Florbols: Sāk rasties pārliecība par saviem spēkiem

Latvijas bērnu un jauniešu 15. florbola čempionāta kārtējo spēļu posmu aizvadīja paši mazākie - U10 zēnu komandas.

 

Valkā ieradās pašreizējie turnīra līderi: "Pārgauja/CPSS 98", "Rīgas lauvas", "Ķekava 98", "Ķekavas Bulldogs", "Talsi 98" un mājnieki FK "Valka" zēnu komanda.

 

 

Pirmo reizi valcēnieši spēlēja savu skatītāju priekšā. Viņi sevi drosmīgi ir pieteikuši valsts čempionātā, un mājās izcīnīts pirmais punkts spēlē pret Talsu komandu.

 

Pirmo spēli FK "Valka" aizvadīja pret "Ķekavu 98", kas atrodas turnīra tabulas galvgalā. Viesi ir pārāki visās spēles pozīcijās, un mājiniekiem nācās piedzīvot zaudējumu 2:11. Ja valcēnieši ir trenējušies tikai pusgadu, turklāt ne jau labākajos apstākļos, tad ķekavniekiem spēļu pieredze ir daudz ilgāka.

 

Nākamā spēle mājniekiem bija ar Talsu komandu, un tā beidzās neizšķirti - 3:3. FK "Valka" bija priekšā pat ar 3:1, un bija pamatotas cerības uzvarēt, taču pietrūka gan pieredzes, gan meistarības.

 

Arī trešajā spēlē pret "Ķekavas Bulldogs" Valkas florbolisti divas reizes bija vadībā. "Patiesībā šajā spēlē varējām "aizķerties", jo komandas bija apmēram līdzvērtīgas.

 

 

Mūsējiem pietrūka stabilitātes, kas skaidrojams ar mazo pieredzi," komentē mazā Aivara tētis Ilvars Rullis. Viņš ir pārliecināts, ka puikas kopumā nospēlēja labi un tas ir atbilstoši viņu pieredzei. Diemžēl piedzīvots zaudējums ar 3:5.

 

Iepriekšējā sabraukumā Talsos valcēniešiem nācās spēlēt ar čempionāta topkomandām un tur patiešām izredžu nebija. "Valkā bija redzams, ka zēniem pamazām sāk rasties pārliecība par saviem spēkiem. Protams, nav viegli cīnīties pret puišiem, kuri trenējas divus un pat trīs gadus," uzskata I. Rullis.

 

 

Vēl valcēniešu trūkums ir apstāklī, ka viņi treniņus aizvada laukumā bez bortiem. No taktiskā viedokļa - zēni spēlēs neprot ņemt palīgā bortus, tādēļ cenšas spēlēt laukuma vidū. U10 grupā priekšā vēl daudz spēļu, jo čempionāts notiek divos apļos. Piemēram, ar Ulbrokas komandu vēl vispār nav spēlēts. Ar pieredzi nāks arī uzvaras.

 

 

Panākumu palīdzēja kaldināt FK "Valka" dalībnieki Mareks Kļaviņš, Andrejs Frolovs, Madars Opmanis, Dāvis Bergholds, Daniels Lielbiksis, vārtsargs Ronaldo Veide un rezultatīvākie spēlētāji Aivars Rullis (1vārti), Arnijs Kuratņiks (3) un Linards Ščegoļevs (4) rezultatīvi vārti komandas labā šajās spēlēs.

 

Pēc spēlēm FK "Valka" prese sekretāre Rudīte Gromule uzklausīja komandas trenera Daiņa Ābola viedokli. "Tā nu pamazām īstenojas manas idejas Valkas florbola dzīvē. Bez otrās līgas vīriešiem Latvijas florbola čempionātā, piedalās arī visjaunākā grupa - 1998. gadā dzimuši un jaunāki zēni.

 

 

Jāteic, ka esam vienīgie ar tik mazu pieredzi, bet arī neatpaliekam, lai nepietuvotos tam līmenim, ko demonstrēja viesu komandu spēlētāji. Ceru, ka man izdosies pārliecināt Valkas atbildīgās amatpersonas par to, ka mazajiem puikām jārada iespēja trenēties ģimnāzijas sporta zālē," komentē treneris.

 

 

Viņš kolēģiem varēšot palielīties, ka Valkā, ja kas notiek, tad ar lielu atbildību, nu vismaz florbola sacensībās tā ir.

Sports