„BMX GRAND PRIX Latvia” pirmajā posmā Ventspilī bijušā Valkas rajona sportistiem sešas godalgas

Aizvadītās nedēļas nogalē Ventspilī norisinājās starptautisko BMX sacensību „BMX GRAND PRIX LATVIA" pirmais posms, kurā elites klasē ātrākais izrādījās valmierietis Kristers Lejiņš („Tālava"), bet no bijušā Valkas rajona sportistiem uzvaras savās vecuma grupās izcīnīja Sandra Aleksējeva („Tālava") un Vineta Pētersone („Silvas Ziķeri")

Svētdien, 15. maijā, startēja jaunizveidotais BMX sacensību seriāls „BMX GRAND PRIX Latvia", kura pirmajā posmā Ventspilī 18 vecuma un meistarības grupās, uz starta izgāja 170 sportisti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas un Krievijas.

Prestižajā elite klasē, kurā sacentās 11 sportisti, par uzvarētāju kļuva pagājušā gada Pasaules junioru vicečempions Kristers Lejiņš no Valmieras BMX kluba „Tālava", aiz sevis atstājot komandas biedru Edžu Treimani un jelgavnieku Uldi Balbeku. Lai arī priešbraucienos dominēja Balbeks, Treimanis, kā arī Rihards Veide un Toms Mankus, tomēr finālā Lejiņš, pēc veiksmīga starta, neatdeva savas pozīcijas Treimanim un izcīnīja uzvaru. Jāpiebilst, ka smagu kritienu, saduroties ar Viesturu Morozu, piedzīvoja viens no favorītiem Mankus, pirmo posmu noslēdzot septītajā vietā.

Ar labiem rezultātiem pirmajā posmā startēja Smiltenes BMX klubs „Silvas Ziķeri" un Valkas „Alko". M 11 -14 grupā meitenēm uzvaru izcīnīja „Silvas Ziķeru" klubu pārstāvošā Amatas novada sportiste Vineta Pētersone, kura stabili dominēja visos braucienos, izcīnot likumsakarīgu uzvaru.

Kā pastāstīja Smiltenes kluba treneris Ģirts Kātiņš, tad 12 gadus jaunā sportiste veiksmīgi un mērķtiecīgi aizvadījusi sagatavošanās posmu, tādējādi rezultāts ir likumsakarīgs. Jāpiebilst, ka Pētersone „Silvas Ziķeriem" pievienojās pēc Cēsu kluba likvidācijas.

M 15+ grupā meitenēm pie pārliecinošas uzvaras tika smilteniete Sandra Aleksējeva, kura pārstāv Valmieras „Tālavu". Aleksējeva bija ātrākā visos braucienos. Viņa arī Latvijas izlases sastāvā veiksmīgi startē Eiropas un Pasaules kausa posmos, cerot kvalificēties Londonas Olimpsikajām spēlēm 2012. gadā.

Z 8 grupā sestajā vietā ierindojās smiltenietis Ronalds Kalniņš. Viņš sasniedza trešās vietas priekšbraucienos, kas deva cerības uz labu rezultātu arī finālā, tomēr tajā mazajam smiltenietim šoreiz sestā vieta. Kā pastāstīja Ģirts Kātiņš, tad Ronalda padarītais darbs sagatavošanās posmā dod pamatu cerībām, ka nākamajos posmos būs vēl augstāki rezultāti. Z 11 grupā augsto otro vietu izcīnīja Valkas BMX kluba „Alko" sportists Arnijs Kuratņiks, kurš savos priekšbraucienos ieņēma pirmo, septīto un trešo vietu, finālā atzīstot vienīgi saldinieka Toma Rožukalna pārākumu.

Z 12 grupā startēja divi Smiltenes BMX kluba „Silvas Ziķeri" pārstāvji -Elvis Kristiāns Šmulāns un Edvards Veiss. Labāk veicās Šmulānam, kurš savos priekšbraucienos ieņēma vienu pirmo un divas otrās vietas, bet izšķirošajā braucienā piekāpās ventspilniekam Vladimiram Boltikam.

Finālā, vienā no pēdējām virāžām, Šmulānam gandrīz izdevās apsteigt Boltiku, tomēr jaunais smiltenietis nevēlējās izraisīt iespējamu kritienu, tādējādi samierinoties ar otro vietu šajā posmā. Edvarts Veiss, kurš šobrīd treniņus turpina Rīgā, sacensības noslēdza astotajā vietā, priekšbraucienos ieņemot vienu trešo un divas ceturtās vietas.

Z 13 grupā otro vietu izcīnīja smiltenietis Kārlis Brikmanis, kurš atzina sava sīvākā konkurenta Helvija Babra (Vecpiebalga) pārākumu. Savos priekšbraucienos gan Brikmanis, gan arī Babris izcīnīja uzvaras, bet finālā nedaudz pārāks izrādījās Babris. Jāpiebilst, ka arī Helvijs uzsācis treniņus pie Smiltenes BMX speciālista Ģirta Kātiņa Silvas trasē. Veiksmīgi šajā vecuma grupā startēja cits smiltenietis Renārs Auga, kurš pēc vienas trešās un divām ceturtajām vietām priekšbraucienos, finālā palika uzreiz aiz goda pjedestāla.

Z16 grupā vienīgais bijušā Valkas rajona pārstāvis bija daudzkārtējais Latvijas čempions Jānis Ērglis. Savos priekšbraucienos Ērglis izcīnīja uzvaras, kas viņu lika uzskatīt arī par galveno favorītu arī finālā.

Arī tajā viņš atradās vadībā, tomēr trases beigās neliela atslābināšanās Ērglim maksāja dārgi, jo viņu apsteigt izdevās rīdzeniekam Gustavam Pētersīlim, kurš arī izcīnīja uzvaru, smiltenieti atstājot otrajā vietā. V 17+ grupā otrajā vietā ierindojās „Alko" pārstāvis Kristaps Ozoliņš, kurš priekšbraucienos izcīnīja divas uzvaras un vienu otro vietu, bet finālā bija spiests atzīt Saldus BMX kluba „Ozolēni" sportista Mika Puķīša pārākumu.

Jāpiebilst, ka elites klasē nestartēja viens no pagājušās sezonas junioru vecuma labākajiem braucējiem smiltenietis Kristaps Leosks, kurš vēl nav noslēdzis gatavošanos sezonai un šobrīd nav gatavs sasniegt izvirzītos mērķus šai sezonai.

„BMX GRAND PRIX Latvia" otrais posms norisināsies 12. jūnijā Madonā. Kopumā lielākajā Ziemeļaustrumeiropas BMX sacensību seriālā paredzēti seši posmi, piektais no tiem 28. augustā norisināsies Smiltenes novada Silvas trasē.