Savu iespēju atdeva lietuvietim

Lai pretendētu uz iespēju piedalīties Pasaules galda tenisa čempionātā hardbatā ar cietajām raketēm, vispirms bija teicami jāstartē Lietuvas galvaspilsētā Viļņā notikušajās atlases sacensībās. Tikai pirmo divu vietu ieguvējiem tika dotas tiesības startēt čempionātā Londonā. Kāpēc uz Londonu devās lietuvieši, nevis latvieši, stāsta Smiltenes galda tenisa kluba sportists Juris Siliņš.


“Kopumā Viļņā par iespēju nokļūt Londonā pretendēja 68 dalībnieki. Visi tikām sadalīti astoņās grupās, no katras tālāk tika četri labākie. Pēc tam spēles norisinājās pēc play off sistēmas. Pirmo otro vietu dalīja lietuvieši, bet mēs ar Sergeju Čugunovu – trešo ceturto vietu. Viens no uzvarētājiem atteicās doties tālāk, tāpēc iespēja tika piedāvāta vienam no mums, latviešiem,” stāsta galda tenisa veterāns J. Siliņš.


Galda tenisisti vienojušies, ka, ja dota iespēja tikai vienam no viņiem, to neizmantos neviens. Viens no galvenajiem iemesliem ir dārgās izmaksas, kas jāsedz pašiem spēlētājiem – ceļš, viesnīca, ēšana. “Vienam no savas kabatas sanāktu pārāk dārgi, diviem būtu izdevīgāk. Tas pats arī attiecas uz pašu čempionātu, ja tajā valsti pārstāvētu vairāki galda tenisisti, būtu lielākas izredzes sasniegt augstāku rezultātu,” atklāj smiltenietis.


No Viļņas abi Latvijas spēlētāji mājās tukšām rokām nedevās. Pirmo četru vietu ieguvējiem Pasaules čempionāta hardbatā dāvināja unikālas pēc pasūtījuma izgatavotas galda tenisa raketes no Londonas. J. Siliņš neslēpj prieku par šādu dāvanu, jo abiem ar S. Čugunovu Latvijā vienīgajiem ir šādas raketes.


Šajā nedēļas nogalē, 12. janvārī, J. Siliņš dosies uz Igauniju, kur piedalīsies Pērnavas galda tenisa kluba “Vint 90” atklātajā čempionātā. Jāpiebilst, ka smiltenietis “Vint 90” sastāvā jau vairākus gadus aizvada Igaunijas komandu čempionātu galda tenisā.

Citi sporta veidi