Divas dienas Igaunijā – divās nozīmīgās sacensībās

Aizvadītajās brīvdienās Smiltenes BJSS un OK "Azimuts" komanda devās uz Igauniju, lai sevi apliecināti XXIII "Suunto games", kas vienlaikus bija arī EST-LAT līgas finālsacensības. Panākumi neizpalika, daudzi novada orientieristi izcīnīja godalgas gan atsevišķās distancēs, gan divu dienu summā. Labākie rezultāti kopvērtējumā Edgaram Spirido, Mārtiņam Mārcim Leimanim, Zandai Stabiņai un Otāram Putrālim.

Smiltenes BJSS orientēšanās treneris Māris Stabiņš stāsta, ka distances veda pa smilšaino apvidu Vehandu upes kreisajā krastā, netālu no tās ietekas Vagulas ezerā. Tajā līdz pat 25 metrus stāvasnogāzes mijās ar līdzenumiem un mikroreljefa puduriem. Pārsvarā bija labas un ļoti labascaurejamības skujkoku mežs, pa visu karti regulārs stigu tīkls. Stabiņš sacensību norises vieta līdzinās apvidum Strenču novada Slāžos.

No Smiltenes BJSS un OK "Azimuts" kaimiņvalstī notikušajās sacensības startēja vairāk nekā divdesmit orientieristu. "Vislabāk mūsējiem veicās M35 grupā, uzvarēja Otārs Putrālis, otrais Mārtiņš Godiņš. Šajā grupā vēl 10. vieta Jurģim Eberhardam. Divu dienu summā uzvaru un "Suunto" kompasu ieguva M18 grupas dalībnieks Edgars Spirido, M16B Mārtiņš Mārcis Leimanis, V10 Zanda Stabiņa. W10 otrā ir Madara Vaļģe no Valkas puses. Otrajā dienā šajā grupā uzvaru izcīnīja Agnija Caune. Diemžēl neveiksme pirmās dienas startā, paņemot citas grupas karti un noskrienot citas grupas distanci, izsvītroja viņu no kopvērtējuma saraksta," "Ziemeļlatviju" informē orientēšanās treneris.

Pārējo sportistu sasniegumi: W8 grupā 2. Anna Anete Strazdiņa, tāds pats rezultāts M21C konkurencē arī Andim Celinskim. Trešo vietu divu dienu summā izcīnīja šādi novada orientieristi: W40 Vita Cīrule, W9 Annija Slikšjāne, M9 Rūdolfs Eberhards, M16 Kristaps Zālītis. Daudzskaitlīgākajās grupās apbalvoja arī ceturto vietu ieguvējus un tie bija: M60 Aldis Lapiņš, M14 Matīss Slikšjānis un valcēnietis M45 grupas sportists Ēriks Ūdris.

"M12 grupā otrajā dienā 2. vieta Ilgvaram Caunem. Šoriez Ilgvaram nācās iztikt bez uzkāpšanas uz pjedestāla, jo pirmajā dienā palika 21. Stabili abas dienas startēja Elīna Skopāne, kura W12 ieguva 5. vietu, un Renārs Eberhards, kuram M9 konkurencē 6. vieta," tā Stabiņš, kurš pats M21B grupā ieguva 7. vietu. Savukārt 7. W14 grupā bija Anete Čama.