BMX: Gatavojas cīņai par medaļām 1

Nedēļas nogalē Valmierā norisināsies pēdējais šīs sezonas Latvijas Nacionālā BMX čempionāta posms, kurš bez šaubām būs izšķirošais Smiltenes kluba „Silvas ziķeri" un Valkas „Alko" sportistiem.

Pēdējās nedēļās uz treniņiem Valmierā BMX velo trasē devušies gan smiltenieši, gan valcēnieši, lai pienācīgi sagatavotos Latvijas Nacionālā BMX čempionāta 2009 pēdējam posmam, kas būs 5. septembrī, savukārt 6. septembrī turpat sportisti startēs Baltija kausa izcīņā."Silvas ziķeru" valdes priekšsēdētājs treneris Ģirts Kātiņš teic, ka vairākiem braucējiem jānosargā savs punktu pārsvars pār pretiniekiem, citiem jāizcīna pozīcijas. "Jānim, Elvim un Kārlim jānosargā savas vietas čempionātā, bet Baltijas kausa izcīņā Kristaps varētu izcīnīt medaļu," uzskata Ģ. Kātiņš. Viņš par paveikto sezonā ir gandarīts.

 

 

"Nevar zināt, kā būs pēdējā posmā. Atgadīties var viss. Bet pati sezona ir laba. Veiksmīgi novadītas sacensības Silvā, kurās kluba biedri bija neatsverams balsts. Priecē, ka katram "ziķeru" aktīvajam sportistam ļoti jūtama sportiskā izaugsme," saka Ģ. Kātiņš.

 

Viens no medaļu pretendentiem "Silvas ziķeros" ir pagājušā gada čempions B13 grupā Jānis Ērglis. Arī šogad puisim, startējot B14 grupā, ir panākumi. Patlaban viņš ieņem otro pozīciju. Intervijā J. Ērglis stāsta, ka cer uz pirmo vietu. "Valmieras trase man labi padodas. Pagaidām otrais esmu, jo nepiedalījos vienā posmā. Darīšu visu, ko varēšu," teic Jānis.

 

Diezgan stabili uz medaļām pretendē arī M19+ klases braucēji valcēnieši Kristaps Ozoliņš un Jānis Zālītis. Tomēr patlaban 2. vietas ieguvējam K. Ozoliņam ir veselības problēmas, līdz ar to treniņi izpaliek. Kādas noskaņojums pirms izšķirošā posma? "Jūtos diezgan smagi. Moka vīruss, tāpēc ar treniņiem tā pašvakāk. Vēl nevaru pateikt, vai sestdien būšu čempionātā, bet es ceru," stāsta Kristaps.

 

Gadījumā, ja pēdējā posmā viņš nepiedalās un otrs "Alko" sportists J. Zālītis nostartē labi, var gadīties, ka pjedestāls mainās. "Jācīnās, jābrauc. Trešā vieta garantēta. Otrā diezin vai. Līdz Eiropas čempionātam viss bija kārtībā, tikai tagad mazliet esmu palaidies. Atpūsties gribas. Kopumā pats savu sniegumu šajā sezonā vērtēju labi, jo nopietni atsāku trenēties tikai ziemā," saka J. Zālītis.

 

Kopvērtējuma rezultāti pirms izšķirošā posma (6 posmu rezultāti): B6 grupā 5. Ronalds Kalniņš, 8. Jānis Jēkabs Butlers; B7 9. Mārtiņš Mazurs; B8 7. Krists Dundars, 18. Mārtiņš Butlers, 22. Ernests Cers; B9 2. Arnijs Kuratņiks; B10 3. Elvis Kristiāns Šmulāns, 10. Eduards Veiss, 15. Miks Mazurs; B11 2. Kārlis Brikmanis, 6. Renārs Auga; B14 2. Jānis Ērglis; B15 10. Emīls Pauders; M19+ 2. Kristaps Ozoliņš, 3. Jānis Zālītis, 6. Rolands Seisums; CR 5. Didzis Auziņš; JW 1. Sandra Aleksejeva; JM 5. Kristaps Leosks; EM 6. Kristaps Rakštelis.

 

Komentāri 1

inga ventspili

ARNIJ,
lai tev Valmieraa viss izdodas!!! turesim par tevi ikskus!!!

pirms 12 gadiem, 2009.09.03 21:35

Sports