Florbolistam jau nav jāprot tikai bumbu dzenāt

Nupat noslēdzās nedēļu ilgā vasaras nometne Vaidavā, kuru organizēja florbola treneris Dainis Ābols. Tajā piedalījās Valmieras rajona un Valkas jaunie florbolisti.

Skolēni šo nometni vērtē ļoti atzinīgi. Arī tāpēc, ka nedēļa aizvadīta ne tikai intensīvās sporta nodarbībās, bet daudz laika pavadīts muzicējot, zīmējot veidojot mālā un citās atraktīvās nodarbēs. Ar velosipēdiem Vaidavas ezera apkārtne izbraukta krustu šķērsu. Bērni nezināja, ka viņu treneris ir tik daudzpusīgs arī savās mākslinieciskajās izpausmēs.

Noslēguma koncertā vecākiem viņš spēlēja ģitāru. Daži bērni to sāka mācīties nometnes laikā. Valcēnietis Ģirts Sula solīja, ka nākamgad kļūs drošāks un arī apgūs šo instrumentu, lai varētu muzicēt kopā ar mammu. Citi florbolisti no Valkas izteica nožēlu, ka nometne ilga tikai nedēļu, nevis mēnesi.

D. Ābols uzskata, ka, pateicoties labajiem laika apstākļiem, programmu varēja īstenot ar uzviju. "Florbolistam jau nav jāprot tikai bumba dzenāt. Bērni pilnā mērā izbaudīja Vaidavas ezera ūdens jaukumus, pludmales volejbolu un daudzas citas lietas," uzskata treneris.

Nodarbībās viņam palīdzēja vairākas citas pedagoģes, bet florbolā - Latvijas jaunatnes izlases dalībnieces.

Treneris ir pārliecinājies, ka vecākiem aizvien mazāk laika ir būt pie dabas kopā ar bērniem. Viņi nav sajutuši meža, pļavas un dzīvās dabas skaistumu, jo citādi neteiktu - te nekā nav. D. Ābols uzskata, ka bērni jāmāca redzēt. Viņu dzīve ir pārlieku datorizēta un tas nav labi.

Skolēni viesojās bišu dravā, un redzēja, kā sviež medu, kā dzīvo un strādā bites. Izrādījās kāds 10 gadu vecs puisis savā mūžā nebija garšojis medu. "Mani tas pārsteidza. Snikerus ēd katru dienu, bet no medus atsakās, un pat nezina, kā tas garšo," pārsteigts treneris.

Kur gan citur, ja ne šādā nometnē pulksten divos naktī puiši uzspēlē tautasbumbu. Treneris uzskata, ka šādi piedzīvojumi ir sīki režīma pārkāpumi, nevis nedarbi. Tie saliedē kolektīvu un nometnes dalībnieki kļuva par vienotu komandu. Bija arī tādi bērni, kuri nometnē nokļuva pirmo reizi.

Kāda mamma sacīja trenerim paldies, ka viņš ir palīdzējis puisim pārvarēt grūtības. Nometnē nav iespējams lūgt vecāku palīdzību un nav kur aizbēgt. Bērni iemācās piekāpties un pārvar savu egoismu un pats nozīmīgākais - apgūst patstāvības iemaņas.

Pavisam Vaidavas skolā sportoja un darbojās 21 skolēns.

Sports