Futbols: Pirmajā kārtā pārliecinoša uzvara

Sestdien, 17. oktobrī, Valkas stadionā notika Latvijas futbola federācijas kausa izcīņas 1. kārta, kurā mājinieki ļoti pārliecinoši uzvarēja FK "Alberts" no Rīgas. Pirmais puslaiks beidzās neizšķirti, bet pēc spēles beigu signāla tablo rādīja 5:1.

Pa vieniem vārtiem valcēniešiem guva Vadims Cimbaļuks un Konstantīns Belovs, bet Mareka Cibuļska kontā - trīs. "Spēles gaitu kontrolējām. Arī pretiniekam bija vārtu gūšanas momenti. Kad otrajā puslaikā pēc pretinieka rupjībām ieguvām divu spēlētāju pārsvaru, tad jau iznākums bija skaidrs," komentē valcēniešu treneris Agnis Kārkliņš.

FK "Valka" kluba prezidents Vents Armands Krauklis uzskata, ka šis rezultāts savā ziņā ir likumsakarīgs. Sezonas otrajā pusē komanda atraisījās. Tiesa, sākums bija diezgan grūts, netika īstenoti vairāki labi vārtu gūšanas momenti, taču valcēniešu spēle bija organizētāka, tāpēc arī ir iemesls priecāties par rezultātu.

"Neraugoties uz auksto laiku, aicinu visus valcēniešus līdzi just mūsējiem nākamajā kausa izcīņas spēlē ar kādu spēcīgu pirmās līgas komandu. Arī FK "Alberts" ir klasi augstāks, tāpēc uzvara jo patīkamāka," priecājas V. A. Krauklis.

Sestdien, 24. oktobrī, pulksten 14.00 Valkas pilsētas stadionā notiks kausa izcīņas futbolā 2. kārta. Šoreiz pretī stāsies meistarības ziņā klasi augstāks pretinieks - FK "Auda", kas startē Latvijas čempionāta 1. līgā un pašlaik ieņem 7. vietu turnīra tabulā 14 komandu konkurencē.

Veiksmes gadījumā FK "Valka" iekļūs Latvijas kausa izcīņas astotdaļfinālā, kur vajadzēs mēroties spēkiem ar kādu no virslīgas klubiem. Kausa izcīņas fināls paredzēts 2010. gada 8. maijā Rīgā, Skonto stadionā. Latvijas kausa ieguvējs iegūs tiesības startēt 2010./2011. gada UEFA Eiropas līgas sacensībās.