Beidzot uzvara! Latvijas hokejisti PČ spēlē pārspēj Baltkrieviju

Latvijas hokeja izlase sestdien pasaules čempionāta (PČ) spēlē, sekmīgi izmantojot skaitliskos variākumus, ar 6:3 uzvarēja Baltkrieviju un tagad tikai uzvara pēdējā spēlē svētdien pret Austriju atstās komandu spēcīgāko pulkā 2012. gada čempionātā.

Latvijas komandai šī bija pirmā uzvara 2011. gada PČ pēc četriem pēc kārtas piedzīvotiem zaudējumiem pirmajās spēlēs.Trīs no sešiem vārtiem Latvija guva skaitliskajā vairākumā, taču arī visus trīs vārtus zaudēja būdama mazākumā. Pa diviem vārtiem guva Mārtiņš Cipulis un Georgijs Pujacs, vienus Kaspars Saulietis un Aleksandrs Ņiživijs, kas sakrāja trīs rezultativitātes punktus tāpat kā Cipulis un Miķelis Rēdlihs par trim piespēlēm, bet vārtos Edgars Masaļskis atvairīja 36 metienus. Latvijas komanda uz baltkrievu vārtiem izdarīja 31 metienu.

Par labākajiem spēlētājiem savās komandās tika atzīti Cipulis un Mihails Grabovskis.

Pirms pēdējās kārtas spēlēm, kad svētdien plkst. 21.15 Latvijai jāspēlē ar Austriju, bet Baltkrievijai ar Slovēniju, atpalicēju četriniekā visām četrām komandām ir pa trim punktiem un skaidrs, ka vietu elitē saglabās tās komandas, kas svētdienas spēlēs gūs uzvaras. Paralēli notikušajā sestdienas spēlē Bratislavā Austrija ar 3:2 pārspēja Slovēniju.

Latvijas un Baltkrievijas spēlē jau pirmajā trešdaļā Latvijas komanda ieguva trīs vārtu pārsvaru divus pirmos gūstot realizējot skaitlisko vairākumu. Vispirms Cipulis pielaboja ripu vārtu priekšā, tad Pujacs meta tukšos vārtos, bet pēc tam arī vienādos sastāvos noslēdza pretuzbrukumu uzreiz pēc mazākuma izturēšanas. Tomēr līdz pirmajam pārtraukumam baltkrievi ar Viktora Kostjučonoka metienu, arī realizējot vairākumu, vienus vārtus atguva.

Otrajā periodā nebija pagājusi minūte, kad Grabovskis vēlreiz izmantoja skaitlisko vairākumu, kad Masaļskis bija aizsegts un neredzēja ripu. Trešdaļas beigās baltkrievu vārtsargs Andrejs Mezins neaizsniedzās līdz tveramai Ņiživija raidītai ripai un tika atjaunots divu vārtu pārsvars.

Cipulis ar precīzu metienu no vārtu priekšas trešajā periodā panāca jau ērtu trīs vārtu pārsvaru, bet mača izskaņā izcēlās arī Kaspars Saulietis, lai iznākums šajā sacensībā būtu izšķirts. Dmitrija Meleško metiens 10 sekundes pirms spēles beigām tikai samazināja rezultāta starpību.

Spēli izlaida traumas guvušie uzbrucējs Lauris Dārziņš un aizsargs Krišjānis Rēdlihs, taču bija atgriezies pēc trīs spēļu duskvalifikācijas izciešanas aizsargs Artūrs Kulda.

PČ hokejā

* Baltkrievija - Latvija 3:6 (1:3, 1:1, 1:2)

0:1 - Mārtiņš Cipulis (Arvīds Reķis, Aleksandrs Ņiživijs, vair.) 9:26

0:2 - Georgijs Pujacs (Andris Džeriņš, Miķelis Rēdlihs, vair.) 13:23

0:3 - Georgijs Pujacs (Miķelis Rēdlihs) 17:19

1:3 - Viktors Kostjučonoks (Aleksandrs Kitarovs, Artjoms Demkovs, vair.) 19:31

2:3 - Mihails Grabovskis (Dmitrijs Korobovs, Dmitrijs Meleško, vair.) 20:53

2:4 - Aleksandrs Ņiživijs (Mārtiņš Cipulis, Herberts Vasiļjevs) 36:17

2:5 - Mārtiņš Cipulis (Aleksandrs Ņiživijs, Arvīds Reķis, vair.) 49:44

2:6 - Kaspars Saulietis (Miķelis Rēdlihs) 57:29

3:6 - Dmitrijs Meleško (Aleksandrs Kulakovs, Andrejs Kosticins, vair.) 59:50

Vārtsargi: Andrejs Mezins - Edgars Masaļskis

Sports