Florbols ir komandas spēle, un viens tur nekad nav karotājs

Pagājušās nedēļas nogalē Valkā notiekošo sporta pasākumu centrā bija florbols. Ja piektdien ļoti daudz interesentu bija ieradies uz Vidzemes 2. līgas čempionāta spēli, tad sestdien ģimnāzijas sporta halle bija atdota Valkas rajona skolu florbola komandām.

 

"Florbols ir komandas spēle, viens tur nav karotājs. Gandrīz katrā skolā ir kāds, kuram šajā sporta veidā ir dotumi un tātad nepieciešami nopietni treniņi," pārliecināts galvenais tiesnesis Andris Dainis.

 

 

Viņš ir pateicīgs visām lauku skolām, kuras ieradās uz šīm sacensībām. Uzvarēja tie, kuri bija vairāk trenējušies un kuriem ir lielākas iespējas to darīt. Florbols ir dinamisks, turklāt perspektīvs sporta veids ne tikai Latvijā. A. Dainis aicina visus, kuriem ir vēlme iepazīt šo spēli, iesaistīties florbola treniņos gan pamatskolā, gan ģimnāzijas sporta sekcijās.

 

Jaunākā vecuma (1995 - 1996) grupā sacentās trīs komandas - Blomes un Vijciema pamatskolas un Sedas vidusskolas komanda. Pirmo vietu izcīnīja vijciemieši (sporta skolotāja Daina Skruode). Šās skolas florbolisti ar rezultātu 2:0 uzvarēja blomēniešus un ieguva neizšķirtu pret Sedas vidusskolas puišiem - 3:3. komandā spēlēja Klāvs Bošs, Einārs Jurjāns, Kalvis Kangro, Druvis Bērziņš, Jānis Kamoliņš, Mario Zariņš un Oļegs Gorans.

 

Otro vietu ar četriem punktiem izcīnīja Blomes pamatskola, ar 4:0 pārspējot sedēniešus, bet par punktu mazāk Sedas skolas komandai.

 

Kā informēja Valkas rajona sporta skolas metodiķis Ādolfs Bondars, šajās sacensībās rūpes sagādāja komandu pieteikumi, jo tie nebija iesniegti atbilstoši noteiktajiem standartiem. Pie katra spēlētāja vārda un uzvārda noteikti jābūt minētam viņa dzimšanas gadam, turklāt iesniegumam jābūt skolas direktora apstiprinātam ar viņa parakstu un skolas zīmogu.

 

Diemžēl šādas neizdarības rada konfliktus un nesaprašanos. Piemēram, Vijciema pamatskolas pieteikumā bija ierakstīts kāds gadu vecāks skolnieks. Vieni apgalvoja, ka viņš laukumā nav izgājis un tātad nav spēlējis, citi sacīja pretējo.

 

 

Arī Valkas pamatskolas pieteikums bija pašu bērnu rakstīts, nenorādot spēlētāju dzimšanas gadu. Ā. Bondars aicina atbildīgos pedagogus turpmāk šādas neizdarības novērst.

 

Vecākajā (1993 - 1994) grupā konkurence bija nedaudz stiprāka. Piedalījās četras komandas. Ja ar uzvarētājiem - Valkas pamatskolu -, kura ieguva maksimālo punktu skaitu (9), tad pārējās izcīnīja vienādu punktu skaitu (5), un tiesnešiem nācās skaitīt iemesto un zaudētie vārtu attiecību. Otrā vieta ar bilanci +2 pienācās Valkas ģimnāzijai.

 

 

Trešajā vietā (-4) ierindojās Ērģemes pamatskola, aiz sevis atstājot Blomes florbolistus. Jāpiebilst, ka abās Valkas komandās piedalījās vairāki FK "Valka" spēlētāji, kuri pieredzi krāj cīņās ar jau nobriedušiem vīriem. Uzvarētāju komandā panākumu palīdzēja kaldināt Roberts Līviņš, Artūrs Golišs, Toms Janels, Pēteris Stepītis, Valters Daniels, Vladislavs Ņikiforovs, Armands Valdiņš, Vladislavs Kuncevičs, Dāvis Igaunis un Rinalds Klaips.

 

Šajā turnīrā lieliski darbojās galvenā tiesneša Andra Daiņa vadītā tiesnešu brigāde. Spēles tiesāja Dāvis Lozda, Eduards Vjazovs, Artis Kazaks un Kārlis Stīpnieks. Sekretariātā strādāja Vēsma Selga, Arta Paula Nuķe un Madara Zīle.

Sports