Florbolistiem teicams sezonas sākums

Florbola klubs “Valka” 11. sezonu Latvijas čempionāta 2. līgā sezonu uzsācis ar divām pārliecinošām uzvarām un pašlaik ar sešiem punktiem atrodas tabulas galvgalī.

Abas spēles ar prieku sev un daudziem līdzjutējiem aizvadītas savā laukumā Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas sporta hallē. Pirmajā spēlē pret “Līgatni” uzvarēts ar rezultātu 12:7, bet piektdien FK “Burtnieku novads/Pēdu nav” pieveikts ar 10:4.

Ar savu odziņu

FK “Valka” komandas treneris Ilvars Rullis allaž teic, ka ir prieks par ikvienu uzvarētu spēli, taču īpašs prieks, ja izdodas uzvarēt Burtnieku novada komandu. “Gadu gaitā tā iegājies, ka ar šo komandu cīņa par uzvaru ir ļoti principiāla. Tas ir sava veida Ziemeļvidzemes florbola derbijs. Tā ir bijusī Mazsalacas komanda, un, kopš Valkā aizsākās florbols, viņi vienmēr kopā ar mums piedalās dažādos turnīros, arī Valkas novada čempionātos. Līdz ar to mums izveidojušās tuvas sportiskās attiecības ar savu “odziņu” ikvienā tikšanās reizē,” komentē I. Rullis.

Pirmā trešdaļa beidzās neizšķirti ar 2:2. Abas komandas pretiniekam centās uzspiest savu spēli, kas radīja nervozitāti. Brīžiem šķita, ka tas izdodas gan vieniem, gan otriem, gluži kā pa viļņiem. I. Rullis šo spēli vēroja no tribīnēm un prātoja, ka tā ir ņemama. Pēc pirmā perioda ģērbtuvēs viņš un otrs treneris Klāvs Bošs parunājās ar puišiem, precizēja plānus un otrā periodā guva četrus bezatbildes vārtus. Burtnieku komandas spēlētāji pieņēma jeb bija spiesti pieņemt valcēniešu spēles stilu. “Kā zināms, dažu vārtu starpība florbolā neko daudz nenozīmē un ik brīdi spēles virziens var mainīties. Trešajā trešdaļā viesi sāka spēlēt atklātāk un presēt mūsu komandu jau aizsardzības zonā, neļaujot brīvi iesākt uzbrukumus. Līdz ar to spēle kļuva saspringtāka,” komentē treneris. FK “Valka” spēja kontrolēt savu spēli un noslēgt to ar 10:4. Rezultatīvākais spēlētājs valcēniešu komandā ar 5(1+4) punktiem bija Klāvs Bošs.

Mačs bija skatītājiem interesants un aizraujošs.

Radies patīkams jaunatklājums

Čempionāta atklāšanas spēle ar “Līgatni”, iespējams, bija acij ne tā tīkamākā. Abas komandas nebija optimālajā sastāvā. Saprotami, ka neviena no komandām negribēja zaudēt. Tas radīja papildu spriedzi un nervozitāti. Pirmajā mājas spēl;e apmēram 150 līdzjutēju priekšā mūsējie centās sevi parādīt no vislabākās puses. Lielākais jaunatklājums mūsu komandā ir Aleksandrs Britānovs, kurš aizvadīja pirmo oficiāli spēli florbolā un izcēlās ar trijiem gūtiem vārtiem un tikpat rezultatīvām piespēlēm. I. Rullis priecājas, ka tepat pie mums ir gana labi un talantīgi sportisti.

Šajā spēlē FK “Valka” komanda ne reizi pretiniekiem neļāva izvirzīties vadībā. Tiesa, divas reizes spēles gaitā bija neizšķirts rezultāts, taču iznākums šaubas neradīja. Rezultatīvākie komandā ar 7 (5+2) punktiem bija Linards Ščegoļevs un ar 6 (3+3) punktiem Aleksandrs Britānovs. 

Tikai ar saviem spēkiem

I. Rullis atzīst, ka uzvara abās spēlēs ir labs ieguldījums komandas mērķa īstenošanā – iekļūt izslēgšanas spēļu kārtā un turpināt cīnīties par medaļām. Iepriekšējā sezona pēc izcīnītajām medaļām pirms tās uzskatāma par lielu kritienu. Komandā ir nedaudz mainījies sastāvs, un puiši ir gatavi cīnīties par augstām vietām. Jāatceras, ka pagājušajā gadā tieši čempionāta sākuma posms bija īpaši neveiksmīgs, pat traģisks, jo tika zaudēts daudz punktu. Cerams, ka šīs sezonas veiksmīgais sākums dalībniekiem dos papildu motivāciju cīnīties.

Kā vienmēr komanda veidota no valcēniešiem, nevis aizlienētiem viesspēlētājiem. Trenerim par to īpašs prieks, jo viss veidots tikai pašu spēkiem. Liels ieguvums mūsējiem ir Klāva Boša līdzdalība, kurš pērn spēlēja virslīgā. Dažādu apstākļu sakritības dēļ Klāvs šajā sezonā palīdzēs valcēniešiem. Viņš arī turpinās trenera darbu Valkas BJSS, apmācot jauno florbolistu paaudzi. Valkas komandā turpmāk spēlēs arī Aivars Kristiāns Rullis, kurš treniņu un spēļu pieredzi apguvis virslīgā “Rubenes” komandā. Lai nezaudētu meistarību, abi turpinās spēlēt “Rubenes” pirmās līgas komandā, kurai FK “Valka” ir fārmklubs. Tas dod tiesības puišiem spēlēt abās komandās.

Abu komandu sadarbības ietvaros iepriekšējā sezonā komandai palīdzēja arī Klaids Maļcevs, Elvis Ābele un Klāvs Kārkliņš, kuri turpina attīstīties 1. līgas komandā Rubenē. Klaids, Klāvs un Aivars Kristiāns mācās Valmierā un apmeklē treniņus Rubenē. Sadarbības līgums ar Rubeni Valkai nes augļus. FK “Valka” kļūst spēcīgāka. “Esmu uzklausījis iebildumus, ka komandā iekļauti pirmās līgas un virslīgas spēlētāji, kas nav īsti godīgi. Vienmēr atbildu, ka mums nav neviena sveša spēlētāja. Neesam meklējuši bijušos virslīgas spēlētājus, ka to dara dažās komandās, lai pastiprinātos. Mums visi ir vietējie valcēnieši,” gandarīts treneris.

Nākamo spēli izbraukumā FK “Valka” aizvadīs pret FK “Kalsnava”, bet 12. oktobrī savā laukumā sacentīsies ar FK “Liepupe”.

Sports