Bijušā Valkas rajona derbijā uzvaru izcīna FK "Smiltene/ BJSS" (papildināts ar FK "Valka" trenera viedokli) 6

Svētdienas vakarā Valkā norisinājās Latvijas futbola čempionāta otrās līgas Vidzemes reģiona turnīra spēle, kurā turnīra līdervienība FK "Smiltene/ BJSS" pārspēja vietējo FK "Valka" vienību ar rezultātu 2:1. Uzvarētāju labā vārtus guva Dāvis Gaigals un Dairis Zariņš.

Turnīra tabulā pirms šīs spēles abas komandas atradās atšķirīgās pzoīcijās. Ja smiltenieši aizvadītajās septiņās spēlēs bija tikuši pie piecām uzvarām, viena neizšķirta un piedzīvojuši vienu neveiksmi, turnīra tabulā ieņemot pirmo pzoīcīju, tad FK "Valka" komanda tik pat spēlēs izcīnījusi trīs uzvaras, divas reizies cīnījusies neizšķirti un divās spēlēs tika piedzīvoti zaudējumi.

Turnīra tabulā Valkas futbolisti ieņēma piekto vietu. Abu komandu cīņas iepriekšējā gada turnīrā beidzās ar neizšķirtu (3:3) un smilteniešu uzvaru ar rezultātu 5:3. Šī spēle abām komandām bija nozīmīga no turnīra tabulas viedokļa, jo uzvara smilteniešiem ļautu nostiprināties turnīra tabulas pirmajā vietā, bet valcēniešiem veiksmes gadījumā būtu iespēja pacelties uz trešo pozīciju.

FK "Smiltene/ BJSS" komandai šajā spēlē palīdzēt nevarēja vienības jaunākie spēlētāji Elvis Teremko un Jēkabs Rancāns. Teremko nespēlēja slimības dēļ, bet Rancāns bija izsaukts uz Latvijas U -17 futbola izlasi, lai pārstāvētu mūsu valsti Baltijas kausa izcīņā. Savukārt sastāvā atgriezās labās malas pussargs Jānis Rubenis un aizsargs Dairis Zariņš.

Pirmais puslaiks iesākās ļoti neaktīvi no abu komandu puses, jo spēlētāji laukumā rādīja lēnu un bālu spēli. Lai arī bumbas kontrole nedaudz lielāka bija smilteniešiem, tomēr bīstamus momentus pie mājinieku vārtiem viņiem neizdevās izveidot. "Valkas" vienība savukārt spēlēja vairāk no aizsardzības, mēģinot ātri pāriet no aizsardzības uzbrukumā. Spēles 15 minūtē laba iespēja atklāt rezultātu bija smilteniešu pussargam Kristapam Rakštelim, tomēr valcēniešu vārtsargu pārspēt viņam neizdevās. Puslaika otrajā pusē viesi vairāk uzbruka ar tālsitieniem, kas arī deva augļus.

Spēles 31. minūtē netālu no sava soda laukuma noteikumus pret smilteniešu uzbrucēju Edgaru Jansonu pārkāpa mājinieki, kā rezultātā mača tiesnesis nozīmēja brīvsitienu 25 metrus no mājinieku vārtiem, ko savukārt ar neatvairāmu sitienu vārtu "devītniekā" realizēja Dāvis Gaigals, izvirzot savu komandu vadībā.

Pirmā puslaika izskaņā par sevi lika manīt spēles tiesnesi, kurš vispirms nefiksēja neapšaubāmu noteikumu pārkāpumu pret Rakšteli, bet tad piešķīra apšaubāmu 11 metru soda sitienu uz viesu vārtiem, ko veiksmīgi realizēja Sergejs Thielemanns, izlīdzinot rezultātu. Pēdējās minūtēs laba iespēja bija smilteniešiem, lai atgūtu vadību, tomēr Jansona sitiens ar galvu no 10 metriem lidoja nedaudz gar vārtu stabu. Pēc pirmajā 45 spēles minūtēm rezultāts 1:1.

Otro puslaiku aktīvāk iesāka "Valkas" futbolisti, kuri izveidoja vairākus bīstamus momentus pie smilteniešu vārtiem, tomēr vietā bija viesu aizsargi un vārtsargs. Spēles turpinājumā "Smiltene/ BJSS" pamazām pārņēma spēles grožus savās rokās, veidojot vairākas bīstamas kombinācijas, vienā no kurām viens pret valcēniešu vārtsargu Edgaru Maļcevu izskrēja Jansons, kuru savā soda laukumā nogāza mājinieku vārstargs.

