Eislers un Smukulis cīnās Polijā

Jūlija beigās un augusta sākumā Polijā norisinās divi augsta līmeņa daudzdienu velobraucieni. "Tour de la Région de Lodz, Juniors 2011" velobraucienā 20. vietu izcīnījis Smiltenes riteņbraucējs Sandis Eislers, savukārt pēc aizvadītajiem pieciem posmiem "Pro tour" elites daudzdienu velobraucienā "Tour de Polgne" cits Smiltenes riteņbraucējs Gatis Smukulis atrodas 114. pozīcijā.

No 28. līdz 31. jūlijam Polijas pilsētā Lodzā norisinājās UCI 1.2 kategorijas daudzdienu velobrauciens junioriem "Tour de la Région de Lodz, Juniors 2011", kurā starp vairāk nekā 100 dalībniekiem piedalījās arī seši Latvijas izlases riteņbraucēji, viņu vidū smiltenietis Sandis Eislers. Sacensībās dalībniekiem bija jāveic četri etapi salīdzinoši līdzenā apvidū.

Eislers sacensības iesāka ar 31. vietu pirmajā etapā. No posma uzvarētāja, igauņa Oskara Nīsu smiltenietis atpalika par nedaudz vairāk kā pusotru minūti. Krietni labāk Sandim veicās otrajā posmā, kurā viņš spēja izcīnīt 16. vietu, uzrādot tādu pašu rezultātu kā uzvarētājs Felikss Donāts no Vācijas.

Pēc trešā posma Eisleram vēl vairāk izdevās pakāpties kopvērtējumā, jo tajā smiltenietis, finišējot vadošās grupas priekšā, spēja izcīnīt augsto 10. vietu. Pēdējā etapā Sandis ierindojās 21. pozīcijā, kas viņam kopvērtējumā deva 20. vietu. Par velobrauciena uzvarētāju kļuva Igaunijas riteņbraucējs Oskars Nīsu, no kura Eislers atpalika par divām minūtēm un sešām sekundēm. Nevienam citam Latvijas izlases riteņbraucējam neizdevās iekļūt labāko 30 braucēju skaitā.

Tikmēr citā Polijas pilsētā, Varšavā, pēc nesen kā aizvadītā prestižā Pasaules daudzdienu velobrauciena "Tour de France", 31. jūlijā tika dots starts citam prestižajam un tradīcijām bagātajam piecu dienu garajam "Pro Tour" velobraucienam "Tour de Polgne", kurā uz starta izgāja 175 dalībnieki no 22 komandām. "HTC-Highroad" vienības sastāvā Polijas tūrē startē arī Latvijas šī gada čempions individuālajā braucienā smiltenietis Gatis Smukulis. Kopumā dalībniekiem velobraucienā jāveic septiņi etapi ar kopējo distanci vairāk kā 1000 kilometru.

Pirmajā 101,5 kilometru garajā etapā, kurā uzvarētājs tika noskaidrots finiša spurtā, Smukulis ieņēma 118. pozīciju. Otrajā posmā, līdzīgi kā dienu iepriekš, praktiski visi sportisti finišu šķērsoja ar vienādu rezultātu. Šoreiz Gatim padevās daudz veiksmīgāks finiša spurts, kurā tika izcīnīta 22. vieta.

Vēl veiksmīgāks Smukulim izrādījās 135,7 kilometru garais trešais etaps, kurā smiltenietis ieņēma 21. pozīciju, uzrādot identisku laiku ar posma uzvarētāju vācieti Marselu Kittelu. Ceturtajā un piektajā etapā Gatis ieņēma attiecīgi 133. un 116. vietu. Kopvērtējumā pēc aizvadītajiem pieciem etapiem Latvijas čempions atrodas 114. pozīcijā, no līdera slovāka Petera Sāgena atpaliekot par gandrīz 12 minūtēm. Velobrauciens noslēdzas šodien.

Sports