Brīvprātīgais darbs jaunieti aizved uz Olimpiskajām spēlēm

Smiltenes ģimnāzijas 11.b klases skolnieks trešo gadu aktīvi darbojoties brīvprātīgo kustībā. Viņš ir viens no diviem Latvijas jauniešiem, kurš aizpildot anketu un motivējot sevi Olimpiskai komitejai, nopelnīja ceļazīmi uz Olimpiskajām spēlēm Pekinā.

„Pirms trijiem gadiem izdzirdēju, ka ir tāda brīvprātīgo kustība. Ar dažiem draugiem nolēmām pieteikties, jo tad pienāktos brīva diena skolā. Pēc neilga laika pret kustību attiecos nopietnāk, jo brīvprātīgo darbs man iepatikās," stāsta Varis Kondratjevs.

Varim šis būs pirmais tālais ceļojums viņa dzīvē, un tas viss, pateicoties brīvprātīgam darbam no sirds. Rakstot motivācijas vēstuli Olimpiskai komitejai, puisis izklāstījis tās lietas, kas viņu patiesi aizrauj. Viennozīmīgi tas ir sports!

„Rakstīju, ka esmu pabeidzis kursus, lai varētu tiesāt basketbola spēles, vadīt dažādas sporta spēles. To arī daru Bilskas pagastā un citur Latvijā," saka jaunietis.

Motivācijas Varim Kondratjevam netrūkst, kaut arī par brīvprātīgo darbu atalgojumu nesaņem. Vienīgā viņa saņemtā alga ir gandarījums par paveikto.

„Palīdzot sporta pasākumus, rodas iespēja pavērot dažāda mēroga sportistus un apskatīt skaistas vietas Latvijā," atklāj Smiltenes ģimnāzijas skolnieks.

Tomēr par tagad nopelnīto braucienu puisis vienubrīd cerības bija atmetis. „Brīvprātīgo koordinatore Maruta Murovska teica, ka divu nedēļu laikā visiem pretendentiem uz šo lielisko iespēju dos atbildi. Bet kā nebija, tā nebija. Toties brīdī, kad atmetu visas cerības, saņēmu vēsti, ka esmu izvēlēts. Tās sajūtas bija vārdiem neaprakstāmas," atceras Varis.

Puisis nespēj vien sagaidīt 4. augustu, kad dosies uz Pekinu, kur laiku interesanti aizvadīs līdz 19. augustam.

„Mēs ar otru brīvprātīgo no Latvijas piedalīsimies Olimpisko spēļu ceremonijā, vērosim spēles, apskatīsim ievērojamas Ķīnas vietas, kā arī prezentēsim Latviju," aizrautīgi saka jaunietis.

Sports