Futbols: Lieliska uzvara pār pirmās līgas 7. labāko komandu 13

Sestdien, 24. oktobrī, Valkas stadionā Latvijas futbola federācijas kausa izcīņas 2. kārtas spēlē starp otrās līgas komandu FK "Valka" un pirmās līgas kājbumbas meistariem FK "Auda" uzvarēja mājinieki.

 

"Skaists noslēgums sezonai. Faktiski jau visa spēles gaita pierādīja, ka mūsu klubs ir izaudzis un uzstādītais mērķis spēlēt 1. līgā ir reāls, turklāt mēs tur nebūtu pastarīši," pārliecināts FK "Valka" prezidents Vents Armands Krauklis. Viņš atzīst, ka nākamajā spēlē pavasarī ar kādu no virslīgas komandām nebūs viegli, jo virslīgas futbolistiem ziemā ir lielākas treniņu iespējas.

Lai gan pirms spēles par neapšaubāmiem favorītiem tika uzskatīti rīdzinieki, jau pašā spēles sākumā FK "Valka" futbolisti patīkami pārsteidza, izveidojot vairākus bīstamus momentus pie pretinieka vārtiem.

Valcēniešu treneris Agnis Kārkliņš uzskata, ka šī spēle izdevās labi. "Acīmredzot pretinieki nebija gaidījuši, ka arī 2. līgā prot spēlēt futbolu," komentē spēlējošais treneris. Brīžiem laukumā bija vērojams "Audas" teritoriāls pārsvars, taču saspēles ziņā mājinieki meistarībā nebūt neatpalika no rīdziniekiem.

 

Treneris priecājas par vārtsarga Klāva Pāvuliņa teicamo sniegumu, jo, tiklīdz komanda jūt drošību par saviem vārtiem, tā arī var brīvāk spēlēt visā laukumā. Komanda palīdzēja vārtsargam un vārtsargs - komandai.

Nevienai no komandām pārspēt pretinieka vārtsargu 90 pamatlaika minūtēs neizdevās, arī papildlaikā ne. Uzvarētāja noskaidrošanai bija nepieciešami 11 metru soda sitieni.

Tajos veiksmes dieviete bija mājinieku pusē, jo mūsu futbolisti realizēja visus sitienus, turpretim rīdzinieki vienreiz norībināja vārtu stabu, bet punktu spēlei pielika FK "Valka" vārtsargs Klāvs Pāvuliņš, atvairot FK "Auda" aizsarga sitienu.

Pirmo reizi kluba pastāvēšanas vēsturē FK "Valka" iekļuva Latvijas futbola federācijas Kausa izcīņas 3. kārtā, kurā tiksies ar kādu no virslīgas klubiem. Spēle notiks Valkā.

Komentāri 13

treneris

Visa cieņa un cepuri nost Valkas komandas priekšā, bet komandas vadība un A. Dubļāna kungs nelidinaties mākoņos un beidziet fantazēt par augstiem mērķiem bez stabilas jaunatnes futbola sistēmas. Jūs driz nespēlēsiet 2. līgā, kur nu vēl 1. līgā pie šādas attieksmes un jaunatnes futbola atbalsta. Šogad 2. līgā izcīnijāt 7. vietu un malači. Apzinaties , kad kopumā augstāk neko nevarēsiet, kamēr nebūs savu kārtīgu jauniešu.
P.S. Varbūt kluba vadība nepamanija bet pēdējās divas 2. līgad spēlēs Jūs zaudējāt jauniešu komandām Smiltenes BJSS/FK Abuls 1:3 un FS Gauja 2:4. Varbūt tas liks aizdomāties, kur ieguldīt nākotnes līdzekļus.

pirms 11 gadiem, 2009.10.27 18:03

zizuu

TIEŠI TĀ!!! Piekrītu par visiem 100%. Spilgts piemērs ir jaunais A. Kazaks no Ērģemes. Viņš spēlē pie Smiltenes U18...komandā, kura izcīnijā 5. vieta Latvijā (http://www.zvidzeme.lv/sports/smiltenes-jaunie-futbolisti-piekti-specigakie-latvija.html). Nesaprotu kāpēc viņš nav FK Valka sastāvā??? Bez kārtīgas jaunatnes sistēmas nav kluba....tad tā ir vienkārši draugu, paziņu komanda, kura brīvā laikā kkur uzspēlē!

