Futbolisti iesildās nākamajai sezonai

Sestdien Valkas stadionā notika FK "Valka" pavasara kausa izcīņa, kurā piedalījās četras komandas. Par balvu sacentās mājinieki, FK "Priekuļi", FK "Valmiera" un "Smiltenes BJSS Abuls" komanda.

Fotoreportāža. 

 

"Šādi turnīri pavasaros ir ļoti svētīgi un vērtīgi. Vispirms jau var vērtēt futbolistu sadarbības aspektus laukumā. Tas ir kā dabā - organisms mostas, mainās elpošana un sirdsdarbība," skaidro smilteniešu treneris Andis Rozītis.

 

 

Viņš uzskata, ka šajā turnīrā ir savāktas spēkos gandrīz līdzīgas komandas, tāpēc jau var iespēlēt reālas kombinācijas, veidot spēlētāju sistēmas un redzēt, kāda puišiem ir attieksme pret komandas dalībniekiem un futbolu kopumā.

 

A. Rozītis ir pārliecināts, ka nu redzams ziemā izdarītais darbs. Šajā turnīrā tas viņu priecē. "Ja čakli strādāsim nākotnē, rezultāti būs," nešaubās treneris. Vēl pie pozitīvajiem aspektiem pieskaitāms arī tas, ka šīm komandām gandrīz visi puiši ir savējie, nevis aizlienēti. Smiltenieši ar 3:1 uzvarēja FK "Priekuļi".

 

 

Vārtus guva Mārtiņš Veģeris, Mareks Purmalis un Dāvis Gaigals. Spēlē ar FK "Valka" viesi uzvarēja ar 3:0 (Edgars Jansons, Zigmārs Dūmiņš un D. Gaigals). Savukārt pret valmieriešiem nācās piekāpties (1:2). Vārtus iesita E. Jansons.

 

Smilteniešu kluba prezidents Uldis Rudzītis pārliecinājies, ka tiem, kuri vairāk trenējušies, bumba klausa labāk. Smiltenē laukums no sniega attīrīts jau 1. martā. Komanda ir jauna, un tā spēlēs U18 grupā jaunatnes futbola līgā.

 

 

"Domāju, ka šajā sezonā futbola pamati būs stingrāki. Priecē arī tas, ka puiši labprāt apmeklē treniņus. Spēles Valkā bija itin sakarīgas," priecājas U. Rudzītis. Viņš cer, ka ar pieaugušo komandu vēlreiz izdosies atgriezties 1. līgā, un visiem novēl pēc iespējas mazāk traumu un lai bumba biežāk izņemama no pretinieku vārtiem.

 

"Šis ir īsts pavasara futbols. Tāpēc jau arī šādu sagatavošanās turnīru rīkojam. Spēle vēl pašvaka. Protams, daudz jātrenējas, trūkst pieklājīgas saspēles," uzskata FK "Valka" treneris Agnis Kārkliņš.

 

 

Viņš arī domā, ka visas turnīra komandas var reāli cīnīties cita ar citu, lai arī daži vēl nesaprotot, kurā laukuma daļā kuram jāatrodas. Vienīgajā uzvarētajā spēlē ar priekuliešiem vārtus iesita Edgars Zalužinskis, bet ar valmieriešiem (1:2) to paveica Jānis Jurģis.Valcēniešiem Vidzemes čempionātā pirmā spēle paredzēta 3. maijā, taču pirms čempionāta, visticamāk, notiks vēl kāda pārbaudes spēle.

 

Turnīrā, uzvarot visās spēlēs, pirmo vietu izcīnīja FK "Valmiera", atstājot aiz sevis "Smiltenes BJSS Abulu", FK "Priekuļi" un FK "Valka". Par komandu labākiem spēlētājiem atzina: Arturu Pallo (Valmiera), Dāvi Gaigalu (Smiltene), Sergeju Kozlovu (Valka) un Kristapu Ērgli (Priekuļi).

Sports