Ekskluzīvi! Grundzāles pagastā draivinga sacensības jeb pajūgu braukšana

Pirmo reizi Grundzāles pagastā notiks Latvijas draivinga sacensības, kurās zirgi iejūgtos maratona ratos veiks trīs disciplīnas. Sacensību 1. posma rīkošanu uzņēmusies Vizlas iedzīvotāja Siglinda Freimane, kura sestdien "Aizvējiņos" uzņems padsmit dalībniekus no Latvijas un, iespējams, Igaunijas, kā arī gaidīs ikvienu interesentu.

Latvijā draivings ienāca pirms trijiem gadiem un šobrīd iegūst aizvien lielāku popularitāti. Latvijas Jātnieku federācijas atbalstītās draivinga sacensības notiks četros reģionos - Kurzemē, Vidzemē, Latgalē un Zemgalē. Šogad sāk ar Vidzemi.

Siglindai zirgi patīk jau kopš bērnības, viņa piedalījusies ne vienās vien sacensības, taču to rīkošanu uzņemas pirmo reizi. "Ieguldīts liels darbs, lai izveidotu disciplīnas. Liels paldies jāsaka pagasta pārvaldei un kaimiņiem, kuri mani atbalsta un palīdz. Palīgu man tiešām ir daudz, tāpēc sestdien gaidīšu ikvienu no jums," sacensības lūkot klātienē aicina Siglinda.

30. aprīlī pasākums sāksies pulksten 11, kad ekipāžas ar zirgiem dosies brīvajā gaitā jeb maratonā. Distance būs divus kilometrus gara un tā ies cauri mežam. Maratonā pārbaudīs zirga sagatavotību, izturību, kā arī braucēja vadītprasmi un braukšanas māku.

Kad zirgi ar pajūgu būs atgriezušies atpakaļ, vetārsts pārbaudīs to veselības stāvokli un tālāk ļaus doties četrus kilometrus garajā krosa distancē, kur noteiktā laika posmā būs jāveic četri šķēršļi.

Pēc tam stundu būs pārtraukums un varēs sākties konusu braukšana, kurā pārbaudīs ekipāžas precizitāti, ātrumu un paklausību. Starplaikā uzstāsies grupas "Okay" dalībnieces, savukārt par muzikālo noformējumu rūpēsies dīdžejs Blanco.

Jāpiebilst, ka sacensības dalībnieku vidū būs arī Siglinda ar savu uzticamo sporta zirgu Gedisu.

Sports