Par izbrīnu abu komandu spēlētājiem mača tiesnesis vārtsargam piešķīra vien dzelteno kartiņu. Spēles 60. minūtē "Smiltenes/ BJSS" komandas rindās laukumā pēc ilgāka pārtraukuma devās Jānis Rubenis, kurš jau pirmajā minūtē esot laukumā izpildīja sekmīgu piespēli Tomam Vīvuliņam, kuru soda laukumā nogāza "Valkas" aizsargs.

Pēc šīs epizodes tiesnesis piešķīra 11 metru soda sitienu, ko tradicionāli sekmīgi izpildīja Dairis Zariņš, otro reizi vadībā izvirzot viesus. Spēles beigu daļā aktīvāk turpināja uzbrukt smiltenieši. 75. minūtē ar nesportisku paņēmienu tika nogāzts Jānis Priede, kā rezultātā mājinieki nokļuva mazākumā, jo no laukuma tik noraidīts vienīgo vārtu guvējs "Valkas" vienībā Sergejs Thielemanns.

Likās, ka viesi spēli novedīs līdz drošai uzvarai, tomēr tā nedomāja valcēnieši, kuri spēles beigas padarīja ļoti saspringtas. Vispirms pozicionālu kļūdu savā soda laukumā pieļāva Rubenis, pēc kuras Sergejs Kozlovs neizmantoja lielisku iespēju panākt izlīdzinājumu, bet jau kompensācijas laikā pāri vārtiem no lieliskas situācijas sita arī Raimonds Pāvuliņš.

Tomēr spēles galarezultāts vairs nemainījās, kā rezultātā FK "Smiltene/ BJSS" izcīnīja uzvaru visā spēlē ar rezultātu 2:1, iepriecinot uz Valkas stadionu atbraukušos Smiltenes līdzjutējus, kur aktīvi atbalstīja savu komandu.

Pēc spēles sazinājāmies ar FK "Smiltene/ BJSS" komandas pussargu Dāvi Gaigalu, lai noskiadrotu viņa viedokli par aizvadīto spēli.

1. Kā Tu vērtē savas komandas spēli šajā cīņa, un ar ko bijāt labāki nekā Valkas futbolisti?Nospēlējām diezgan pavāji, neskatoties uz to, ka uz spēli bija ieradušies mūsu atbalstītāji no Smiltenes. Lai arī spēlējām labāk kā Valkas komanda, tomēr nevar lepoties ar momentu realizāciju, jo no spēles vārtus mums neizdevās gūt.

Par momentu realizāciju jāaizdomāsjas mūsu komandas uzbrucējiem un pusargiem, jo momenti pie mājinieku vārtiem bija pieteikami daudz, lai nebūtu jānervozē spēles beigās. Runājot par cīņassparu laukumā man bija sajūta, ka divcīņās bieži baidamies, kādēļ tiek zaudētas vairākas bumbas.

Kopumā varu teikt, ka šajā spēlē bijām labāki par valcēniēsiem par vieniem iesisajiem vārtiem. Tāpat jāpiemin, ka pret mums spēlēja nevien pretinieks, bet arī spēles galvenais tiesnesis, kuram acīm redzam mēs nepatikām.

2. Kā Tu vērtē pretinieka spēles stilu svētdienas spēlē?"Valkai" centra pozīcijā bija trīs spēlētāji, kuri veidoja savas komandas spēli. Bieži viņi izdarīja garas piespēles saviem uzbrucējiem.

Manuprāt tādas nopietnas taktikas pretiniekam nebija, viņi spēlēja kā mācēja un kā mēs ļāvām, tomēr jāatzīst, ka nervus viņi mums pakutināja , jo arī valcēniešiem bija savi momenti. Pašās spēles beigās, pēc mūsu aizsarga kļūdas viņiem bija laba iespēja panākt neizšķirtu.

3. Kādā spēles situācijā Tev pašam izdevās gūt vārtus?Vienā no spēles epizodēm mūsu uzbrucējs Jansons nopelnīja soda sitienu uz pretinieku vārtiem no aptuveni 20 metriem. Man padevās sitiens pāri spēlētāju mūrim, pēc kura bumba ielidoja tieši mājinieku vārtu "devītniekā".

