Florbola čempionāts uzņem apgriezienus 2

Šogad lielas izmaiņas ir notikušas 1. līgas florbola sacensībās. Tie, kuri Valkā ir apmeklējuši divas pirmās mājas spēles, zina, ka šajā sezonā FK "Valka" ir apvienojusies ar Burtnieku novada florbola komandu. Izskatās, ka veiksmīgi.

Jaunās apvienotās komandas nosaukums ir "Burtnieku novads/Valka". Ar komandas nokomplektēšanu problēmas bija abām komandām.

Bijušie pretinieki apvienojas

"Par iemeslu šādai apvienošanai bija pēdējās sezonas rezultāti un katastrofālais spēlētāju trūkums, jo abas komandas iepriekšējo sezonu nospēlēja praktiski divās maiņās, kas mūsdienu florbolā vairs nav īsti pieņemams lielo ātrumu un intensitātes dēļ. Tamdēļ neilgi pirms sezonas sākuma tika nolemts apvienoties un spēlēt kā vienai kopīgai komandai, tai pat laikā veidojot arī komandu Latvijas čempionāta otrajā līgā," skaidro FK "Valka" valdes loceklis Ivo Meļķis.

Viņš piebilst, ka ikvienam 2. līgas komandas spēlētājam būs iespēja nokļūt 1. līgas komandā, un otrādi. Vājākajiem 1. līga būs jāpamet, lai pilnveidotu savu meistarību. 2. līgas komandā paredzēts piesaistīt labākos spēlētājus no jauniešu komandām. I. Meļķis piebilst, ka lielākā problēma ar jauniešiem ir tā, ka pēc ģimnāzijas beigšanas daudzi izvēlas citu dzīves ceļu un pamet Valku. Tāda pati bēda piemīt arī citām Vidzemes komandām.

Komandai augsti mērķi

Jautāts, vai komandu apvienošana jaunajā sezonā nenozīmē, ka valcēnieši redzēs mazāk mājas spēļu, I. Meļķis atbild, ka nē, jo visas komandas mājas spēles notiks Valkas ģimnāzijas sporta hallē. To apstiprina arī jaunās komandas treneris Ivars Jēkabsons, jo Valkā ir labākas kvalitātes laukums.

Pēc abu komandu apvienošanas sastāvam 1. līgā ir radusies konkurence. Vēl pagājis tikai mēnesis, kopš jaunā komanda cenšas saspēlēties, un acīm redzamākas kļūst tās lietas, pie kurām vairāk jāpiestrādā. Mērķis komandai uzstādīts augsts - iekļūšana 1. līgas trijniekā. "Tas patiešām ir augsts mērķis. Ja mums to izdotos īstenot, būtu ļoti ļoti labi," piesardzīgāks savās prognozēs ir komandas treneris.

 

Ar cepurēm pretinieku nenomētāt

Lūgts komentēt čempionāta pēdējo trešo aizvadīto spēli ar "Valmieras VOC" florbolistiem, I. Jēkabsons teic, ka komanda nospēlēja zem savām spējām un iespējām. "Pirms tam valmierieši ar 2:8 zaudēja FK "Rubene". Mūsu puiši nosprieda, ka valmieriešus sasitīs tikpat viegli un pa īstam spēlēt sāka tikai tad, kad otrā perioda vidū nonācām zaudētāju lomā ar divu vārtu starpību. Pēc tam gan mums izdevās gūt četrus vārtus pēc kārtas," spēles gaitu raksturo treneris. Iznākumā "Burtnieku novads/Valka" uzvarēja ar 6:5.

Pirmā sezonas spēle notika Valkā, pārspējot līgas debitantus Kalsnavas florbolistus ar rezultātu 10:1. Vairāk nekā pārliecinoši. Jāteic, ka ar Kalsnavas komandu jau iepriekš ir gana veiksmīgi spēlēts un uzvaras izcīnītas ļoti pārliecinošas. Jau pirmajā trešdaļā rezultāts kļuva 8:0 un lielais spriegums spēlē pazuda. Izskatījās, ka viesi ir samierinājušies ar zaudējumu, tāpēc asas spēles garša izpalika.

Par labāko atzīst kapteini

Nākamā spēle notika izbraukumā pret spēcīgo komandu "Rubene 1". Spēles pamatlaiks noslēdzās ar neizšķirto 3:3. Seko pagarinājums piecas minūtes, bet arī šajā laikā rezultāts uz tablo nemainās. Arī pieci pēcspēles metieni nepalīdz noskaidrot uzvarētāju, jo abas komandas pa divām reizēm ir bijušas precīzas. Seko metieni līdz pirmajai kļūdai, un šeit veiksmīgāki ir rubenieši, tādējādi atnesot Rubenei divus punktus, Burtnieku/Valkas komandai paliek viens. Par labāko spēlētāju mūsu komandā atzīts kapteinis Gunārs Ozoliņš.

Nākamo spēli komanda aizvadīs 30. oktobrī Madonā.

Latvijas čempionātā turpinās spēlēt FK "Valka" seniori, bet Vidzemes čempionātu ir uzsākušas arī bērnu un jauniešu komandas. Biedrības "Florbola klubs Valka" valde ir ir pateicīga par ziedojumiem, kurus veikuši Viktors Romans, Voldis Utkins, Māra Zālīte, Jānis Krūkliņš un SIA "Servilat".

Komentāri 2

:)

1. Tāds Vidzemes čempionāts jauniešiem nemaz nav:) No kurienes tāda informācija. 15. oktobrī jauniešu uzsāks Latvijas bērnu un jauniešu čempionātu.
2. Rubene-1 Valmieru uzvarēja ar rezultātu 11-2 nevis 8-2
3. nevis senioru komanda , bet FK"Valka" veterānu komanda.
Varbūt pirms rakstīt rakstu uzzināt , konkretizēt pie cilvēkiem kas ir lietas kursā faktus, nevis sacerēt aplamas pasakas.

pirms 9 gadiem, 2011.10.09 22:47

valmieriets

Redzēju spēli Kocēnos - apvienotā Burtnieku novads/Valka komanda tiešām izskatās spēcīga.

pirms 9 gadiem, 2011.10.10 19:05

Sports