Bet nu super....spēle pret Audu bija laba. Man patika! :)

Veiksmi Kluba izaugsmē!

pirms 11 gadiem, 2009.10.27 18:20

zizuu

ā un vēl...rakstā minēts, ka valcēnieši pirmoi reizi spēlēs 1/8 finālā. Savulaik (1996. gadā) FK Valka jau spēlēja Latvijas Kausa astotdaļfinālā, kur tikās ar"Skonto", piedzīvojot smagu sakāvi ar rezultātu 0:14 (0:3).
Skonto sastāvā spēlēja tādi zināmi spēlētāji kā Astafjevs, Blagonadeždins, Bleidelis, Koļiņko, Laizāns, Pahars, Štolcers, Zemļinskis u.c.

Bet tie bija citi laiki un pavisam cita komanda!:) Ticu, ka šoreiz mūsējie nocīnīsies veiksmīgāk.

pirms 11 gadiem, 2009.10.28 12:22

Pozitivus

Daži runā par jauno futbolistu piesaisti klubam,bet kāda maiņa tad var būt,ka 90% Valkas sportojošie jaunieši spēlē florbolu,8% staigā pa ielām un dzer aliņus un tikai 2% mēs varam redzēt Valkas stadionā spēlējot bumbu!Un vispār uzskatu,ka Valkā un netikai ar jauniešu interesi par sportu vispār kā tādu ir LIELA problēma!Novēlu tiem pašiem mūsu FK Valka futbolistiem,vadībai un arī viņu atbalstītājiem viso labāko!!!!!!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.10.29 14:37

......

Tie zaudejumi sanaca valkai bet tak AUda ari ir jauniešu kamanda un daudzreiz spēcīgāka nekā FK Abuls un FS Gauja, un tas ka Valkas klubam ari visu laiku kāds no pamata sastāva nespēlē jo ir kādas traumas un es neticu ka smiltenes vai gaujas jauniesi butu vinnejuši audu.

pirms 11 gadiem, 2009.11.02 09:57

zizuu

Tīri objektīvi runājot, neticu, ka FK Valka otreiz vinnētu FK Auda. Bet tas jau nemazina panākuma nozīmīgumu.
Vnk runa ir par to, ka klubam kā tādam nav stabila pamata, t.i. kārtīga piramīda no pašiem mazākajiem puišeļiem līdz vīriešu komandai. Manuprāt, šobrīd šādas piramīdas izveide ir svarīgāka par iekļūšanu pirmajā līgā.

pirms 11 gadiem, 2009.11.02 20:50

Oļegs

Trenerim - Smiltenē varbūt arī ir labas jauniešu komandas, bet pēdējos gados II līgas turnīrā FK VALKA regulāri apspēlē FK Abuls - vienalga vai to trenē Dergačs vai Rozītis. Ieteiktu Smilteniešiem pamaklēt treneri, kas var strādāt ar pieaugušajiem. Katram savs līmenis.

pirms 11 gadiem, 2009.11.02 22:49

Abulietis

Tiešām,komandas trenerim jābūt autoritātei "veču" komandā.Nevajag salīdzināt bērnu futbolu ar pieaugušo. Pilnībā piekrītu OĻEGAM. Droši vien ka pretiniekiem ir grūti spēlēt pret komandām, kur spēlē 15 līdz 17,18 gadīgi puiši. Nevienam nav noslēpums,ka 2.līgā futbols ir diezgan ass, tur izdzīvo tikai stiprākie jaunieši.

pirms 11 gadiem, 2009.11.03 09:14

Oskars

2009.g. 2 liga Smiltenes BJSS-FK Valka 0:0 un 3:1, kur tad Oleg FK Valka uzvar?

pirms 11 gadiem, 2009.11.04 00:05

Jānis

Oļegs droši vien ka atcerējās 2008.g. FK Valka - FK Abuls 2:0 un 6:1 ...

pirms 11 gadiem, 2009.11.04 07:04

ivars

"Nevienai no komandām pārspēt pretinieka vārtsargu 90 pamatlaika minūtēs neizdevās, arī papildlaikā ne. "

Dīvaini, par kādu uzvaru te runā, kaut ko nesaprotu. Pendeles nekad nav bijušas objektīvas lai noskaidrotu spēcīgāko.

pirms 11 gadiem, 2009.11.04 09:57

zizuu

To ivars

Nu tā nu gan es neteiktu. Spēle bija laba abu komandu izpildījumā. Nebija tā, ka Valka tikai aizsargājās un izsita bumbu no savas laukuma puses. Nu un penelēs uzvar tie, kuri attiecīgākajā mirklī ir aukstasinīgāki.

pirms 11 gadiem, 2009.11.04 14:21

zizuu

To ivars

Nu tā nu gan es neteiktu. Spēle bija laba abu komandu izpildījumā. Nebija tā, ka Valka tikai aizsargājās un izsita bumbu no savas laukuma puses. Nu un penelēs uzvar tie, kuri attiecīgākajā mirklī ir aukstasinīgāki.

pirms 11 gadiem, 2009.11.04 14:21

Sports