Eiropas galda tenisa veterānu čempionātā mūsējie šoreiz bez medaļām

Čehijas pilsētā Liberecā noslēdzās IX Eiropas veterānu čempionāts galda tenisā. Smiltenes sporta kluba "Vidzeme" pārstāvji spēlēja atzinīgi, tomēr pie medaļām netika. Augstākais panākums mūsējiem kopvērtējumā Jurim Siliņam, kurš 50-59 gadu vecuma grupā izcīnīja piekto līdz astoto vietu.

Čempionāta kopvērtējumā no Latvijas delegācijas medaļas izcīnīja sievietes: 80+ grupā 3. vieta dubultspēlēs Laimdotai Jordānei, spēlējot kopā ar Krievijas sportisti; 40+ 2. vieta Inai Jozepsonei. Viņai vēl viena medaļa - 3. vieta - dubultspēlēs. Vīriešiem medaļas neizdevās iegūt, jo konkurence bija liela un spēcīgāka kā iepriekšējos gados. Mazliet arī pietrūka veiksmes.

Siliņš stāsta, ka šogad čempionātā pulcējās rekordliels dalībnieku skaits. Par medaļām individuālajās un dubultspēlēs sacentās ap trijiem tūkstošiem galda tenisistu. 50-59 gadu vecuma grupā par iekļūšanu labāko četriniekā Siliņš zaudēja Slovākijas pārstāvim. Trīs dienu kopvērtējumā no teju sešsimt sportistiem viņš ieguva piekto līdz astoto vietu.

"Šoreiz tas man ir viens solis atpakaļ, taču spēlētāju meistarības līmenis šajā čempionātā bija krietni augstāks. Nepaveicās arī dubultspēlēs, kuras mums notika no paša rīta. Ar Gunti Šehofu zaudējām čehiem pēc apakšgrupas spēlēm. Iespējams, ja mači norisinātos pēcpusdienā, iznākums būtu citāds," uzskata smiltenietis.

Otrs kluba "Vidzeme" pārstāvis Viesturs Jundzis 60-65 gadu vecuma grupā pēc veiksmīgām apakšgrupas spēlēm pamatturnīrā zaudēja trešajā kārtā. Jundzis iekļuva labāko 32 sportistu vidū. Savukārt dubultspēlēs kopā ar Andri Balbieri iekļuva starp labākajiem 16. Diemžēl ģimenes apstākļu dēļ uz Eiropas čempionātu Liberecā nedevās "Vidzeme" galda tenisists Aigars Rubenis.

Sports