FK "Smiltene/ BJSS" otro apli iesāk ar pārliecinošu uzvaru pār "Priekuļiem" 1

Piektdienas vakarā Priekuļos tika aizvadīta 11. kārtas spēle Latvijas futbola čempionāta otrās līgas Vidzemes reģiona turnīrā, kurā vieni no turnīra līderiem FK "Smiltene/ BJSS" viesos pārliecinoši apspēlēja "Priekuļus" ar rezultātu 4:0. Uzvarētāju rindās ar rezultatīviem sitieniem izcēlās Elvis Teremko, Māris Rudzītis un Jānis Priede.

Futbola klubs "Smiltene/ BJSS" otro apli uzsāka viesos, tiekoties ar vienu no turnīra lejas gala komandām FK "Priekuļi". Jāpiebilst, ka pirmās divas otrā apļa spēles ar "Avantis" un "Alberts" komandām smiltenieši pārcēla uz septembri, sakarā ar to, ka tajā laikā vairāki spēlētāji aizvadīja spēles Latvijas jauniešu izlasēs.

Turnīra tabulā pirms šīs spēles FK "Smiltene/ BJSS" ar septiņās spēlēs izcīnītajiem 19 punktiem atradās otrajā vietā. Tomēr jāpiemin, ka pašreizējie līderi "Upesciems" aizvadījuši par trijām spēlēm vairāk. Savukārt šīs spēles pretinieki desmit spēlēs tikuši pie 7 punktiem, kas turnīra tabulā viņiem dod astoto vietu deviņu komandu konkurencē. Pārtraukumā no otrās līgas Vidzemes reģiona turnīra izstājās "Ērgļu" komanda, kā rezultātā visu spēļu rezultāti ar šīs komandas piedalīšanos tika anulēti."Smiltene/BJSS" un "Priekuļu" spēle pirmajā aplī beidzās ar smilteniešu uzvaru 2:1. Toreiz, lietainajos laika apstākļos, uzvaras vārtus otrā puslaikā vidū guva Kristaps Rakštelis. Šajā spēlē Smiltenes komandai nācās iztikt bez vairākiem spēlētājiem, kā rezultātā laukumā balsta aizsarga pozīcijā devās galvenais treneris Andis Rozītis, bet uz maiņu arī trenera palīgs Oskars Mucenieks. Smilteniešiem traumu un citu veselības problēmu dēļ spēlēt nevarēja Dāvis Gaigals, Toms Vīvuliņš un Jānis Akmins, bet citu iemeslu dēļ laukumā nedevās arī Dairis Zariņš, Andris Bogdānovs un Jēkabs Rancāns. Spēle iesākās ar nelielu viesu pārsvaru. Jau spēles piektajā minūtē laba iespēja gūt vārtus bija smilteniešu uzbrucējam Edgaram Jansonam, tomēr viesu vārtsargu viņam neizdevās pārspēt. Pēc šīs epizodes savus uzbrukumus veidoja arī mājinieki, tomēr nopietnus draudus Sausā sargātajiem vārtiem tas neradīja, gluži pretēji 14. minūtē labs sitiens padevās Jansonam. Vārtsargs bumbu atsita savu vārtu priekšā, bet pie tās pirmais bija Elvis Teremko, gūstot skaistus vārtus un izvirzot viesus vadībā. Uzreiz pēc gūtajiem vārtiem smiltenieši turpināja bīstami uzbrukt, tomēr atkārtoti "Priekuļu" vārtsargu viņiem neizdevās pārspēt. Puslaika vidū spēle izlīdzinājās, un vairāki momenti sāka veidoties arī pie FK "Smiltene/ BJSS" komandas vārtiem. Spēles 26. minūtē, pēc bīstama "Priekuļu" uzbrukuma, no vārtu zaudējuma viesus glāba aizsargs un vārtsargs, bet jau nākamajā epizodē bīstams moments izveidojās pie otriem vārtiem, kad ar labu, bet nedaudz neprecīzu sitienu izcēlās Jānis Rubenis. Puslaika izskaņā abas komandas apmainījās ar vairākiem bīstamiem uzbrukumiem, laba iespēja izcelties bija Kristapam Rakštelim, tomēr viņa sitienu ar galvu tvēra mājinieku vārtsargs. Pirmais puslaiks noslēdzās ar rezultātu 1:0.Otrā puslaika pirmajās minūtēs vairāk uzbruka mājinieki. Tomēr spēles 49. minūtē veiksmīgs uzbrukums padevās FK "Smiltene/ BJSS" futbolistiem, kad precīzu un "Priekuļu" vārstargam netveramu sitienu izdarīja Māris Rudzītis, tādējādi dubultojot rezultātu. Turpinājumā, lai arī bumbu vairāk kontrolēja smiltenieši, tomēr pāris labi uzbrukumi padevās arī mājiniekiem, kas gan reālus draudus

