Futbols: Kad zaudējums ir kā uzvara 14

Latvijas kausa izcīņā futbolā otrajā kārtā FK "Valka" pretinieki bija FK "Jelgava" - piektā spēcīgākā pirmās līgas komanda. Mājinieki zaudēja - 2:4.

 

Bezkompromisa, turklāt līdzvērtīga cīņa sākās kopš pirmās minūtes un šķita, ka mājinieki nebūt nav vājāki. Vārtus guva valcēnieši Jānis Jurģis un Mareks Cibuļskis. Pēc tam, kad uz mājinieku vārtiem galvenais soģis piesprieda 11 metru soda sitienu, spēles gaita mainījās. Otrajā puslaikā vārtus neguva neviena no komandām.

 

Jelgavnieku galvenais treneris Dainis Kazakevičs pēc sacensības atzina, ka spēle neizdevās un viņš nav apmierināts ar komandas sniegumu. "Valkas komanda ir malači un, kā jau gaidīju, pretojās mums ļoti sīksti. Otrās līgas komandai tas ir ļoti sakarīgs sniegums.

 

 

 Divi gūtie vārti viņiem ir labs rādītājs, neraugoties uz to, ka šodien nespēlējām optimālā sastāvā," uzskata FK "Jelgava" treneris. Viņš domā, ka pašu komandai bija jārāda pārliecinošāka spēle. D. Kazakevičs valcēniešus slavē par cīņas sparu un paredz, ka, turpinot progresēt tik lieliskos apstākļos, kādi ir pilsētas stadionā, ar komandu viss būs kārtībā.

 

"Vinnē tas, kurš mazāk kļūdās. Arī veiksme parasti ir stiprāko pusē. Mūs nedaudz pievīla vārtsarga mazā pieredze. Kopumā spēle bija skatāma," uzskata FK "Valka" treneris Agnis Kārkliņš. Viņš par pozitīvu aspektu atzīst to, ka tik spēcīgai komandai izdevās iesist divus vārtus. Šoreiz stiprākajiem palīdzēja pat tiesnesis, jo piešķirtais 11 metru soda sitiens uz valcēniešu vārtiem bija ļoti apšaubāms.

 

 

Tieši šis mirklis salauza valcēniešu drošo spēli. To atzina arī jelgavnieku komandas kapteinis. Par šo epizodi iesniegts protests Latvijas Futbola federācijai. Treneris domā, ka kopumā ar spēli Valkas vienības futbolisti var būt apmierināti un viņi ir pelnījuši uzslavu.

 

"Ar šo spēli, neraugoties uz zaudējumu, esmu ļoti apmierināts. Esmu tik priecīgs, it kā mēs būtu uzvarējuši. Objektīvi spriežot, šā kausa izcīņā esam aizgājuši tik tālu, cik stipri esam," atzīst komandas menedžeris Ivars Meļķis. Šī spēle parādīja, ka FK "Valka" ir gatavs līdzvērtīgi cīnīties ar pirmās līgas komandām. Domāju, ka arī treneris man piekritīs, ka mūsu ieiešana pirmajā līgā ir tikai laika jautājums un mēs tur nebūsim peramie zēni.

 

Šajā spēlē bumbu vairāk kontrolēja viesi, jo viņiem patiešām ir lielāka pieredze, taču spēles iznākums varēja būt arī citāds.

 

Vēl daži vārdi par līdzjutējiem. Pat pilsētas centrā bija dzirdama bungu rīboņa stadionā. Nodomāju, ka beidzot uz tik nozīmīgu spēli ir aktivizējušies futbola draugi pilsētā. Diemžēl nekā. Uzdevumu augstumos bija jelgavnieki, kuri savējos atbalstīja visu spēles laiku.

