Florbols: Lēts un demokrātisks veids

Trešdien Valkas ģimnāzijas sporta hallē notikušās florbola sacensības bija organizētas tāpēc, lai šajā sporta veidā ieinteresētu mazās Valkas meitenes, bet vecākajām tas ļāva papildināt pieredzi.

Vien žēl, ka tribīnēs ir

vairāk puišu nekā meiteņu

Latvijā meiteņu komandu ir ļoti daudz, un, kā uzskata treneris Dainis Ābols, Valka ir ideāla vieta florbola attīstībai. "Šis turnīrs ir teicami organizēts. Pirmo reizi redzu, ka, atbraucot uz sacensībām, viss ir sagatavots. Parasti to darām kopā ar bērniem. Vien žēl, ka tribīnēs ir vairāk puišu nekā meiteņu," uzskata D. Ābols.

Valkā darbojas Salvja Stepiņa trenētās lielās (ģimnāzijas) meitenes. Viņām nav daudz iespēju piedalīties stipros turnīros. D. Ābols florbola apritē ir 15 gadus un zina, ka labas komandas izveidošanai nepieciešami vismaz pieci gadi. Salvis strādā tikai gadu, un sasniegumi ir ļoti cerīgi. Iespējams, ka komandai izjust stiprākus pretiniekus ir noderīgi.

Rezultāti šajā gadījumā nav noteicoši. Nav jābaidās arī no iespaidīgiem zaudējumiem. Otrs turnīra mērķis bija parādīt vecākiem, ka mazās (pamatskolas) meitenes itin virtuozi var dzenāt florbola bumbiņu. D. Ābols viņas gaida florbola treniņos un aicina nekautrēties.

"Piemēri rāda, ka šis sporta veids ir savienojams gan ar mākslas, gan mūzikas skolu. Florbols ir ļoti demokrātisks sporta veids. Basketbolā un volejbolā nepieciešami noteikti auguma parametri, tādi ir arī citos sporta veidos, bet florbolā der visi - gan mazi un apaļīgi, gan gari un tievi. Gan jau mēs to Valku florbolam iekustināsim," smaida treneris. Viņš piebilst, ka šis ir arī salīdzinoši lēts sporta veids. Piemēram, hokejā Rīgā vecāki par bērniem "izliek" vismaz 50 latus mēnesī.

"Rīgas lauvu" treneris "Ziemeļlatvijai" pauda, ka viņu komandai ar D. Ābolu ir sena un laba sadarbība turnīru organizēšanā. "Šoreiz līdztekus pieredzējušām spēlētājām atvedu 20 tādas, kas trenējas pirmo gadu. Viņām šādas sacensības ir īpaši noderīgas. Ja nerīkosim šādus turnīrus, florbols Latvijā izmirs. Mēs labprāt te atbrauksim vēl, lai uzspēlētu ar labām komandām," sola treneris Jurijs Fedulovs. Viņš priecājas, ka pamazām Valkā florbols kļūst par vienu no vadošajiem sporta veidiem.

Arī Valkas meiteņu treneris S. Stepiņš cer, ka florbola lietas pilsētā ies augšup. Viņš atzīst, ka komandas jūtami atšķīrās spēles līmenī, taču savas meitenes slavē par centību un domā, ka laukumā viņas izskatījās labi, vien pieredzes trūkums neļāva cerēt uz lielākiem panākumiem.

Lielo meiteņu grupā finālā dramatiskā spēlē "Rīgas lauvas" ar 2:1 uzvarēja Valmieras "Vindu". Vēl spēles pēdējās sekundēs valmierietes varēja panākt izlīdzinājumu, taču no centra mestā bumbiņa trāpīja pa vārtu stabu. Trešo vietu izcīnīja "Rubene", atstājot aiz sevis Valku. Mazo meiteņu grupā uzvarēja "Vinda". Aiz tās - "Rīgas lauvas" un "Rubene".

Sports