„Bonoparti” negaidīti pieveic Strenču vidusskolu 9

Smiltenes atklātā basketbola čempionātā otrajā līga sestdien tika aizvadītas divas spēles. Jānim Uiskam gūstot 57 punktus, „Vudlande" pārliecinoši sagrāva Lobērģus ar rezultātu 103:45, bet Blomes komanda „Bonoparti" negaidīti uzvarēja vienu no turnīra līderu komandām Strenču vidusskolu.

Pirmajā spēlē  tikās „Vudlandes" un Lobērģu komandas. Ja „vudlandieši" aizvadītajās četrās spēlēs zaudējumus nebija piedzīvojuši, tad Lobērģu komanda tik pat daudz spēlēs bija izcīnījusi vienu uzvaru un piedzīvojusi trīs zaudējumus.

Spēles pirmajā ceturtdaļā nospiedošs pārsvars bija „Vudlandes" komandai, kura pretiniekiem ļāva iemest tikai 4 punktus, kamēr paši guva 21. Arī otrajā ceturtdaļā laukumā pārliecinoši dominēja „Vudlande" - pirmo puslaiku noslēdza savā labā ar rezultātu 53:16. Lobērģu komandās labā pirmajā puslaikā punktus guva tikai Edgars Avotiņš un Jānis Dzenītis.

Spēles otrā puslaika sākumā Lobērģu komanda darbojās daudz sekmīgāk, ļaujot „Vudlandes" basketbolistiem savā grozā samest tikai 17 punktus, kamēr paši guva tikai par punktu mazāk. Rezultāts pirms pēdējām desmit minūtēm 70:32. Spēles pēdējā ceturtdaļā atkal daudz veiksmīgāk darbojās „Vudlandes" komanda, kas visu spēli uzvarēja ar rezultātu 103:45.

Neapturams laukumā bija „vudlandiešu" spēlētājs Jānis Uiska, kurš pretinieku grozā raidīja 7(!) precīzus tālmetienus, kopā gūstot 57 punktus. 16 punktus guva Didzis Nīmants. Lobērģu komandā Edgars Avotiņš guva 20 punktus, bet Jānim Dzenītim 11 punkti.

Otrajā spēlē laukumā tikās „Bonoparti" ar Strenču vidusskolu. Līdz šim labāk veicies bija Strenču vidusskolai, kas zaudējuma rūgtumu nebija piedzīvojusi, bet „Bonoparti" izcīnījuši divas uzvaras un piedzīvojuši divi zaudējumus.

Spēles sākums aizritēja līdzīgā cīņā, kurā nedaudz veiksmīgāk darbojās blomēnieši. Rezultāts pēc pirmās ceturtdaļas 17:14 „Bonopartu" komandas labā. Spēles otrajā ceturtdaļā negaidīti pārliecinoši laukumā darbojās „Bonoparti", kas ieguva vairāk nekā 20 punktu pārsvaru. Pēc pirmā puslaika blomēnieši atradās vadībā ar rezultātu 44:24.

Otrajā puslaikā  laukumā turpinājās līdzvērtīga spēkošanās, taču Strenču vidusskolas komandai neizdevās pietuvoties „Bonopertiem", gluži pretēji Blomes komanda pārsvaru palielināja vēl par diviem punktiem.

Rezultāts pirms pēdējām desmit spēles minūtēm 66:42. Spēles pēdējā ceturtdaļā nedaudz veiksmīgāk spēlēja Strenču vidusskola, uzvarot ar četru punktu pārsvaru, taču tas neļāva viņiem lauzt spēles gaitu.

„Bonoparti" izcīnīja svarīgu uzvaru, kas viņiem ļāva izvirzīties turnīra tabulas trešajā vietā, taču jāpiebilst, ka viņi ir aizvadījuši par vienu spēli vairāk nekā tuvākie sekotāji „Vudlande 2007" un Gulbenes „Lokomatīve". „Strenču vidusskolai" šis bija pirmais zaudējums, kas komandu atbīdīja uz otro vietu turnīra tabulā.

Rezultatīvākais spēlētājs „Bonopartu" komandas rindās šajā spēlē  bija Arnis Palms, kurš guva 33 punktus, bet Intaram Trifanovam 20. Strenču vidusskolas komandas rindās Gvido Balodis guva 31 punktu, bet 12 punkti Bajāra kontā.

Spēļu statistika:

Smiltenes atklātais čempionāts basketbolā pirmā līga, 15. janvāris

Vudlande -Lobērģi  103:45 (21:4, 32:12, 17:16, 33:13)

Vudlande: Uiska 57, Nīmants 16, Jaunzars 12, Blāķis 9, Šteinbergs 5, Junkers 4, Mellis

Lobērģi: Avotiņš 20, J Dzenītis 11, Priede 6, I Mežulis 4, E Dzenītis 2, Purkalītis 2, Kalniņš, A Mežulis

Bonoparti -Strenču vidusskola: 79:61 (71:14, 27:10, 21:19, 14:18)

Bonoparti: A Palms 33, Trifonovs 20, Gatis Palms 15, G Palms 8, Rudzītis 3, Kalniņš

Strenču vidusskola: Balodis 31, Bajārs 12, Bormanis 6, Tomašs 5, Dorģelis 5, Ziediņš 2, Gļeba

3 97:43

11    Nākamās spēles Smiltenes atklātajā čempionātā tiks aizvadītas 22.janvārī. Kādā no nākamajiem rakstiem tiks publicēts rezultatīvāko spēlētāju un veiksmīgāko trīspunktu metienu izpildītāji.