Cenšas veicināt badmintona attīstību

Valcēnietis Vjačeslavs Baskovs ar badmintonu aizrāvās pirms diviem gadiem, kad sāka spēlēt pilsētas čempionātā. Nu viņš Latvijas badmintonistu rangā ieņem 79. vietu.

 

"Mani šī spēle aizrāva, tāpēc sāku spēlēt gandrīz visos turnīros Latvijā un nedaudz arī Igaunijā. Visbiežāk sacensības notiek Valmierā, Cēsīs, Rīgā un Inčukalnā," stāsta Vjačeslavs. Valkā badmintonisti līdz šim trenējušies ģimnāzijas sporta hallē, taču turpmāk tas notiks pamatskolā. Vakar uzsāka laukuma līniju marķēšanu. Iespējams, tur būs vairāki badmintona laukumi un iespējas spēlēt arī skolēniem.

 

Badmintons ir demokrātisks sporta veids - vecumam un ķermeņa komplekcijai nav nozīmes. "Ne reizi vien sacensībās esmu redzējis, kā ļoti pilnīgi vīrieši uzvar sportiska auguma puišus. Nācies redzēt kā 10 gadu veca meitenīte uzvar vīru spēka gados," atceras badmintonists.

 

 

Viņš uzskata, ka šajā sporta veidā potenciāli var attīstīties ikviens, nosakot sev mērķi, sākot no veselības uzlabošanas, svara nomešanas, kustību koordinācijas uzlabošanas un tamlīdzīgi. Badmintons ir sporta veids, kas veicina labāku orientēšanos telpā. Cilvēks, kurš iekļuvis badmintona azartā, pat nemana kur pazūd liekie svara kilogrami.

 

Valkā regulāri badmintonu spēlē arī Andris Zunte un Aivars Grinbergs. Tiklīdz būs marķēti spēles laukumi, šim olimpiskajam sporta veidam pilsētā būs lielākas iespējas attīstīties.

Sports