Fotoreportāža: Trikātas pagastā šodien lielā talka 7

Šodien Trikātas pagasta centrā notiek talka, lai, sagaidot Trikātas 800. gadu jubilejas svinības, viss būtu saposts ciemiņu uzņemšanai. Čaklajā notikumā klāt bija arī ziemellatvija.lv, tāpēc piedāvājam mūsu apmeklētajiem iepazīties ar talkas laikā redzēto.

 

Jau informējām, ka šī talka notiek pateicoties projektam „Bērnu un jauniešu ieguldījums ainaviski pievilcīgas dzīves vides veidošanā Trikātas pagastā", kuru atbalstījis Latvijas Vides aizsardzības fonds.

 

 

Kā bija plānots, talcinieki vāca atkritumus, zāģēja nokaltušos kokus un zarus gar Abula krastu, ar krūmgriežiem attīrīja aizaugušās vietas, kā arī atraka krasta iezī iegravēto slaveno Tālavas taurētāju, kurš bija aizbiris ar smiltīm.

 

Tika atjaunots tilta margu krāsojums un pie pagasta padomes ēkas izveidots astoņsimtgadei veltīts puķu stādījums, kā arī veikti citi sakopšanas pasākumi. Šos darbiņus veica Trikātas bērni un jaunieši, kuri projekta ietvaros uzņemsies rūpes par stādījumiem visas vasaras garumā. Kopā ar viņiem talkoja arī pieaugušie.

 

Kā novēroja ziemellatvija.lv, pavisam talkā piedalījās vairāk nekā 50 cilvēki. Pēc darba talcinieki atpūtās piknikā.

 

Pagasta centrs tiešām kļūst ar katru dienu košāks un sakoptāks, tagad talciniekiem vajadzētu ieplānot darbus, lai palīdzētu atplaukt arī Dievnama apkārtnei. Kā pārliecinājās ziemellatvija.lv, tur šogad puķu dobes vēl dārznieka rokas nav sajutušas.

 

 

Toties labības un rapšu lauki Trikātas pagastā kuplo kā zinādami, ka šogad gaidāmi nozīmīgi svētki, un ciemiņiem būs kur pamielot acis.

 

Komentāri 7

čaklīte

Paldies Sarmītei Ozolai par reportāžu!Īstenie Trikātas patrioti bija talkā!Tie,kas kritizē un bļaustās,ka nekas nenotiek,kur bija tie?Vieglāk ir pa kaktiem kritizēt...Bet,tiem,kuri strādāja par baltu velti savas Trikātas un visu trikātiešu labā ir milzīgs gandarījums!Un tur bija gan lieli,gan mazi.Lai mūžam dzīvs Tālavas taurētāja gars ik viena īstena Trikātieša sirdī!TRIKĀTA,es esmu lepna,sakot-es esmu no Trikātas!

pirms 13 gadiem, 2008.06.02 09:59

studente

Trikātieši malači,es sirdī biju kopā ar jums.Pati mācījos. Vēl jau ir iespēja Trikātas labā ko padarīt.Cik katrs padarīja un cik vēl padarīs tas ir katra paša ziņā - burkšķēt vai reāli darboties.:)

pirms 13 gadiem, 2008.06.02 10:12

Linda

Paldies protāla redaktorei par notikuma atspoguļojumu. Paskaidrojums "burkšķētājiem" un citiem "es nesaprotu, kāpēc viss notiek tikai centrā" - ārpus pagasta centra lielākā daļa zemju pieder privātīpašniekiem, tai skaitā rakstā pieminētā baznīca. Un kā zināms, šāds īpašums ir neaizskarams un privāts, tamdēļ pagastam nebūs tur kapāties, un nedod dies' vēl kādus krūmus notrimmerēt. Viss, ko varam teikt šajā sakarībā - pirms nopelt citu darbu, varbūt vispirms palūkoties ar kritisku aci savā sētā. Un jā - ja kādam ir idejas, ko pagasts varētu vēl darīt lietas labā - visi ir laipni aicināti tās izteikt.

