BMX: Zelta medaļas atskaņas Smiltenē

Smiltenes BMX klubs "Silvas ziķeri" ir gatavs nākamās nedēļas nogalē pašmāju trasē rīkot divus Latvijas Nacionālā čempionāta posmus pēc kārtas. Šajās dienās turpat notiks arī "Valmieras piens" Open sacensības un „Amigo" kluba komandu kausu izcīņa.

"Silvas ziķeru" valdes priekšsēdētājs treneris Ģirts Kātiņš stāsta, ka viņi ir vienīgie, kuri šosezon uzņēmušies rīkot divus čempionāta posmus pēc kārtas, plus vēl divas citas sacensības.

Tā ir liela atbildība un darbs. Ir zināms, ka 15. un 16. augustā sacensībās startēs daudz spēcīgu BMX braucēju no Baltkrievijas, Krievijas, Lietuvas un, protams, Latvijas. Divi posmi ir divi soļi tuvāk Latvijas čempiona titulam, līdz ar to sacensības Silvā kļūst vēl nozīmīgākas. Pirmajā dienā, 15. augustā, tās sāksies pulksten 14.00, bet nākamajā - pulksten 11.00.

Tiesa, trasē šogad izmaiņu nav. Tas saistīts ar finansēm. Vairāki uzņēmumi solījuši finansiāli atbalstīt, tomēr tos skārusi dižķibele. Tāpēc uz kādu laiku iecerētais atlikts malā. "Bet paldies tiem, kuri tomēr atbalsta un palīdz noorganizēt sacensības," pateicas Ģ. Kātiņš.

BMX ir ģimenisks sporta veids, kurā vecāku atbalsts ir neatsverams ieguldījums sportistu panākumos. Kluba valdes priekšsēdētājs stāsta, ka vecāku ieguldījums ir jūtams visu laiku. Kopā arī trase tiek kopta un gatavota sacensībām. Smiltenes BMX sportisti vienu no trases taisnēm iesaukuši par Štromberga taisni, jo tā ir Pekinas Olimpiskās finiša taisnes trases kopija.

"Taisni veidoju kopā ar Māra Štromberga treneri Ivo Lakuču, kurš arī būs Smiltenē. Tāpat jauniem censoņiem būs iespēja iegūt autogrāfu no kādas BMX slavenības - Artūra Matisona, BMX profesora Ivo Lakuča," tā Ģ. Kātiņš.

Nākamās nedēļas nogalē visi BMX cienītāji gaidīti Silvā, kur dinamiskās cīņās noskaidros 5. un 6. posma labākos, veiksmīgākos un ātrākos braucējus.

Sports