FK "Smiltene/ BJSS" sagrauj "Albertu", turpinot cīņu par čempiona titulu

Trešdienas pievakarē Carnikavas stadionā tika aizvadīta Latvijas futbola čempionāta otrās līgas Vidzemes reģiona turnīra pārceltā spēle, kurā FK "Smiltene/ BJSS" ar rezultātu 7:0 pārliecinoši sagrāva "Albertu". Uzvarētāju rindās ar četriem gūtajiem vārtiem izcēlās Edgars Jansons.

Trešdienas vakara spēlei Carnikavas stadionā bija liela nozīme. Smiltenes komandai uzvara šajā spēlē dotu labākas pozīcijas cīņā par čempiontitulu. Zaudējuma gadījumā izredzes uz pirmo vietu praktiski pazustu. Tikmēr "Albertam" panākums vēl garantētu teorētiskas iespējas pacīnīties par trešo vietu turnīra tabulā.

Abu komandu iepriekšējā tikšanās šajā sezonā noslēdzās ar pārliecinošu smilteniešu uzvaru (3:0). Pēdējās spēles abas komandas aizvadīja ar mainīgām sekmēm. Ja mājinieki piedzīvoja smagu zaudējumu pret "Upesciemu" (1:4), kā arī tika pie graujošas uzvaras (9:2) pār "OSC -Fortuna", tad smiltenieši izcīnīja smagu uzvaru pret "OSC -Fortuna" (2:1), un cīnījās neizšķirti (2:2) ar "Staiceles Bebriem".

"Smiltene/ BJSS" komanda uz spēli bija ieradusies praktiski labākajā sastāvā. No pamatsastāva spēlētājiem laukumā nedevās vienīgi pussargs Māris Rudzītis. Turpretim komandas sastāvā pēc vairāk kā mēneša ilga perioda bija atgriezies komandas aizsargs Dairis Zariņš.

Spēle iesākās ar diezgan atklātu futbolu no abu komandu puses. Vienā no pirmajām epizodēm, pēc viesu kļūdas, bīstamu sitienu izpildīja "Alberts", tomēr vietā bija Dagnis Sausais.Pēc šīs epizodes notikumus laukumā aizvien pārliecinošāk sāka kontrolēt Smiltenes komanda, kas nebaidījās spēlēt ātru un kombicionālu futbolu. Tas deva rezultātu.

Vispirms laba izdevība atklāt rezultātu bija Jānim Priedem, tomēr viņa sitiens lidoja gar pašu vārtu stabu. Turpinājumā spiediens uz mājinieku vārtiem pieauga vēl vairāk. Pēc viena no centrējumiem Priedes sitienu "šķērītē" pielaboja komandas rezultatīvākais spēlētājs Edgars Jansons, tādējādi izvirzot savu komandu vadībā.

Turpinājumā notikumi laukumā daudz nemainījās. Vienā no spēles epizodēm reidu pa kreiso malu veica Kristaps Rakštelis, pēc kura centrējuma uz soda laukuma vidu bumba mainīja savu trajektoriju un otro reizi ielidoja mājinieku vārtos. Puslaika beigās ļoti veiksmīgi nospēlēja viesu pussargs Jānis Rubenis, kura izrāvienu tikai ar pārkāpumu savā soda laukumā spēja apturēt "Alberta" aizsargi.

Loģiski, ka tiesnesis pēc šīs epizodes uz mājinieku vārtiem nozīmēja 11 metru soda sitienu, ko veiksmīgi realizēja Dairis Zariņš. Pašā puslaika izskaņā, gan laba iespēja samazināt rezultātu bija "Albertam", tomēr veiksmīgi nospēlēja Sausais. Pēc pirmajām 45 spēles minūtēm rezultāts 3:0 Smiltenes komandas labā.

Spēles otrā puslaika sākumā laukumā varēja manīt to, ka mājinieki ir manāmi salūzuši. Tas deva iespēja smilteniešiem spēlēt brīvu un atraisītu futbolu. Jau puslaika sākumā vienatnē pret mājinieku vārtsargu izdevās izskriet Jansonam, kurš spēja gūt savus otros vārtus spēlē.

Nedaudz vēlāk Jansonam izdevās tikt pie "hat -trick ". Viņš bija pirmais pie vārtsarga atsistās bumbas pēc Priedes izpildītā sitiena. Pie rezultāta 5:0 smiltenieši neapstājās un turpināja pārliecinoši uzbrukt. Lieliski spēlē iesaistījās uz maiņu iznākušais Toms Vīvuliņš, kurš pēc Rubeņa piespēles guva skaistus vārtus ar papēdi. Jāpiebilst, ka Vīvuliņš vārtus guva jau trešajā spēlē pēc kārtas.

Mača izskaņā "Smiltene/ BJSS" futbolistiem izdevās gūt vēl vienus vārtus, kad ceturto reizi mājinieku vārtsargu pārspēt izdevās Jansonam. Pašās beigās mājiniekiem bija teicama izdevība gūt goda vārtus, tomēr smilteniešus glāba pārliknis un Sausais. Spēle noslēdzās ar graujošu FK "Smilene/ BJSS" komandas uzvaru 7:0

Pēc spēles intervijā FK "Smiltene/BJSS" komandas galvenais treneris Andis Rozītis sacīja, ka rezultāts atbilst spēles gaitai. Lai arī rezultāts spēles sākumā turējās 0:0, tomēr pēc gūtajiem vārtiem komandai izdevās aizvien pārliecinošāk kontrolēt notikumus laukumā un izcīnīt uzvaru. Vienalikus treneris norādīja, ka arī mājinieku komandia bija daži labi momenti, tomēr Dagnim Sausajam darba šajā spēlē nebija īpaši daudz.

Pēc šī panākuma Smiltenes komanda ar 12 spēlēs izcīnītajiem 29 punktiem saglabā otro pozīciju turnīra tabulā. Pašreizējie līderi SC "Upesciems", aizvadot par četrām spēlēm vairāk, ieguvuši 39 punktus. Jāpiebilst, ka upesciemieši visas sezonas spēles jau ir aizvadījuši. Tas nozīmē, ka otrās līgas čempionāta Vidzemes turnīra uzvarētājs būs atkarīgs no "Smiltene/ BJSS" komandas, kurai ir visas iespējas pēc sešu gadu pārtraukuma atgūt čempiona titulu.

Nākamo spēli Smiltenes komanda aizvadīs 14. septembrī, kad viesos tiksies ar "Avantis" komandu, bet divas dienas vēlāk savā laukumā sacentīsies ar FK "Valka".