Sausā sargātajiem vārtiem neradīja. Otrā puslaika vidū īsā laikā Smiltenes komanda guva vēl divus bezatbildes vārtus. Vispirms, pēc veiksmīgas Jāņa Rubeņa piespēles uz soda laukuma vidu, skaistus vārtus guva Jānis Priede, bet minūti vēlāk , pēc viesu aktīvas spēles pretinieku soda laukumā, bumbu savos vārtos raidīja kāds no "Priekuļu" aizsargiem.

Pie rezultāta 4:0 mājinieki manāmi salūza, tomēr piektos vārtus smilteniešiem neizdevās gūt, lai gan labas iespējas izcelties bija Priedem un Teremko. Pašā spēles izskaņā pāris labi momenti padevās arī Priekuļu futbolistiem, tomēr vārtu guvumā viņiem tos neizdevās pārvērt, tādējādi FK "Smiltnene/ BJSS" izcīnīja septīto uzvaru sezonā ar rezultātu 4:0, turnīra tabulā atgriežoties pirmajā pozīcijā, savukārt "Priekuļu" futbolisti saglabā astoto vietu. Pēcspēles intervijā FK "Smiltene/BJSS" komandas galvenais treneris Andis Rozītis sacīja, ka ir apmierināts ar puišu sniegumu laukumā. Viņš arī teica, ka pats bija spiests doties laukumā, jo vairāki spēlētāji dažādu apstākļu dēļ nevarēja palīdzēt komandai.

Salīdzinot ar abu komandu iepriekšējo spēli, Rozītis norādīja, ka tad spēle noritēja spēcīgā lietū, kas spēli padarīja lēnāku, savukārt šoreiz komandai ātri izdevās pierast pie slapjās bumbas (īsi pirms spēles Priekuļos lija spēcīgs lietus), kā arī beidzot izcīnīt pirmo uzvaru uz dabīgā zālāja laukuma. Futbolistiem šajā spēlē jau no sākuma izdevās veiksmīgi mobilizēties. Visbeidzot treneris piebilda, ka ir apmierināts ar rezultātu, bet pati spēle vienmēr var būt labāka. FK "Smiltene/BJSS" aizsargs Reinis Sebris, kurš aizvadīja ļoti veiksmīgu spēli, esot par vienu redzamākajiem savas komandas spēlētājiem laukumā teica, ka pirmajā puslaikā komanda nebija tik aktīva un īsti savu spēli nevarēja uzspiest, bet otrajā puslaikā izdevās saņemties un iesist trīs vārtus, pēc kuriem pretinieks salūza. Pārtraukumā treneris izskaidrojis kādas būtu labākās piespēles, caur kurieni jāvirza uzbrukums. Par savu spēli Sebris sacīja, ka nevar sūdzēties par parādīto sniegumu. Viņš arī atklāja, ka ir panācis vienošanos ar virslīgas klubu "Gulbene" par spēlēšanu tajā. FK "Priekuļi" spēlētājs Ervīns Pērkons pēc spēles atzina, ka komandai spēles sākums izdevās labs. Ja pie rezultāta 0:1 būtu izdevies gūt vārtus, tad iespējams būtu pavisam cita spēle. Otrajā puslaikā tika ielaisti otrie vārti, pēc kuriem puiši centās atspēlēties, tomēr tika zaudēti vēl vieni vārti. Pie rezultāta 0:3 komanda esot salūzusi. Par sezonu kopumā Pērkons atzina, ka visi futbolisti cīnās, tomēr pietrūkst momentu realizācija. Daudzi zaudējumi bijuši ar minimālu rezultāta starpību. Par Smiltenes komandu mājinieku spēlētājs sacīja, ka tā ir laba un tehniska komanda, kurai grūti ir atņemt bumbu. Pret tādiem pretiniekiem esot grūti spēlēt. Nākamo spēli FK "Smiltene/BJSS" aizvadīs 12. augustā, kad savā laukumā uzņems vienus no principiālākajiem pretiniekiem SC "Upesciems" komandu.

Komentāri 1

Sports