcīnīta 'Monster Energy Supercharge' balva. Būtu gan vēlējušies iegūt pirmo, otro vai trešo vietu, tomēr ar pussoli esam uz pjedestāla.”

SPORTISTU ATBALSTA

“Latvijas valsts meži”, “LDZ Cargo”, “Rīgas Brīvosta”, PATA, “58 Grader North Restoration & Bygg AB”, “Lesjofors Springs LV”, “Z/S Eriņi” “MORA-Trans”, “Stiga RM” un “G-Energy”. Informatīvais atbalstītājs DELFI.LV.

PAR JĀNI BAUMANI

Jānis savu profesionālo sacīkšu braucēja karjeru sāka tikai 16 gadu vecumā, bet 10 gadus vēlak viņš jau startē Pasaules līmenī kopā ar tādām leģendām kā Peters Solbergs un Sebastians Lēbs. Jāņa karjeras pirmssakumi meklējami kroskartu kategorijā, bet turpinājumā sekoja Latvijas un Baltijas čempiona titulu autokrosā. 2014.gadā Jānis pieteica sevi uz Eiropas skatuves, kad debijas sezonā izcīnīja 3.vietu Super1600 klasē, bet gadu vēlāk jau kļuva par čempionu. 2016.gadā sekoja debija WorldRX klasē un čempionāta kopvērtējumā tika izcīnīta 9.vieta, bet 2017.gadā labākais panākums tika sasniegts tieši māju posmā Rīgā, kad Jānis iekļuva finālā un izcīnīja 5.vietu. Šajā sezonā Jānis Pasaules ieskaites Supercar klasē nospraudis mērķi iekļūt vismaz pusfinālā katrā no sacīkstēm.

Sports