Florbols: Latvijas komandas pārspēj igauņus

Sestdien Valgas sporta hallē notika plašs florbola turnīrs, kurā piedalījās trīs Vidzemes komandas un piecas no Igaunijas. Tāpat kā pērn uzvarēja Latvijas florbolisti.

Latviju pārstāvēja "Brenguļu alus" no Valmieras un "Burtnieku novads/Valka" divas komandas - gan 1., gan 2. līgas vienības. Savukārt Igauniju pārstāvēja "Emu", Valga, "Emetron", Vilandes "Metall" un Tartu FHK.

Spēkus izmēģina arī jaunieKomandas bija sadalītas divās apakšgrupās, un divas labākās no katras cīnījās finālturnīrā. "Uz šo turnīru igauņi mūs uzaicināja arī pērn, turklāt mums izdevās uzvarēt. Līdzīgu uzaicinājumu saņēmām arī šogad, un tā kā 1. līgas čempionātā pašlaik ir trīs nedēļu pārtraukums, piedāvājumu pieņēmām," stāsta turnīra koordinators no Latvijas puses mazsalacietis Ivars Kaužēns.

Burtnieku novada florbolisti ir apvienojušies ar Valkas sportistiem, tāpēc turnīrā piedalījās abas "Burtnieku novads/Valka" komandas. 2. līgas komandā spēlēja tie florbolisti, kuriem spēki vēl neatļauj spēlēt 1. līgā, un spēkus izmēģināja vairāki jaunieši no Valkas novada sporta skolas U-16 vecuma komandas, kuri jau šajā sezonā 2. līgā uzsāks cīņas kopā ar gados vecākiem vīriem.

Igauņi spēlē maigāk"Šis turnīrs ir pieredzei. Tas ir interesanti spēlēt visu dienu ar dažādiem pretiniekiem, izmantojot pauzes atpūtai," komentē FK "Burtnieku novads/Valka" komandas kapteinis Gunārs Ozoliņš. Viņam piekrīt arī jaunieši, kuri pirmoreiz cīnījās kopā ar vīriešiem. Kapteinis uzsver, ka Igaunijā tiesāšana atšķiras no Latvijā ierastās. Ja pie mums vairāk atļauta kontaktspēle, tad igauņi ir daudz stingrāki un spēles kļūst maigākas.

Apakšgrupas uzvarētāju cīņās "Burtnieku novads/Valka" pirmās līgas vienība pārliecinoši uzvarēja Tartu komandu, bet "Brenguļu alus" pārspēja laukuma saimniekus Valgā. Pusfināla spēlē par 3. vietu Valgas komanda pēcspēles soda metienos uzvarēja Tartu. Savukārt spēlē par 1. vietu "Brenguļu alus" uzvarēja Burtnieku un Valkas 1. komandu.

Jautāts par zaudējuma iemesliem, kapteinis teic, ka pretinieki bija stipri, dažiem pat ir neliela virslīgas spēļu pieredze. Arī tik īsā spēlē (2x10 minūtes) ne reti iznākumu nosaka veiksme. Mūsu komanda cīnījās bez trenera Ivara Jēkabsona vadības. Labi sevi parādīja arī mūsu 2. līgas komanda, jo, lai iekļūtu pusfinālā, pietrūka pavisam nedaudz. Visu izšķīra iemesto un zaudēto vārtu attiecība.

Sports