Futbols: Bronzas medaļas izcīnītas 4

"Šoreiz vai nekad," tā domāja Valkas komandas dalībniekiLatvijas 2. līgas čempionātā futbolā Vidzemes reģionā pēdējo spēli gan savā laukumā, gan čempionātā aizvadīja FK "Valka" futbolisti, kuri tikās ar 2008. gada Vidzemes reģiona čempionāta uzvarētājiem FK "Vecais Alberts" no Rīgas.

 

FK "Valka" Vidzemes 2. līgā spēlē tikai trešo gadu. Līdz pat otrā riņķa sākumam uz medaļām pretendēja septiņas komandas no 11. Pirms pēdējās spēles valcēniešiem bija skaidrs, ka tikai uzvaras gadījumā viņi var ieņemt augsto trešo vietu.

 

 

Spēle sākās un viss pirmais puslaiks pagāja ļoti nervozā gaisotnē, jo likme bija ļoti augsta. Lielā psiholoģiskā slodze traucēja spēlētājiem parādīt to spēli, uz ko viņi ir spējīgi. Nepārtrauktos valcēniešu uzbrukumos pagāja viss pirmais puslaiks, bet savu uzdevumu augstumos bija lieliski spēlējošais FK "Vecais Alberts" vārtsargs. Puslaiks beidzās bez vārtu guvuma.

 

Pārtraukumā komandas spēlējošais treneris Agnis Kārkliņš spēles gaitā veica dažas korekcijas. Tika izdarītas četras spēlētāju maiņas, un otrajā puslaikā laukumā uznākušais Vadims Cimbaļuks 73. minūtē atklāja rezultātu 1:0.

 

 

"Līdz ar šiem gūtajiem vārtiem komanda atvērās un sāka rādīt tādu spēli, uz ko komanda ir spējīga," komentē menedžeris Ivars Meļķis. Ilgi nebija jāgaida līdz otro vārtu guvumam, Jānis Jurģis - 2:0. Vēl pēc dažām minūtēm uz laukuma uznākušā Edgara Maļceva piespēli ar lielisku sitienu no metriem divdesmit noslēdza Gatis Grinbergs - 3:0. Ceturtos vārtus spēlē un 15. visā čempionātā lēcienā ar galvu guva komandas kapteinis Jānis Jurģis.

 

FK "Valka" sastāvs: vārtos Vadims Sadkovskis, Sergejs Kozlovs, Raimonds Pāvuliņš, Ģirts Gromulis (72. minūtē Vjačeslavs Vasiļjevs), Sergejs Tīlmans, Gatis Grinbergs, Agnis Kārkliņš, Vladimirs Ivanovs (75. Raivis Graņics), Aleksejs Tīlmans (58. Vadims Cimbaļuks), Jānis Jurģis, Andris Pedraudzis (81. Edgars Maļcevs).

 

Spēlējošais treneris A. Kārkliņš ar sasniegto rezultātu ir apmierināts, taču piebilst, ka šī bija arī neizmantoto iespēju sezona. "Pietrūka stabilitātes, taču ir arī pozitīvais aspekts - komandā ir trīs jauni valcēnieši, kuri pamazām iespēlējas," komentē treneris.

 

 

Viņš uzskata, ka spēles iznākums ir likumsakarīgs, jo rīdzinieki visu spēli aizvadīja deviņu vīru sastāvā un valcēniešiem bija pārliecība ka agrāk vai vēlāk viesi salūzīs. I. Meļķis piebilst, ka "Vecais Alberts" patiešām ir džentlmeņu komanda, jo ieradās samazinātā sastāvā gluži tāpat kā pirmajā aplī Rīgā spēlēja valcēnieši un zaudēja ar 1:2. Viņš novēl rīdziniekiem veiksmīgi nospēlēt finālā, kur tiksies visu novadu uzvarētāji.

 

Jautāts par nākamo sezonu, A. Kārkliņš atbildēja, ka komandas sniegums stabilizējas un zemāk par trešo vietu nevajadzētu nokrist, taču sportā visādi notiek. Atskaitot 2. vietas ieguvēju "Upesciemu", pret visām pārējām komandām valcēniešiem ir pozitīva bilance, taču arī nākamgad par uzvaru būs jācīnās katrā spēlē.

 

Kluba prezidents Vents Armands Krauklis uzskata, ka aizvadītajā sezonā ir sperts solis uz priekšu un faktiski līdz 2. vietai pietrūka pavisam nedaudz. Šajā sezonā nebija neviena tik dramatiska zaudējuma kā iepriekšējā.

 

 

"Varam secināt, ka lēmums par spēlējošo trenera Agņa pieņemšanu ir bijis pareizs. Sezonas uzdevums ir izpildīts. Kopumā viss ir kārtībā un nākotnē varam raudzīties cerīgi," "Ziemeļlatvijai" sacīja V. A. Krauklis. Viņaprāt, vislielākās problēmas komandai sagādājušas sastāva variācijas.

 

11. oktobrī komanda tiksies ar FK "Valka" kluba vadību noslēguma pasākumā, kurā analizēs savas kļūdas un veiksmes un izvirzīs mērķus nākamajai sezonai. Komandas vadība un sportisti ir pateicīgi saviem uzticīgajiem faniem, kuri visas sezonas garumā ir atbalstījuši viņus.

 

Smiltenes BJSS - FK "Abuls" futbolisti šajā čempionātā ir 10. vietā.

Komentāri 4

NU un tad :D

galvenais, ka beigas par smiltenes puiku nerazju japiemin :D

pirms 12 gadiem, 2008.10.05 21:15

!!

Nu nezinu, kas ar to komandu bus nakotne..
Nakamgad varbut vel jaa, bet pec tam nekas nesanaks, jo tur vairak kaa pusei jau smiltis birst... :D

pirms 12 gadiem, 2008.10.05 21:19

Sports