BMX riteņbraukšanā – smilteniešiem Latvijas čempiona un vicečempiona tituli

Šo sestdien, 29. augustā, Silvas BMX trasē  norisināsies “SMScredit.lv” Latvijas  čempionāta BMX riteņbraukšanā  4. posms, kā arī BMX “Open Smiltene” sacensības.

Tajās startēs arī komandas “Silvas Ziķeri/Smiltenes BJSS” sportisti, piesakot nopietnu konkurenci pārējiem sacensību dalībniekiem. Proti, mājinieku komandā ir vairāki Latvijas čempioni un vicečempioni šajā sporta veidā.

Treneris novērtē attieksmi pret darbu

Šomēnes Ventspilī aizvadīts Latvijas čempionāts BMX riteņbraukšanā visām vecuma grupām, kurā startēja arī komandas “Silvas Ziķeri/Smiltenes BJSS” riteņbraucēji. 

Kluba “Silvas ziķeri” valdes priekšsēdētājs un treneris Ģirts Kātiņš uzsver, ka Latvijas čempionāts ir pašlaik svarīgākās šās sezonas BMX riteņbraukšanas sacensības, jo “Covid-19” pandēmijas dēļ   atcelts pasaules čempionāts un Eiropas čempionāts BMX riteņbraukšanā. Par pasaules čempionātu ir zināms, ka tas nenotiks, bet par Eiropas čempionātu tas vēl nav paziņots. “Latvijas čempionāts mums bija vienīgais mērķis, kam gatavoties un labi nostartēt, ko mūsu komanda arī izdarīja. 12 komandu konkurencē bijām 6. vietā, apsteidzot par mums lielākus, daudzskaitlīgākus BMX klubus,” priecājas Ģirts Kātiņš. Atbalstu komandas biedriem sniedza arī elites grupas sportists Kārlis Brikmanis.

Komandas divas sportistes – Veronika Stūriška (15–16 gadus veco meiteņu grupā) un Vineta Pētersone (elites grupā) – uzvarēja visas savas konkurentes un izcīnīja Latvijas čempiones titulu. 

Trīs komandas “Silvas Ziķeri/Smiltenes BJSS” sportisti ir Latvijas vicečempioni, Ventspilī izcīnot 2. vietu savā grupā: Renārs Auga (krūzeri), Ronalds Kalniņš (juniori) un Miķelis Zetmanis (sešus gadus vecie sportisti). Sešgadnieku grupā 3. vietu izcīnīja Teodors Ciemiņš (“Silvas Ziķeri/Smiltenes BJSS”).

Vērtējot komandas sportistu startus Latvijas čempionātā, treneris Ģirts Kātiņš uzsver, ka Vinetas Pētersones un Veronikas Stūriškas vārdi BMX aprindās komentārus vairs neprasa.

“Veronika Stūriška visus pārsteidza jau pagājušajā gadā un arī šogad turpina pārsteigt ar savu sniegumu un attieksmi treniņos un sacensībās ieguldītā darba ziņā. Veronikai ir 15 gadi, bet atsevišķos mirkļos treniņos viņa jau spēj konkurēt ar elites grupas sportisti Vinetu Pētersoni. Jelgavā notikušajā “SMScredit.lv” čempionāta posmā  Veronika uzvarēja visas elites un junioru meitenes, arī elites grupas  sportisti ar pasaules čempionāta pieredzi Vanesu Bul­dinsku, turklāt stabili – četros braucienos. Latvijas čempionātā Veronikai bija gadu vecāka spēcīga konkurente Līva Glāzere arī ar pasaules mēroga sacensību pieredzi un Veronika atkal stabili parādīja sevi visos braucienos  un uzvarēja. Apbrīnoju tādus jauniešus kā viņa, kuri ar nopietnu attieksmi pret darbu virzās pretī savam mērķim. Nozīme ir arī vecāku atbalstam, piemēram, Miķelis Zetmanis un Teodors Ciemiņš nāk no  ļoti sportiskām ģimenēm,” uzslavē Ģirts Kātiņš.

Treneris priecājas arī par citu savu audzēkņu un jaunāko grupu trenera, sava bijušā audzēkņa Renāra Augas trenēto BMX riteņbraucēju panākumiem.

Jātur īkšķi mājas trasē

Piemēram, Latvijas vicečempiona titulu Ventspilī izcīnījušais Ronalds Kalniņš junioru grupā startē pirmo gadu un jau pakāpies līdz 2. vietai uz pjedestāla. 

No komandas “Silvas Ziķeri/Smiltenes BJSS” sportistiem atzīstamu rezultātu Latvijas čempionātā BMX riteņbraukšanā izcīnīja arī Ričards Lapiņš, 14 gadus veco braucēju grupā ierindojoties 5. vietā, un Sandijs Āboliņš, 11 gadus veco braucēju grupā iegūstot 6. vietu.

Fināla braucienos kā septītie labākie savās grupās iekļuva arī Aivis Zetmanis (krūzeros) un Krists Dundars (Master grupā).

Tagad  līdzjutējiem īkšķi par komandas “Silvas Ziķeri/Smiltenes BJSS” sportistiem jātur šo sestdien, 29. augustā, kad Silvas BMX trasē notiks “SMScredit.lv” Latvijas  čempionāta BMX riteņbraukšanā  4. posms un  BMX “Open Smiltene”  sacensības.

“Uztveram šīs sacensības nopietni, jo tās notiek pašu mājās un tad visiem gribas sevi trasē parādīt labi, iepriecinot savus atbalstītājus un līdzjutējus,” teic Ģirts Kātiņš.

Pavisam drīz sāksies jaunais mācību gads. Smiltenes bērnu un jaunatnes sporta skola uzņems jaunus audzēkņus arī BMX riteņbraukšanas nodaļā, sākot no piecu gadu vecuma. Mazos sportistus trenē Renārs Auga, vidējās un vecākās grupas audzēkņus – Ģirts Kātiņš.

Sports