pirms 13 gadiem, 2008.06.02 20:50

Dzintra

Mēs, trikātieši, gan bijušie, gan esošie, gan paaudžu paaudzēs te dzīvojošie, patiesi esam Trikātas patrioti. Tas mums ir zīmīgi. Bet kā tad pēdējā laikā sanāk? Vai pārāk skaļi un nekaunīgi necīnāmies: kurš par kuru esam lielāks patriots? Te skaļās problēmas ar skolu, nespējot savienot estētisko vidi ar vēsturisko vērtību saglābāšanu, tagad "privātā", nekoptā baznīca...
Baznīca, diemžēl, no pašvaldības iestādēm atšķiras ar to,ka nesaņem nekādus obligātos maksājumus ne no valsts, ne arī nodokļu maksātātājiem, lauku draudze nevar atļauties algotus darbiniekus. Nesākšu uzskaitīt visus daudzos ikdienišķos un neikdienišķos darbus baznīcā un draudzē,jā, arī pie sakopšanas paveiktos, tāpat nesākšu vaimanāt pēc zudušajiem draudzes locekļiem, kas par Baznīcu atceras vien personīgu vajadzību gadījumos. Arī no šī viedokļa mēs varam paraudzīties vispirms katrs uz sevi. Un ja jau pagasta iedzīvotājiem Baznīcu nevajag, tad jau arī pašvaldībai nav gar to daļas. Vai tad arī kapsētu nevajag?
Tāpat katrs no mums zin, ka pagasta teritorijā, droši vien privātajā, daudzviet aug vēl nekoptāka zāle nekā pie baznīcas, tāpat atrodamas vēl sliktākas būdiņas kā kāda no fotoreportāžā iekļautajām (komplektā ar gotiņu- vai tā bija klaja ņirgāšanās?). Tad kādēļ mums, lepnajiem patriotiem, tik skaļi ar fotoreportiera palīdzību plašai sabiedrībai vajadzēja parādīt savu necieņu pret baznīcu?
Žēl, ka reportiere nepacēla acis kaut uz semo Mācītājmuižas ēku. Mācītājmuiža jau vairākus gadus pulcē Svētdienas skolas bērnus.Tā īpašā aura nav vārdos pasakāma, ne tekstā uzrakstāma!
Neraugoties uz to, vai Trikātas 800-gadi baznīcas apkārtne sagaidīs vairāk vai mazāk sakopta,vai "privātā" kapsēta spēs "savilkt galus", TrikĀtas draudzei un baznīcai ir milzīga nākotne! Ne velti šis lielais Dievnams pirms daudziem gadiem celts. Un tas, kas notiek Svētdienas skolas bērnu sirdīs... Dievs mīl Trikātu un it īpaši jauno paaudzi!

pirms 13 gadiem, 2008.06.04 09:10

Čaklīte

Piekrītu Dzintrai,ka baznīcu atceramies tikai tad,kad mums kaut ko vajag-laulāties,kristīties u.t.t.Galu galā arī baznīca ir mūsu pagasta satāvdļa un lepnums arī.Tad varbūt ne tikai patrioti,bet arī bļāvēji
un norūpējušies trešās paaudzes trikātieši aizies un apkapās zāli ap dievnamu.

pirms 13 gadiem, 2008.06.04 09:49

OzolaS

Neesmu trikātiete, bet Trikātā viesojos bieži. Tā iemesla dēļ, ka draudzes kapos atdusas mani vecvecāki. Tāpēc arī mans vērtējums par pagasta sakoptību balstās ar to ainavu, ko redzu centrā, kapsētā un, lai man piedod tie, kuri to sapratuši pavisam ačgārni, arī pie Dievnama. Ļoti labi zinu, kāda aura ir Trikātas draudzes Svētdienas skolas nodarbībās, jo esmu tur bijusi arī klātienē.
Tieši tāpēc fotoreportāžā bija iekļautas šīs bildes. Nevis, lai kādam vaicātu, vai baznīca ir privāta vai draudzes īpašums, bet gan lai rosinātu trikātiešus parastai talkai, kas neprasa nekādus dižos līdzekļus. Vien kādu izkapti, grābekli un labo gribu. Zālēs ieaugusī mājiņa atrodas pašā baznīcas pievārtē. Tāpēc, man kā ciemiņam,šķita, ka to var izmantot arī baznīcas apmeklētāji.
Kad dodos tālākos ceļojumos, parasti acis piesaista tieši kulta celtnes. Gribas to senatnīgumu iemūžināt fotoattēlos. Vai trikātiešiem tiešām nešķiet, ka šāda vēlme var rasties arī nejaušam pagasta apmeklētājam, jo par šo celtni stāsta teikas un tā ir saredzama no tālienes.
Kamēr Jūs strīdaties, kurām kura pagasta vietiņa jāpoš, Dievnams būtu tā vieta, kur roku varētu pielikt ikviens.
Vēlreiz atvainojos, ja kāds fotogrāfijas uzskata par klaju ņirgāšanos, bet der tomēr atcerēties, ka dažas lietas, no malas raugoties, izskatās gluži citādas, nekā dzīvot uz vietas.

pirms 13 gadiem, 2008.06.04 12:47

Dzintra

Paldies par atvainošanos! Bet nav jau arī tā,ka mēs, uz vietas dzīvojošie, neko neredzam un jūtamies itin omulīgi.Iedomājaties situāciju: sāpīgā pušumā vēl iedzeļ lapsene- kā tad sāp...
Ceru, ka mūsu saruna un Jūsu aicinājums nesīs vien labumu Baznīcai un pozitīvas aktivitātes ap to!

pirms 13 gadiem, 2008.06.06 08:56

Sports