Futbola kluba "Valka" galvenais treneris Agnis Kārkliņš pēc spēles sacīja, ka komandai šajā spēlē trūka vairāki pamastastāva spēlētāji, kas ietekmēja komandas spēli. Spēle trenera prāt esot iesākusies lēni no abu komandu puses, tomēr viņš arī piebilda, ka nedaudz vairāk uzbruka smiltenieši. Otrajā puslaikā komandai izdevās izmantot smilteniešu nomierināšanos, izveidojot vairākus bīstamus momentus, tomēr rezultātu izlīdiznāt komandai neizdevās.

Par savu kļūdu treneris atzina to, ka otrajā puslaikā nenomainīja Sergeju Thielemannu, kurš komandu atstāja mazākumā. Raksturojot pretinieka spēles stilu, Kārkliņš sacīja, ka Smiltenes komanda vairākās epizodēs labi kontrolēja bumbu, kā arī viņu uzbrucēji spēja spēli ņemt uz sevis, kas brīžiem pietrūcis Valkas vienībai.

No savas komandas spēlētājiem treneris gribēja izcelt vārtsargu Edgaru Maļcevu, kurš droši darbojās savos vārtos, tāpat labu spēli aizvadījīs arī vienības kapteinis Sergejs Kozlovs. Par komandas mērķi šajā sezonā valcēniešu treneris minēja labāko trijnieku, ko arī centīsies sezonas otrajā pusē sasniegt.

Pēc šīs uzvaras FK "Smiltene/ BJSS" ar sešiem panākumiem astoņās spēlēs nostiprinājās turnīra tabula līderpozīcijās, bet "Valkas" futbolisti ar trijiem panākumiem pagaidām saglabā piekto vietu.

Turnīra tabulaVKomandaUNZP1.Smiltene/ BJSS611192.Alberts502153.Staiceles Bebri412134.Upesciems403125.Valka323116.Avantis312107.Sigulda22488.Ērgļi20469.Priekuļi115410.OSC -Fortuna0232Izmantotie resursi:FK "Smiltene/ BJSS"

Komentāri 6

zizuu

nu..nu.... tiesnesis par labu Valkai.....kapēc tad nav pieminēts moments, kur Smiltenei soda laukumā bija tīra roka un tiesnesis to nefiksēja?????Un tas pārkāpums pēc kura Smiltene guva pirmos vārtus- abi spēlētāji identiski, sitot pa bumbu, trāpīja viens otram pa kājām. Nezinu kāpēc tieši valcēnietis izrādījās tas vainīgais.
Un Valkas vārtsargs uzbrucēju nopļāva ārpus soda laukuma, ja kas.
bet nu tas tā....
karoč...smiltenes zēni diezgan daudz simulēja, bet tāds jau ir tas mūsdienu futbols....āaa...ūuuu.....a pēc minūtes jau nesās kā negudrs.

jautrākā spēles epizode- valcēnieša spēka paņēmiens (kā grieķu romiešu cīņā).

pirms 9 gadiem, 2011.06.28 10:58

.

Eksperts neesmu, bet tie blavieni nebija no valceniesiem ? kur Karklins pieblava visu stadionu un pec pusminutes jau ar bumbu skreja ? :D
Paskaties kopuma speli, ari smiltenieti noplava vartusargs un pendeli neiedeva... kad vartusargs noplava, tad tira sarkana, to pat savejie teica!!

pirms 9 gadiem, 2011.06.28 14:01

zizuu

jā...Kārkliņš divas reizes demonstrēja aktiera cienīgu sniegumu, bet viesu komandā to darīja vairāki zēni un regulārāk! Par nopļaušanu- nu tās abas pendeles (Valkai un Smiltenei) nu tādas...varēja arī nedot, bet nu roka...tīra...viss stadions redzēja...un smiltenes līdzjutēji tik klusi- pat neievaidējās, ka tiesnesis nokļudījies! :)
sarakno vārtsargam vajadzēja iedod..bet penedele tur gan nespīdēja, jo pārkāpums bija ārpus soda laukuma!
bet kopumā smiltenei bija bumbas kontrole (diezgan smuki pieturēja bumbu) un vispār laba komanda!

pirms 9 gadiem, 2011.06.29 07:47

.

Tur protams, ka bija arpus soda laukuma, bet es runaju par pirmo puslaiku, tur jau bija pendele, kur vartusargs pats vel traumu norava beigas ....

pirms 9 gadiem, 2011.06.29 11:34

nu bet vārtsargs tai epizodē tak bumbu notvēra..nospēlēja bumbā...značit pārkāpums varēja būt tikai no uzbrucēja puses, ne tā?!

pirms 9 gadiem, 2011.06.29 14:53