Komentāri 14

ORTIS

Jā, FK Valka ir neaprēķināma komanda.Individuāli ļoti spēcīgi,cik sapratu pret FK Jelgava nebija četru no pamatsastāva.Skatītāji pareizi bļāva,Jelgavnieki,Jūs atrodaties ORANŽAJĀ ELLĒ.

pirms 13 gadiem, 2008.04.29 13:53

Juris

Protestu varēja arī neiesniegt, jo LFF Disciplinārā reglamentā ir punkts, ka protestus par piešķirtu, vai arī nepiešķirtu 11 m soda sitienu neizskata, to gan Ivaram vajadzētu zināt. Velu FK Valka panākumus 2.līgas čempionātā un nosprausto mērķu sasniegšanā(varēsiet kopā ar Smilteni cīnīties par palikšanu 1.līgā)

pirms 13 gadiem, 2008.04.29 14:34

Abulnieks

Kad Valka tiks pirmajā līgā tad abuls jau ar saviem jauniešiem tur būs sasniedzis vsm top 6!

pirms 13 gadiem, 2008.04.29 22:48

Aivars

Šogad FK Valka pat netiks Vidzemes zonas 2.Līgas pirmajā trijniekā, kur nu vēl 1.Līgā!!!

pirms 13 gadiem, 2008.04.29 23:01

Juris

Smiltenes jauniešiem jāpagaida, kamēr paaugsies 1998.g.dz.zēni, tad varēs uz kaut ko cerēt (t.i 7-8 gadi), ja vēl pie tam ja Andim Rozītim visa tā attieksme pret futbolu no sabiedrības puses ne pieriebsies!!!!!!!!!!!!

pirms 13 gadiem, 2008.04.30 08:36

to Jurim

Ha,Ha...
tas ir smiekliigi - Smiltenes Abuls jaunieshi peec gadiem buus sasniegushi top 6 1.liigaa...kameer izaugs,lielaakaa dalja speeleetaaju jau buus aizgaajshi prom vai pametushi sportu...
Paskatieties,kaa sii vecuma dzeki speelee Riigaa, Liepaajaa, Ventspilii u.t.t...rezultati buus taadi pashi kaa tagad,jo neredzu nevienu cilveeku Smiltenee,kurs kaut ko saprastu no treneeshanas..
Satrp citu domaaju,ka FK Valka var mieriigi apspeeleet arii dalju 1.liigas komandu, tajaa skaitaa FK Abuls ar visaam savaam superzvaigzneeem...

pirms 13 gadiem, 2008.04.30 11:39

Aldis

Nu gan te izskan vareni komentāri. Īsti nesapratu Jura domu par to, ka sabiedrība traucē trenerim trenēt komandu? Vai orientieristi un šahisti piketē pie futbola laukuma? Tas, cik daudz sasniegs katrs treneris ir saistīts ar viņa profesionalitāti, mērķtiecību un tālredzību. Ar nežēlīgu dresūru pat ziloni var iemācīt spēlēt futbolu, diemžēl bērnus sādā veidā trenējot var tikai sa***. Olimpiādes atlases turnīrā Smiltenes komanda palika pēdējā vietā. Sabiedrības atbalstu nevar garantēt arī nemitīgie ***..., un nah...
Par futbolu Valkā: veči, ir jāsaprot, ka nevar tukšā vietā izveidot komandu un gūt panākumus. Ir jāizveido noteikta piramīda, jābūt tradīcijām u.t.t. Tapēc ierosinu valcēniešiem labāk izkopt tradicionālo šaha spēli, riņķot pa stadionu u.t.t.

pirms 13 gadiem, 2008.04.30 12:43

Abulnieks

Piekrītu Aldim, labi vārdi !!
Runājot par kausa spēli, tad kāds var izskaidrot man cik valcēniešu izgāja laukumā pret Jelgavu ??
Kausā Valmiera nepiedalās, tādēļ uzreiz visi saskrēja Valkas komandā..., stulbi bet fakts, ka Valka 2.līgā nespēlēs ar viņiem un pirmais trijnieks viņiem noteikti nespīd, kur nu vēl 1.līga...

Nekas te nav jāgaida uz jauniešiem no Smltenes, jau šogad 2.līgas čempionātā viņi parādīs raksturiņu Valkai!!
To jau izdarīja pret Priekuļiem(2:2) un Gulbeni(0:1)!!!!

Treneri jau nu te varējāt vispār neminēt labāk...
Jums tur viens Valērijs ir un tas pats tikai kož..!!! tā ka nu labāk nevajag sadomāties, ka kaut kādas zvaigznes esat !!

