Beverīnas novadā sacenšas novusā

Ar ciemiņu uzvaru Brenguļos noslēdzās Beverīnas novada atklātais čempionāts novusā. Uzvarēja valmierietis Jānis Saulītis. Pārējās godalgotās vietas izcīnīja sportisti no Variņiem Lauris Petrovs un Ilmārs Pavasars.

Čempionātu rīkoja Beverīnas novada pašvaldības Informācijas, izglītības un sporta centrs "Kaimiņi" Brenguļos un tā vadītājs Aivars Grinbergs.

Pavisam sacentās 25 spēlētāji (divas dāmas un 23 vīrieši) no Smiltenes, Valmieras, Kauguriem, Trikātas, Sedas, Variņiem, Palsmanes un Blomes. Dalībnieki sākumā startēja divās apakšgrupās, izspēlējot vienu riņķi katrs ar katru. Finālā no katras apakšgrupas iekļuva pieci labākie sportisti.

"Cīņas bija ļoti sīvas. Finālā vienāds punktu skaits bija gan sportistiem, kuri ierindojās pirmajā un otrajā vietā (12 punktu), gan sportistiem no trešās līdz piektajai vietai (11 punktu). Izšķiroši bija pāris savstarpējie seti, un godalgoto vietu sadalījums kļuva zināms tikai pēdējā spēlē," informē A. Grinbergs.

Pirmajā desmitniekā iekļuva: 1. Jānis Saulītis (Valmiera), 2. Lauris Petrovs (Variņi), 3. Ilmārs Pavasars (Variņi), 4. Linards Knospiņš (Valmiera), 5. Māris Sebris (Variņi), 6. Lauris Jansons (Valmiera), 7. Dainis Ķelle (Kauguri), 8. Sergejs Valbergs (Palsmane), 9. Viktors Stasjuļevičs (Seda), 10. Jurijs Fomins (Seda).

Par saviem panākumiem Beverīnas novada mačos priecājas Smiltenes novada novusa kluba "Variņi" sportisti. Viņi kārtējo reizi demonstrēja valsts čempionātā novusā uzkrāto pieredzi un meistarību. "Sacensībās piedalījās astoņi mūsu novada sportisti, četri no viņiem tika finālā. Arī apakšgrupās no mūsu komandas neviens neierindojās zemāk par septīto vietu," stāsta novusa kluba "Variņi" pārstāvis Mārtiņš Kalns.

No Beverīnas novada sportistiem vislabāk veicās kaugurietim D. Ķellem, kurš finālā izcīnīja septīto vietu. Dāmu konkurencē uzvarēja Inga Valtiņa no Trikātas, aiz sevis atstājot sacensību jaunāko dalībnieci Megiju Ķelli no Kauguriem.

A. Grinbergs pateicas par sadarbību novusa entuziastiem no Valmieras, Strenčiem un Sedas, kuri aizdeva čempionāta rīkošanai novusa galdus.