Bumba visiem ir vienādi apaļa

Sestdien un svētdien Valkas pilsētas stadionā norisinājās I Starptautiskais turnīrs futbolā, kurā izcīnīja Valkas domes kausus. Par galveno balvu cīnījās komandas no Francijas, Polijas, Igaunijas un Latvijas.

 

Pavisam turnīrā piedalījās 13 bērnu un jauniešu komandas, kā arī sešas pieaugušo komandas, pārstāvot deviņus futbola klubus.

 

Vecākajā grupā (1995. gadā dzimuši un jaunāki) uzvaras laurus plūca A.S. "Ernolsheim/Bruche" (Francija), 2. vietā ierindojās F.C. "Tāksi" (Igaunija), bet 3. vietā - FK "Valmiera". Apvienotajai Valkas un Staiceles komandai nepaveicās - viņi palika pēdējie.

 

 

Jaunākajā grupā (1997. gadā dzimušie un jaunāki) zelta medaļas aizveda FK "Valmiera" futbolisti, par sudraba medaļām priecājās mājinieki - Valkas rajona bērnu un jaunatnes sporta skolas komanda, bet bronzas medaļas ieguva F.C. "Zornthal" (Francija).

 

Pieaugušo komandām 1. vietā "Roberstau" (Francija), 2. vietā - "Warrior" (Igaunija), bet 3. vietā - SK "Upesciems". Nākamās vietas sadalīja FK "Valka", "Sūre - Jāni" (Igaunija) un "Kobilnica" (Polija).

 

 

Valkas skolēnu komandu treneris Valērijs Kriviņš šo turnīru vērtē kā ļoti izdevušos, jo iegūta nepārvērtējama starptautisku spēļu pieredze. "Mēs gan katru gadu dodamies uz ārzemēm pēc pieredzes, bet šī bija īpaši vērtīga," uzskata V. Kriviņš.

 

"Mums ir liels prieks, ka Valkā ir ieradušās vairākas ārzemju komandas. Bija patīkami uzspēlēt ar frančiem un apjaust, kā futbolu spēlē citviet," komentē FK "Valka" spēlējošais treneris Agnis Kārkliņš. Valkas komandas puiši redzēja, kā spēlē futbola lielvalstī.

 

 

Diemžēl bija jāpiedzīvo zaudējums ar minimālu pārsvaru - 0:1. A. Kārkliņam ļoti patikusi franču rādītā spēle. Tehniski viņi spēlējot līdzīgi kā valcēnieši, taču spēles izpratnes un komandas sadarbošanās ziņā bija ievērojami pārāki. Gluži tāds pats rezultāts bija spēlē ar SK "Upesciems". Valcēnieši cerēja, ka izdosies vismaz psiholoģiski reabilitēties par negatīvo bilanci ar šo komandu 2. līgas Vidzemes reģiona čempionātā. Upesciema futbolisti čempionātā izcīnīja 2. vietu, bet valcēnieši - vienu vietu zemāk.

 

 

"Pusstunda visai spēlei nav pietiekami ilgs laiks, lai atspēlētos pēc zaudētiem vārtiem. Futbolisti steidzas, streso, un tas rada papildu kļūdas," analizē treneris. Tā parasti notiek, ka zibensturnīros spēles likteni izšķir vieni vārti.

 

Šīs valcēniešiem bija sezonas pēdējās spēles āra apstākļos. Turpmāk treniņi un turnīri paredzēti telpās. Jau novembrī plānots piedalīties "Warrior" rīkotajā turnīrā Valgā.

 

SK "Upesciems" komandas menedžeris Alvis Zīriņš ir priecīgs par uzaicinājumu piedalīties turnīrā, jo komandas neilgajā pastāvēšanas vēsturē ir spēlēts tikai ar igauņiem. "Puiši pēc čempionāta ir pelnījuši uzspēlēt ar ārzemju komandām. Mums nebija uzdevuma noteikti uzvarēt, bet spēlēt savam priekam," stāsta A. Zīriņš.

 

 

Viņu nedaudz uztrauca, ka varējuši atbraukt tikai 12 vīru sastāvā, un māca bailes, ka var pietrūkt spēka. Menedžeris aizrādīja, ka, šādos turnīros jāorganizē bumbu padevēji aiz vārtiem, kā tas notika valsts čempionāta spēlēs. Spēlē ar Valku tam kopumā bija nepieciešamas četras vai piecas minūtes, un arī tas varēja būt viens no iemesliem, kāpēc mājinieki zaudēja.

 

 

FK "Valka" prezidents Vents Armands Krauklis uzskata, ka patiešām ir redzamas organizatoriskas problēmas, kā jau tas notiek, rīkojot tāda mēroga sacensības pirmo reizi. "Taču ieguvumu ir daudz. Ceru, ka ar jauniegūtajiem paziņām veidosies apmaiņas programmas un futbolisti būs tikai ieguvēji," komentē prezidents. Franči un poļi bija patīkami pārsteigti par Valkas sporta bāzu kvalitāti, jo bija gaidījuši lielāku "eksotiku". Visticamāk, ka nākamais turnīrs ar valcēniešu piedalīšanos notiks Francijā.

Sports