Čempionāts atklāj, ka labāk sagatavotie dzīvo Valkā un Smiltenē

Sestdien Smiltenē Latvijas čempionātā nacionālajā suņu daudzcīņā uzvarētāju laurus plūca valcēnieši. Viņi bija labākie komandu vērtējumā un izcīnīja divas godalgas arī individuāli. Nākamie sekoja smiltenieši.

 

Sestdien stadionā pie Tepera ezera sportisti Latvijas meistarsacīkstēs sacentās trijos etapos. Viņiem un četrkājainajiem pavadoņiem nācās tikt galā ar dažādas sarežģītības uzdevumiem, piemēram, izturības pārbaudi, veiklību, pārvarot barjeras un citus šķēršļus, aizturēšanu un citiem.

"Valkas un Smiltenes sportisti etapos parādīja ļoti labus rezultātus, ko var redzēt kopvērtējumā. Suņu sagatavotība ir augsta. Tikai sacensības ir sacensības, un stresa dēļ "uzvelkas" gan suņi, gan viņu saimnieki. Daudz ko nosaka veiksme," saka galvenais tiesnesis smiltenietis Valdis Pavasars.

Sportistu grupā, sākot no 36 gadu vecuma, kopvērtējumā uzvarēja valcēniete Iveta Karole ar suni Rendu. Otrajā vietā - viņas komandas biedrs Didzis Aumeisters ar Argo, trešajā vietā - smiltenietis Uldis Zaļkalns ar Rego. Arī ceturto vietu izcīnīja Smiltenes komandas pārstāvis - Nikolajs Griškevičs ar Baronu.

Smiltenes komandā startēja arī Siglinda Freimane, Zanda Pūre un Gunda Šabanova ar saviem suņiem. Valkas komandu vēl pārstāvēja Linda Sildare.

Komandu vērtējumā uzvarēja Valkas sportisti. Otrajā vietā - smiltenieši, trešajā vietā - alūksnieši.

Sacensības vēroja arī daži smiltenieši. "Skatāmies no paša sākuma. Ļoti interesanti. Varam redzēt suņa raksturu un sagatavotības pakāpi. Suņi ir dažādi - gan nepaklausīgi, gan paklausīgi saimniekiem," iespaidos dalās skatītājas Benita Krieķe un Vita Glaudāne.

Absolūtajā vērtējumā pēc Latvijas čempionāta astoņiem posmiem no bijušā Valkas rajona sportistiem pirmajā desmitniekā iekļuva D. Aumeisters ar Argo (2. vieta), N. Griškevičs ar Baronu (5. v.), I. Karole ar Rendu (8. v.) un Zanda Pūre ar Rendu (9. v.).

 

Sports