Florbola klubs “Valka” nākotnē raugās ar cerībām

Florbola klubs “Valka” uzsāk 11. sezonu Latvijas čempionāta florbolā 2. līgā. Divas reizes nedēļā, tas ir, otrdienās un ceturtdienās, notiek treniņi, un drīz būs apstiprināti sporta zāļu izmantošanas laiki.

Piektdienās ierastajā laikā pulksten 20 Jāņa Cimzes Valkas ģimnāzijā notiks mājas spēles. Komandas sastāvs pamazām komplektējas, un akcents tiek likts uz vietējo spēlētāju, jo īpaši jauniešu piesaisti.

Karjeras kāpnes atvērtas ikvienam

Treneris Ilvars Rullis pauž, ka lielas izmaiņas komandas sastāvā nenotiks. Atkal vīru komandā iesaistīsies kāds no jauniešu sistēmas 16 gadu veciem dalībniekiem. “Protams, tas atkarīgs no pašiem jauniešiem un viņu vēlmes iesaistīties 2. līgas apritē. Teorētiski rezerves mums ir lielas,” uzskata I. Rullis.

U-16 čempionātā komandā ir 17 spēlētāju. 15 no viņiem ir tiesības iesaistīties vīriešu komandā. Čempionāta nolikums to atļauj. Sliktā ziņa ir tā, ka ne visi no šiem 15 ir gatavi spēlēt vīru 2. līgā. Puišiem pietrūkst motivācijas augt savā meistarībā. Spēlēs tie, kuri regulāri apmeklēs treniņus, izcelsies ar centību un parādīs motivāciju cīnīties. Četri no viņiem jau iepriekšējā sezonā spēlēja vīru komandā. Jebkuram no pārējiem ir iespēja papildināt 2. līgas sastāvu.

Protams, komanda piedalīsies U-16 Latvijas čempionātā. Trenerim šķiet, ka pagaidām ne visi tic saviem spēkiem un ir kādi blakus iemesli, kas saistāmi ar pusaudžu vecuma problēmām un citu interešu parādīšanos. Dažos pat neredz vēlmi kāpināt savu meistarību. Jauniešiem ir, kurp tiekties. FK “Valka” joprojām ir “Rubenes” florbola sistēmas fārmklubs. Tā nebūt nav, ka florbols beidzas FK “Valka” 2. līgā. Visus pakāpienus ir izgājis Klāvs Bošs, kurš arī pašlaik Valkas BJSS turpina strādāt par jauniešu treneri. Vairākus pakāpienus ir pārvarējis Aivars Kristiāns Rullis, kurš vasarā tika piesaistīts “Rubenes” virslīgas komandai. Arī viņš sāka sporta skolas jauniešu komandā. Labs piemērs ir arī Elvis Ābele, Klāvs Kārkliņš un Klaids Maļcevs, kuri apmeklē “Rubenes” virslīgas komandas treniņus. Viņi visi šajā sezonā spēlēs U-16 čempionātā. Karjeras kāpnes ir atvērtas ikvienam. To apliecina “Rubenes” sistēmā spēlējošie pieci valcēnieši. Elvis, Klāvs un Klaids šajā sezonā spēlēs “Rubenes” 1. līgā, FK “Valka” 2. līgā un U-16 čempionātā. Visiem Valkas puišiem, kuri vismaz kādu laikaposmu vēlas saistīt ar sportu, iespēju netrūkst. Cerams, ka viņu piemēram sekos arī citi U-16 grupas jaunieši. Domājams, ka vajadzības gadījumā FK “Valka” vienībā piesaistīs arī kādu no “Rubenes” puišiem.

Vajadzīgs jauniešu atbalsts

Saprotami, ka ne visi Valkas komandas dalībnieki regulāri varēs palīdzēt savai komandai. Daži dzīvo un studē Rīgā, taču ar viņiem saprotamu iemeslu dēļ nevar rēķināties kā ar drošiem pamatsastāva spēlētājiem visās čempionāta spēlēs. Treneris vēlas, lai pamatsastāvu veidotu vietējie puiši. No bijušajiem komandas dalībniekiem pieci dzīvo un strādā ārzemēs. Parasti viņi pamatdarbā aizņemti apmēram trīs nedēļas un pēc tam nedēļu vai divas pavada mājās Valkā. Šajā laikā, protams, viņi komandai labprāt palīdzēs. Līdz ar to komandas komplektēšana, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, ir sarežģītāka.

I. Rullis atkal un atkal uzsver, ka ļoti nepieciešama U-16 vecuma grupas dalībnieku palīdzība. “Viņiem nevajadzēs sildīt rezervistu soliņu, bet doties aizrautīgās un interesantās pašapliecinošās cīņās,” lakoniski sola komandas treneris. Viņš cer, ka jauniešiem iemirdzēsies acis un viņi būs gatavi iesaistīties vīru cīņās. Latvijas jaunatnes čempionātā piedalīsies arī Valkas novada BJSS U-10 un U-12 vecuma komandas

Tā sanācis, ka čempionāta pirmā spēle allaž aizvadāma savā laukumā. Šogad 21. septembrī  pulksten 20 valcēniešiem sezonas atklāšanas mačs ar FK “Līgatne”. Pēc tam nākamā spēle atkal savā laukumā. Čempionāts ir sadalīts divās grupās jeb zonās. Pirmo četru vietu ieguvēji pēc regulārā čempionāta rezultātiem piedalīsies izslēgšanās spēļu posmā. Valcēniešu mērķis ir čempionāta sākumu aizvadīt pēc iespējas labāk, lai iekļūtu kārotajā četriniekā. Iepriekšējā čempionātā mūsu komandas klupšanas akmens bija neveiksmes sezonas sākuma posmā, kad pirmajā spēļu aplī tika zaudēts daudz punktu. Tas liedza iespēju turpināt cīņas noslēguma posmā, kur labākās komandas sadalīja medaļas.

Komandai nozīmīgs ir līdzjutēju atbalsts, jo īpaši mājas spēlēs. Diemžēl šajā sezonā neredzēsim komandu “Smiltene ‘09”, kura jaunās sezonas spēļu kalendārā nav iekļauta. I. Rullis izsaka nožēlu, ka pirmās sezonas neveiksmes un citi apstākļi lika smilteniešiem mest plinti krūmos. Ikvienas komandas komplektācija ir ļoti sarežģīts process, tāpēc jārēķinās arī ar neveiksmēm.

Sports