BMX: Sandrai Aleksejevai Eiropas čempionāta kopvērtējumā – piektā vieta 1

Pagājušas nedēļas nogalē, 11. un 12. jūlijā, Dānijā notika BMX Eiropas čempionāta 13. un 14. posms. Tie bija čempionāta noslēdzošie posmi. Tajos piedalījās arī Smiltenes BMX kluba "Silvas ziķeri" sportisti Sandra Aleksejeva un Jānis Ērglis.

 

Eiropas Čempionāta BMX 13. posmā S. Aleksejeva ieguva sesto vietu, savukārt 14. posmā - ceturto. 14 posmu kopvērtējumā S. Aleksejeva ieņem piekto vietu.

 

„Trases Dānijā nevar salīdzināt ar Latvijas, jo tā trase bija izveidota telpās. Šādas trases ir arī Latvijā, taču tā bija ļoti liela un plaša, līdz ar to braukšana bija pavisam citādāka," stāsta S. Aleksejeva.

 

No Smiltenes BMX kluba "Silvas ziķeri" Dānijā startēja arī Jānis Ērglis. Viņš piedalījās Eiropas čempionātā bērniem un jauniešiem. Braucot ceturtdaļfinālā, J. Ērglis cīnījās par pirmo/otro vietu, taču, saskrienoties ar blakus braucošo sportistu, nokrita. Līdz ar to sacensības viņam bija beigušās.

 

 

Smiltenes BMX kluba "Silvas ziķeri" valdes priekšsēdētājs Ģirts Kātiņš informē, ka Eiropas čempionātā no Smiltenes kluba startēja arī 11 gadīgais Kārlis Brikmanis. Viņam arī ceturtdaļfinālā kritiens. Bet bija viens no līderiem.

 

S. Aleksejevas mamma Zaiga Kalniņa norāda, ka tas ir Sandras augstākais sasniegums Eiropā, Junior Women klasē.

 

„Neskatoties uz to, ka posmos iegūtas vietas uz goda pjedestāla, skaitot punktus kopā, iegūta piektā vieta. Nenoliegšu, varēja būt labāks rezultāts, bet pietrūka mazliet veiksmes, un potītes trauma jau sezonas sākumā liedza pilnvērtīgi sagatavoties čempionātam," stāsta Z. Kalniņa.

 

Viņa piebilst, ka konkurentes no Nīderlandes, Beļģijas un Francijas izrādījās spēcīgākas, jo citās Eiropas valstīs ar katru sportisti tiek strādāts individuāli, pievēršot uzmanību arī konkurentu darbībai trasē. Viss pēc tam tiek analizēts, izvērtētas kļūdas.

 

„Arī mēs ar Sandru cenšamies tā strādāt, jo nevar vienkārši aizbraukt uz Eiropu, nobraukt sacensības un uzvarēt, vispirms jābūt psiholoģiski sagatavotai, ļoti daudz jāstrādā sporta zālēs, trasēs," norāda Z. Kalniņa.

 

Par šo panākumu S. Aleksejeva vislielāko paldies saka savai ģimenei - mammai un tētim, kuri atbalstīja finansiāli, kā arī brālim, kurš palīdzēja nokļūt uz sacensībām dažādās Eiropas valstīs.

 

"Bez Latvijas Olimpiskās Vienības trenera Olafa Lakuča morālā atbalsta un praktiskajiem padomiem Sandra noteikti nebūtu guvusi tik labus panākumus un nebūtu sagādājusi mums prieku, stāvot uz goda pjedestāliem Itālijā, Norvēģijā, Anglijā, Holandē," norāda Z. Kalniņa.S. Aleksejeva saka paldies arī Smiltenes sporta centram un Valkas rajona padomei par finansiālo atbalstu.

 

"Par nākamo gadu neko nevaram pateikt. Ja nevarēsim atrast atbalstītājus, tad nenotiks nekas. Protams, Sandra ļoti vēlas turpināt iesākto un startēt Elite Women klasē," piebilst Z. Kalniņa.

Komentāri 1

...

Apsveicu Tevi, Sandra ar panākumu! Tā turpināt.

pirms 12 gadiem, 2009.07.20 11:08

Sports