Futbols:Gatavojas jaunajai sezonai 3

Sestdien un svētdien Valkas stadionā notika plašs futbola turnīrs skolēniem "Pavasaris 2008" četrās vecuma grupās. Tajā piedalījās ne tikai komandas no Vidzemes, bet arī no Latgales un Igaunijas.

 

 

Šo turnīru organizēja Valkas rajona sporta skolas treneris Valērijs Kriviņš. Nākamsvētdien turnīrs turpināsies vēl vienā vecuma grupā - 1998. gadā dzimušajiem un tajā piedalīsies astoņas komandas.

 

 

Bumba palika uz pretinieka kājasSestdien sacentās 1997. un 1994. gadā dzimušie jaunie futbolisti. Vecāko grupā spēlēja Valkas, Valmieras, Rēzeknes, Staiceles, Salkrastu un Tāksi (aiz Vilandes) komanda no Igaunijas. Uzvarēja valmierieši, kuriem ir tikai viens neizšķirts rezultāts pret Staiceli. Visus pārējos pretiniekus izdevās uzvarēt. Otro vietu izcīnīja "Blāzma" no Rēzeknes. Trešajā vietā - Staicele.

 

 

Diemžēl valcēniešiem nācās spēlēt nepilnā sastāvā, jo bija gan sasirgušie, gan tādi, kuri neieradās uz spēli. Tāpēc arī uz panākumiem ar stipriem pretiniekiem nevar cerēt. 1997. gadā dzimušo konkurencē spēlēja Valkas, Valmieras, Priekuļu, Rēzeknes, Salaspils un Tāksi komandas. Uzvarēja "Blāzma" no Rēzeknes, aiz sevis atstājot FK "Valmiera" un futbolistus no Priekuļiem. Cīņā par trešo vietu Valka zaudēja Priekuļiem un palika ceturtie. "Puiši necīnījās kā nākas, tāpēc arī šis sāpīgais zaudējums," secina komandas treneris V. Kriviņš. Viņš uzskata, ka objektīvi visstiprākā bija "Blāzma" un vājākā - Salaspils.

 

 

 Visas pārējās komandas bija spēkos līdzvērtīgas.Svētdien spēlēja 1992. un 1995. gadā dzimušie. Vecākajā grupā uzvarēja Staiceles komanda. Aiz tās - Aloja un Saulkrasti. Treneris domā, ka puiši pārvērtēja savas spējas. "Treniņos jauniešiem šķiet, ka viņi ir gana stipri, taču, kad pretī stājas līdzvērtīgi vai stiprāki pretinieki, parādās patiesais līmenis," stāsta treneris. Jaunāko konkurencē spēlēja septiņas komandas.

 

 

Uzvarēja "M Juniors" no Tartu. Otrajā vietā ierindojās "Blāzma I", bet trešajā - Valmiera. Rezultāti uzrāda, ka cīņas bija ļoti sīvas. Vissāpīgākais bija valcēniešu zaudējums pret "M Junior" piecas sekundes pirms spēles beigām. Neko darīt - puisis paslīdēja un paklupa, bet bumba palika uz pretinieka kājas...

 

 

Divu vienādu momentu navStaiceles jaunatnes futbola skolas treneris Imants Dalka priecājas par labajām attiecībām ar Valkas un Smiltenes futbola dzīves vadītājiem un treneriem. Tāpēc arī V. Kriviņš viņu uzaicinājis uz šo divu dienu turnīru. 1994. gadā dzimušo grupā staicelieši izcīnīja trešo vietu.

 

 

"Turnīrs ir lielisks kaut vai tajā ziņā, ka bērni var pierast pie āra laukuma un gatavoties sezonai. Valkā ir labas kvalitātes laukums," vērtē treneris. Staicelē vēl nav kur spēlēt, jo treniņlaukums ir sliktas kvalitātes, bet uz pamatlaukuma pagaidām iziet nav ļauts. To gatavo oficiālām sacensībām. Arī citu komandu treneri izteica gandarījumu par šo teicami organizēto turnīru.

 

Futbolists un tiesnesis no Valkas Edgars Maļcevs arī atzinīgi vērtē šo turnīru, jo tas palīdz labāk sagatavoties nākamajai sezonai un pārbaudīt spēkus, sevi salīdzinot ar citām komandām. "Valcēniešiem ir savi plusi un mīnusi, taču visi cīnās un dara ko var," uzskata Edgars. Jautāts, vai vieglāk ir spēlēt vai tiesāt, puisis atbild, ka, protams, spēlēt. Tiesājot katrs gadījums ir unikāls un tam vajadzīga īpaša pieeja. "Tas nav viegli. Viens uzskata tā, otrs - citādi. Divi pilnīgi vienādi momenti nemēdz būt," pārliecināts tiesnesis Edgars.

Komentāri 3

Edgars

A kur tad smiltenieši, lepni palikuši? Zems komandu meistarības līmenis?

pirms 13 gadiem, 2008.04.08 08:02

Smiltenietis

Smiltenieši lielākos turnīros ņemās;)

pirms 13 gadiem, 2008.04.08 16:24

Andis Rozītis

Smiltenieši nekur nav pazuduši un lepni palikuši. Vienķārši mūs neuzaicināja. Tas protams nav smuki no organizatoru puses, bet katrs jau var izvēleties sev piemērotus pretiniekus.

pirms 13 gadiem, 2008.04.08 20:46

Sports