FOTO: Orientēšanās sacensības "Cēsu stafetes"

Stafetes sacensībās, tāpat kā septembra sākumā Latvijas čempionātā bija gaidāma spraiga cīņa par godalgotām vietām. Dāmu konkurencē "Meridiāns/CPSS/Pārgauja" komandai spēcīgu konkurenci sastādīja "Jelgavas Alnis", "SK Briksnis" un "ZVOC-VBSS",(uzvarēja SK Briksnis) savukārt starp vīriem  kā galvenie favorīti tika minēti "Azimuts OK-Sm BJSS" komanda ar Matīsu Slikšjāni, Ilgvaru Cauni un Artūru Pauliņu, kuriem kā galvenie konkurenti tika nosaukti "Saldus OK" un "Ozons" komandas. 

Interesanti ka vīriešu komandām lielākā daļa komandu šoreiz savus stiprākos orientieristus bija izlikuši pirmajā etapā kurā OK Azimuts-Sm BJSS komandas godu aizstāvēja Matīss Slikšjānis, kurš stafeti Ilgvaram Caunem nodeva kā sestais vairāk kā četras minūtes aiz līderiem Ozona pirmās komandas. Ilgvars savu etapu veica lieliski ne tikai apsteidzot visas piecas priekšā esošās komandas, bet arī izvirzoties pārliecinošā vadībā stafeti Artūram Pauliņam nododot jau ar vairāk kā piecu minūšu pārsvaru pār tajā brīdī otrajā vietā esošo Meridiāna komandu. Artūrs šo pārsvaru palielināja vēl par piecām minūtēm izcīnot pārliecinošu uzvaru Cēsu stafetēs. Jāatzīmē ka visi Azimuta puiši ir grundzālieši. Šī ir viņu pirmā uzvara LK posmā stafetēs. 

Otra uzvara tika izcīnīta ar Smiltenes BJSS  S18 grupas   meiteņu spēkiem. Viņām pirmo etapu lieliski veica Agnija Caune. Nodot stafeti Elīnai Skopānei ar septiņu minūšu pārsvaru pār Meridiāna komandu.  Elīna šo pārsvaru palielināja vēl par 40 minūtēm. Zandai Stabiņai nekas cits neatlika kā turpināt draudzeņu iesākto  finišējot jau stundu un četras minūtes pirms otrās vietas ieguvējām.

Azimuta S145 grupas sieviešu komandā pēc pirmā etapa stafeti kā trešā nodeva Dace Ikšele. Tālāk Gunta Dudele uzlaboja komandas pozīciju uz otro vietu. Ievai Godiņai cīņā par pirmo vietu ar OK Ziemeļkurzeme spēcīgo  sportisti Ilzi Lapiņu tomēr pietrūka divas minūtes finišējot otrajā vietā.

Azimuts OK-Sm BJSS komandām arī divas piektās vietas. Tas izdevās  S12 grupā (Anete Stabiņa , Marta Morīte, Kitija Abula) un V145 grupā (Māris Stabiņš , Dainis Bormanis , Mārtiņš Godiņš)

Pārējie stafešu rezultāti ŠEIT.

Plašāka informācija par sacensībām pieejama ŠEIT.

Cēsu rudens stafetes bija šīs sezonas noslēdzošais Latvijas stafešu kausa posms, bet Latvijas kauss turpināsies nākamnedēļ ar Latvijas čempionātu maratonā un Siguldas rudeni oktobra sākumā.

Nedēlas nogalē Azimuts OK-Sm BJSS sportisti startēs arī Igaunijā notiekošajās sacensībās Suunto Games, kas šogad notiks jau 30-to reizi. 

Lai labāk sagatavotos nākošā gada maija sākumā Igaunijā notiekošajam skolēnu Pasaules čempionātam uz Igauniju dosies arī Agnija Caune. Sacensībām Igaunijā pieteikušās arī spēcīgās māsas Botovas no Krievijas, ar kurām Agnijai nāksies sadalīt vietas uz goda pjedestāla.

Sports