Brikmanis un Aleksejeva izcīna godalgas "BMX GRAND PRIX Latvia" ceturtajā posmā

Sestdien un svētdien divās Kurzemes pilsētās, Ventspilī un Saldū, norisinājās Austrumeiropas līmeņa BMX sacensības. Labākos panākumus no bijušā Valkas rajona sportistiem sasniedza "Silvas Ziķeru" pārstāvis Kārlis Brikmanis, kurš abās dienās izcīnīja otrās vietas, savukārt svētdien Sandrai Alekesejevai pirmā vieta.

Sestdien Ventspilī tika dots starts Olimpiskā centra Ventspils kausa izcīņai, kurā 17 dažādās vecuma un meistarības klasēs sacentās 110 BMX riteņbraucēji no Latvijas, Lietuvas, Krievijas un Igaunijas.

Vairāki sportisti, tostarp daļa Smiltenes BMX kluba "Silvas Ziķeri" un Valkas "Alko" pārstāvji, pēc nesen kā aizvadītā Pasaules čempionāta uz Kurzemi nedevās. Jāpiebilst, ka jaunā BMX sezona, sakarā ar to, ka nākamgad Londonā norisināsies Olimpiskās spēles, sākusies jau ar 1. augustu.

Ventspilī notiekošajās sacensībās kopumā startēja četri "Silvas Ziķeru" pārstāvji. Visaugstāko rezultātu no mūsējiem sasniedza Z-13 grupas braucējs Kārlis Brikmanis, kurš izcīnīja divas otrās un vienu trešo vietu priekšbraucienos, savukārt finālā atzina vienīgi sava galvenā konkurenta Helvija Babra pārākumu.

Šajā pašā grupā piektajā vietā ierindojās vēl viens Smiltenes novada sportists Renārs Auga. Kvalifikācijas braucienos Renārs divreiz finišēja piektajā pozīcijā, bet vienreiz bija sestais.

Vēl divi smiltenieši startēja Z-12 grupā. Kvalifikācijas braucienos trīs ceturtās vietas izcīnīja Edvards Veiss, kā pēdējais iekļūstot A finālā. Tajā "Silvas Ziķeru" sportists finišēja septītajā pozīcijā. Tikmēr Lauris Niks Bērziņš, kuram šī ir tikai pirmā sezona BMX apritē, priekšbraucienos ieņēma divas sestās un vienu piekto vietu, sacensības noslēdzot 10. pozīcijā.

Dienu vēlāk Saldū, Latvijā vecākajā no šobrīd funkcionējošajām BMX trasēm, norisinājās "BMX Grand Prix Latvia" ceturtais posms, kurā 18 dažādās vecuma un meistarības grupās uz starta izgāja 135 dalībnieki.

S15+ grupā vienīgā dalībniece bija BMX kluba "Tālava" pārstāve smilteniete Sandra Aleksejeva, kurai, protams, arī uzvara. Z-8 grupā zēniem aizvien stabilāku sniegumu sāk rādīt "Silvas Ziķeru" pārstāvis Ronalds Kalniņš, kurš kvalifikācijas braucienos ierindojās otrajā vietā, savukārt finālā Ronaldam ceturtā pozīcija.

Z-11 grupā startēja Valkas BMX kluba "Alko" pārstāvis Arnijs Kuratņiks, kurš pēc kvalifikācijas braucienos izcīnītajām divām uzvarām un vienas otrās vietas finālā palika piektajā pozīcijā. Līdzīgi kā pirmajā dienā sacensības aizvadīja abi Z-12 grupā braucošie Smiltenes sportisti. Edvards Veiss, pēc priekšbraucienos gūtajām ceturtajām vietām, finālā ierindojās astotais, savukārt Lauris Niks Bērziņš, ieņemot piekto, sesto un septīto vietu kvalifikācijā, sacensību noslēgumā izcīnīja 10. vietu.

Visbeidzot, Z-13 grupā Kārlim Brikmanim izdevās atkārtot panākumu un izcīnīt otro vietu. Kvalifikācijas braucienos viņš bija ātrākais, bet finālā atkārtoti bija spiests atzīt Helvija Babra pārākumu. Tikmēr Renārs Auga, pēc priekšbraucienos izcīnītajām divām trešajām un vienas ceturtās pozīcijas, finālā ieņēma sesto pozīciju.

Nākamis BMX "Grand Prix" norisināsies 28. augustā Smiltenes novada Silvas trasē, kas ieguvusi pavisam jaunus vaibstus. Izmainīts trases profils, kā arī noasfaltētas virāžas.