Fotoreportāža: Autokrosā labākais – valcēnietis, cerību balva – smiltenietim 1

Smiltis pa gaisu, motoru rēkoņa, saburzīti dzelži, saule, šampanieša lietus un emociju vētra. To visu pārpārēm varēja redzēt svētdien Smiltenes autokrosa trasē "Teperis".

 

Autokrosa sezona atklāta. Smiltenē sportisko azartu demonstrēja 72 dažādu vecumu autobraucēji no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas. Paši jaunākie trasē devās ar Beta bagijiem, bet visātrākie šoreiz bija Divīzijas 3a bagiju braucēji, kuru klātbūtni "Tepera" trasē sacensību organizators Vairis Tralla akcentē, kā šās sezonas lielāko veiksmi.

 

Sezonas pirmās sacensības parasti sportistiem un viņu automašīnām ir iesildīšanās mači, kuros nereti atklājas dažādi tehnikas knifiņi, kas vēl jāpielabo. Daudziem sportistiem tas liedza nokļūt līdz finālbraucieniem, jo tehnisko sporta veidu sacensībās uzvarētājus parasti noteic ne tikai auto vadīšanas prasme un sportiskā veiksme. Bieži vien vismeistarīgāko braucēju pašā atbildīgākajā brīdī pieviļ tehnika. Arī šie mači nebija izņēmums.

 

Kravas auto klasē finālbraucienā bez eļļas palika smiltenieša Kristapa Eglīša gaziks, bet Super 2000 braucējam Raimondam Tiltiņam pārliecinošu otro vietu nācās pazaudēt finālbrauciena pēdējā aplī un samierināties ar piekto rezultātu.

 

Tieši šī iemesla dēļ "Ziemeļlatvija" Raimondam dāvināja savu pārsteiguma balvu, lai saldais našķis kaut mazliet kompensētu zaudējuma rūgtumu. Vienlaikus mēs turēsim par viņu īkšķi, lai veiksme nenovērstos nākamajos mačos.

Visveiksmīgākais no mūsu sportistiem šajās sacensībās bija valcēnietis Māris Stalis, kurš 1600 cm3 klasē kāpa uz goda pjedestāla otrā pakāpiena. Šajā klasē startēja sacensību debitants Jānis Tiltiņš. Viņam - septītā vieta. Ņemot vērā, ka viņš šoreiz trasē devās ar aizlienētu auto, tad nākamajās sacīkstēs ar savu spēkratu noteikti veiksies labāk. Open klasē cīnījās otrs Valkas pārstāvis - Eduards Iesalnieks, kuram arī septītā vieta.

 

Visvairāk dalībnieku šajā krosā bija kravas auto sacensībās, kur latviešiem sīvu konkurenci sagādāja Igaunijas autobraucēji. Smilteniešiem bija jāsamierinās ar vietām ārpus olimpiskā sešnieka: 7. Kristaps Eglītis; 9. Andris Jurciņš; 10. Inguss Staško.

 

 

Čempioni: Beta bagiji - Mārtiņš Sesks (Nīca); D 3a - Maido Rusmann (Igaunija); 1600 cm3 - Oļģerts Vērmanis juniors (Valmiera); Open - Raimonds Jerāns (Salacgrīva); 2000 Super - Ulvis Bujāns (Cēsis); GAZ 53 - Mikk Maesaar (Igaunija); GAZ 52 - Ott Kevvai (Igaunija).

 

"Vēlos pateikties visiem, kuri organizēja, piedalījās, atbalstīja un vēroja sacensības. Tiksimies nākamajos autokrosa mačos, kas Smiltenē notiks jau 6. jūlijā," novēl tehniskā sporta kluba "Smiltene" valdes priekšsēdētājs Vairis Tralla.

 

 

Komentāri 1

Fans

Tiešām aizraujoši skati bija visas dienas garumā! Ar nepacietību gadam tos foto!!! Malači!

pirms 13 gadiem, 2008.04.28 19:16

Sports