Cēsīs notiks Latvijas čempionāts orientēšanās sportā

Šajā nedēļas nogalē, 4. un 5.jūnijā Cēsīs pulcēsies vairāk kā 600 sportistu, lai sacenstos Latvijas čempionātā orientēšanās sportā sprintā un garajā distancē. Sestdien 13:00 Cēsu pils dārzā tiks dots starts sprinta distancei.

To, kā sportisti sacenšas orientēšanās sprinta distancē, vērot tiek aicināts arī ikviens cēsnieks un pilsētas viesis - īsi pēc 13:00 sportisti būs redzami gan Cēsu vecpilsētā, gan arī Cēsu pils parkā. Savukārt svētdien sacensības Latvijas čempionāta garajā distancē norisināsies netālu no Raunas.

Orientēšanās kluba „Meridiāns" pārstāvji, kas rīko šo čempionātu, sola, ka garā distance sportistiem būs īpaši interesanta sarežģītā apvidus dēļ. Sportistiem nāksies pārvarēt ne vienu vien purvu, izcirtumu vai biezokni, tādēļ būtiskas priekšrocības būs čempionāta dalībniekiem ar labām orientēšanās spējām un ne visu izšķirs tikai orientieristu fiziskā sagatavotība.

Šis Latvijas čempionāts orientēšanās sportā ir arī Latvijas sprinta kausa 3. posms un Latvijas kausa 8. posms. Vienlaicīgi sacensības būs arī EST-LAT Orientēšanās līgas otrais Foot-O posms. Latvijas čempionātu orientēšanās sportā apmeklēs arī ievērojams skaits sportistu no Igaunijas un Zviedrijas, tā apstiprinot šo sacensību nozīmīgumu un sastādot nopietnu konkurenci Latvijas sportistiem cīņā par augstākajām vietām.

Interesanti, ka tieši no Cēsīm nākuši daudzi ātrākie Latvijas orientieristi. Piemēram, pagājušajā gadā uz Pasaules čempionātu orientēšanās sportā pārstāvēt Latviju sieviešu konkurencē devās trīs sportistes, no kurām divas - Aija Skrastiņa un Kristīne Kokina ir iedzimtas cēsnieces. Tieši Aija Skrastiņa jau vairākus gadus sevi pierādījusi kā ātrākā Latvijas orientieriste, šogad maija beigās izcīnot arī zelta medaļu Baltijas čempionātā.

Sports