Cīnās par Smiltenes novada kausu futbolā

Septiņas komandas ir uzsākušas cīņu par Smiltenes novada kausu futbolā. Pirmajā kārtā uzvarēja trenera Gata Samučonoka un menedžera Ģirta Dūmiņa izveidotā komanda "Grotes AB".

 

"Smiltenes novada kauss" ir jaunas sacensības. Tās organizē futbola klubs "Abuls" un Smiltenes sporta centrs.

 

 

Uzvarētājus noskaidros divās kārtās. Pirmajā kārtā sestdien, 18. jūlijā, sacentās septiņas komandas (katrā - septiņi futbolisti). Spēlētājiem nācās pamatīgi izlikt spēkus, jo laiks bija karsts. Stadionā pie Tepera ezera varēja cepināties, kā pirtī.

 

 

Komandas uzsāka spēli divās apakšgrupās, noskaidrojot spēku samērus turpmākajām spēlēm par 1.- 4. vietu un 5. - 7. vietu.

 

 

Finālā iekļuva "Grotes AB" un hokeja kluba "Smiltene" hokejistu izveidotā komanda. Ar rezultātu 1:0 uzvarēja "Grotes AB". Hokejisti kopvērtējumā ieguva otro vietu.

 

 

"Apakšgrupā viņiem zaudējām, bet finālā mazliet atriebāmies. Veiksme bija mūsu pusē," smaida komandas "Grotes AB" treneris G. Samučonoks.

 

 

Par turnīra favorīti viņš uzskata komandu "Ieviņa DK", kas šoreiz izcīnīja trešo vietu. "Domāju, ka "Ieviņa DK" uzvarēs, jo šajā komandā pārsvarā spēlē Smiltene izlases pirmās un otrās līgas futbolisti. Pareiza taktika un pareizi nostādīti spēlētāji palīdzēja mums ar mazu veiksmi viņus uzvarēt"," saka G. Samučonoks.

 

 

Komandā "Grotes AB" spēlē pārsvarā smiltenieši, kā arī viens futbolists no Rankas un viens - no Gulbenes. Šī ir no jauna izveidota komanda, ko sponsorē uzņēmējs Gints Graudiņš un viņa uzņēmums "Grotes AB" no Vidagas.

 

 

Sacensību pirmajā kārtā 4. vietu izcīnīja komanda "67. kilometrs" no Brantu pagasta, 5. - komanda no Valkas novada Sēļiem, 6. - "Vidaga", 7. - "U-14 Open" no Smiltenes.

 

 

"Komandu spēku samēri bija ļoti līdzīgi. Pirmo reizi šādu sacensību vēsturē iztika bez soda sitieniem," saka Smiltenes futbola kluba "Abuls" prezidents Uldis Rudzītis.

 

 

Viņš īpaši uzteic hokeja kluba "Smiltene" komandu un vārtsargu Gintu Suksi, kura teicamā spēle, atsitot šķietami bezcerīgas bumbas, arī ļāva komandai pelnīti ieņemt augsto otro vietu.

 

 

"Labi spēlēja arī 14 gadus vecie trenera Oskara Mucenieka audzēkņi, piemēram, nospēlējot 1:1 pret "Ieviņa DK". Augstāk viņi netika pieredzes trūkuma dēļ," secina U. Rudzītis.

 

 

Sacensību otrā kārta un apbalvošana notiks 30. augustā vienlaikus ar Smiltenes pilsētas čempionātu futbolā. Pirmo triju vietu ieguvēji saņems Smiltenes novada kausu.

 

 

Otrajā kārtā A grupā priekšsacīkstēs spēlēs: "Grotes AB", "67. kilometrs" un "Sēļi"; B grupā - hokeja klubs "Smiltene", "Ieviņa" DK, "Vidaga", "U-14 Open".

Sports