Divi Smiltenes futbolisti debitē Latvijas čempionāta virslīgā 4

Latvijas virslīgas futbola kluba "Gulbene" komandas sastāvā veiksmīgi iekļāvušies divi Smiltenes futbolisti - Jānis Rubenis un Edgars Jansons, bet kādā no tuvākajām spēlēm, visticamāk, laukumā dosies arī Elvis Teremko.

Latvijas virslīga ir spēcīgākais futbola komandu turnīrs Latvijā, kurā spēlē daudzi esošie un bijušie izlašu spēlētāji, kā arī meistarīgi leģionāri. Pirmo gadu virslīgā šajā sezonā startē Futbola biedrība "Gulbene", kas pagājušajā sezonā vairāk nekā pārliecinoši uzvarēja pirmās līgas turnīrā.

Šosezon "Gulbene" 18 spēlēs izcīnījusi piecas uzvaras, četras reizes cīnījusies neizšķirti, piedzīvojusi deviņus zaudējumus, turnīra tabulā ieņemot septīto pozīciju. Jau sezonas sākumā komandas paplašinātajā pieteikumā bija atrodami arī trīs Smiltenes futbola kluba spēlētāji - Jānis Rubenis, Elvis Teremko un Edgars Jansons.

Pirms nepilna mēneša vairāki vadošie "Gulbenes" spēlētāji guva traumas, kā rezultātā uz komandas nometni tika izsaukts Edgars Jansons, bet nedaudz vēlāk arī Jānis Rubenis un Elvis Teremko. Līdz šim tikai vienam Smiltenes futbolistam bija izdevies spēlēt Latvijas spēcīgākajā futbola līgā. 2003. gada sezonā Valmieras futbola kluba "Gauja" rindās spēlēja Juris Sebris, kurš šobrīd pārstāv pirmās līgas komandas "Auda" rindas. Tāpat nevar nepieminēt smiltenieti Daini Degli, kurš 1980. gados spēlējis Latvijas meistarkomandā "Daugava", aizvadot cīņas PSRS pirmās līgas čempionātā.

Tomēr 3. jūlijā izbraukuma spēlē pret FK "Jelgava" spēles 89. minūtē gulbeniešu galvenais treneris Mihails Koņevs laukumā sūtīja Jansonu, kurš tādējādi kļuvis par pirmo Smiltenes futbolistu virslīgā. Jāpiebilst, ka šajā spēlē ar 3:1 pārāki izrādījās zemgalieši.

Nākamajā komandas spēlē savās mājās pret FC "Daugava", kas turnīra tabulā kļuvuši par līderiem, "Gulbenes" sastāvā savu debiju piedzīvoja arī Jānis Rubenis, kurš laukumā devās 81. minūtē, bet pašā mača izskaņā laukumā tika sūtīts arī Jansons. Pēdējā no spēlēm gulbenieši savā laukumā uzņēma turnīra trešajā vietā atrodošo FC "Skonto".

Spēles ceturtajā minūtē traumu guva viens no mājinieku aizsargiem Krišjānis Vallers, kura vietā laukumā devās Rubenis, kurš spēlēja sev ne tik pierastajā aizsarga pozīcijā. Lai arī vienā no epizodēm pēc Rubeņa mača tiesnesis nozīmēja 11 metru soda sitienu uz mājinieku vārtiem, tomēr kopumā smiltenietis aizvadīja stabilu spēli, vairākās epizodēs novēršot bīstamus draudus savas komandas vārtiem.

Jāpiebilst, kas spēle noslēdzās ar rezultātu 1:1. Gaidāms, ka kādā no tuvākajām spēlēm laukumā varētu iziet arī 15 gadus vecais Elvis Teremko, kurš tādējādi kļūs par vienu no virslīgas visu laiku jaunāko spēlētāju. Nākamo spēli gulbenieši aizvadīs 7. augustā, kad savās mājās tiksies ar FK "Ventspils" futbolistiem.

Komentāri 4

he he

Līdz šim vēl nevienam Smiltenes futbolistam Latvijas spēcīgākajā futbola līgā nebija izdevies spēlēt.

Kļūda!!! Pārbaudiet vēlreiz

pirms 9 gadiem, 2011.08.02 09:13

Igs

Protams, iespēja izskriet laukumā virslīgas komandas sastāvā - tas nav slikti, bet paraudzīsimies uz to no citas puses, vai tas zināmā mērā kaut ko neliecina par virslīgas komandu līmeni kopumā?

pirms 9 gadiem, 2011.08.02 16:24

.

Tas liecina ari par smiltenes komandas limeni!
Bet katra zina limenis vishkaa ir zems ! salidzinot ar citu valstu cempionatiem ...

pirms 9 gadiem, 2011.08.03 12:09

Sports