BMX braucējs Kristaps Ozoliņš Latvijas olimpiādes startiem ir gatavs

Šogad saistībā ar olimpisko sezonu BMX sportistu starti sākās ātri, tostarp arī Eiropas čempionāta posmi. Valcēnietis Kristaps Ozoliņš piedalījās Vācijas posmā un citās sacensībās.

 

Ar rezultātiem sportists esot apmierināts. Viņš Vācijā pārvarēja priekšbraucienu kārtas, 16daļfinālu un nokļuva līdz astotdaļfinālam, kur palika piektajā vietā. Līdzīgu panākumu guva arī Kristaps Leosks un Rolands Seisums no Smiltenes.

 

 

"Nekādus mērķus šīm sacensībām neuzstādīju, un tās man kalpoja kā treniņi," skaidro K. Ozoliņš. Latvijas čempionāta pirmais posms notika Jelgavā. Ja agrāk Kristaps brauca krūzeru klasē, kas ir salīdzinoši lēnāka, turklāt ar lielu konkurenci, tad tagad viņš pārorientējās uz elites klasi, kas ir ievērojami ātrāka un kurā piedalās olimpiskās izlases dalībnieki.

 

13. jūnijā puisis piedalīsies Latvijas 2. olimpiādes kvalifikācijas braucienos. 16 labākie turpinās sacensības nākamajā dienā. Gluži kā motokrosā. Astoņi labākie tiksies finālā. "Šīs sacensības lielā mērā ir laimes spēle, taču 16 labāko vajadzētu iekļūt," cer Kristaps.

 

Ziemā viņš daudz laika pavadīja trenažieru zālē, un tāpēc ir cerības uz panākumiem, sacenšoties ar spēkos līdzīgajiem. Pēc Ventspils būs arī turpinājums citos mačos. Par valsts izlasi Kristaps nedomā, jo tas ir klasi augstāks līmenis. "Liksim ķieģelīti pie ķieģelīša un tad jau redzēsim," smaida sportists.

Sports