Par kluba piramīdu jau nav ko salīdzināt, pareizāk, Valkai tādas nemaz nav :D

pirms 13 gadiem, 2008.04.30 13:54

Abulniekam

Nevareetu arii piekrist,ka Abulam nenormaalaakaa piramiida,ja pat olimpiaades komandu no vieteejiem salasiit nevarat...un rezultaati, cik zinu,arii nekaadi spiidoshie nebija tajaa turniiraa,taapeec gruuti piekrsit,ka sogad abuls buus triijniekaa...
Un kuri tad bija tie legionaari,kas pie Valkas speeleeja...

pirms 13 gadiem, 2008.04.30 14:43

?

Nesaprotu šos komentētājus.
Es uzskatu,ka MALAČI ir gan Smiltenes,gan Valkas futbolisti un visi pārējie.Lai veicas abiem klubiem un iepriecina skatītājus ar skaistām spēlēm!

pirms 13 gadiem, 2008.04.30 15:32

Aivars

FK Abulam jūsu zināšanai piramīdas nemaz nav, bet Smiltenes Bērnu un Jaunatnes sporta skolai ir piramīda un vecāka grupa ir U-16, kuri spēlēs 2.Līgā.

pirms 13 gadiem, 2008.04.30 15:38

liidzjuteejs

Ja tas kungs kas nievaajo'si izteic'as par smiltenes futbola n'akotni b'utu kaut cik kompetents saj'a laucinaa, vins noteikti zinaatu kur var atrast jaunatnes futbola rezult'atus gan vidzemee gan arii turniiros latvijaa un aarpus taas. Tur atrodamie rezultaati saliidzinot smiltenes zeenu un jauniesu iespeeto ar valceeniesu ''sasniegto''nepaarprotami liktu saprast to, ka ja smiltenee no futbola neviens neko nesaprot un nav ceriigas naakotnes, kaa rakstiija visgudrais kungs, tad taadaa gadiijumaa valkai uz to ceriibas vispaar liidzinaas NULLEI ar miinus ziimi!!!

pirms 13 gadiem, 2008.04.30 16:31

Abulnieks

Tad izlasi nolikumu, kurā rakstīts, ka spēlē Olimpiādē līdz 90.gadam, un U-16 ir jaunāki, tā ka tur nevar spēlēt !!!
Negvelz slarpatas, kuras pats nezini...

Un Valkā vispār jauniešiem ir kāda komanda, kas kaut kur spēlē???
Jums tak tur Valkā pēc gada nekā vairs nebūs, kad aizies igauņi, kas tur no valmieras puses un pat ogeres esmu dzirdējis :D
Neviens jau smilteniešus arī nav iecēlis nekādā trijniekā!!!
Tikai Valka te gudri spriež, kā jau vinējusi 2.līgu un jau ir 1.līgā ...
Labi, ka ir šitais portāls, var palasīt gudrinieku pārrunas, kuriem ir lielā skaudība, vai arī paši neko nav sasnieguši :)

pirms 13 gadiem, 2008.04.30 17:53

to to Jurim

Nu Juri nu tu parādīji ka no pašreizējās futbola situācija neko nesaproti!!!!
Tiešām nedomāju šajos komentāros iesaistīties , bet nu tavs komentārs man tiešām "iešpļāva dvēselītē".!
Tu teici lai pastoties kā spēlē jaunieši Ventspilī , Liepājā un Rīgā! Gribi zināt! Anda Rozīša mazie zēni viņus jau apspēlē
un tur nav ne mazākās runas. Tu minēji ka Smiltenē nav normāla trenera! Ja tu saprastu , ko Andis , Oskars un arī pats Jānis ir sasnieguši (it īpaši pirmie 2 kuri strādā tikai neilgu laiku) tad tu te lieki savu muti nekustinātu!
Piemēram varu teikt , ka Anda 1998 gada zēni tādu Ventspils komandu ar padsmit vārtu pārsvaru sasita šajā vasarā!

Kurš tad Valkā ir tas futbola speciālists???? Katru gadu jums nomainās treneris , bet jēgas nekādas! Jurģēns vienīgais normālais čalis!

Ai negribas te gari rakstīt bet nu skaidrs ka tu neko nesaproti!

pirms 13 gadiem, 2008.04.30 22:54

Sports