FK “Smiltene/ BJSS” treneris Dūmiņš: “Spēlēsim par savu pilsētu, saviem skatītājiem”

Sestdien, 2. aprīlī, ar pirmās kārtas spēlēm startēs 2016. gada komanda.lv 1. līgas čempionāta sezona, kurā starp 16 komandām būs arī futbola klubs “Smiltene/ BJSS”. Raimonda Dūmiņa un Anda Rozīša vadītie smiltenieši aizvadījuši pilnvērtīgu sagatavošanās ciklu un sezonā par galveno mērķi izvirzījuši progresu salīdzinājumā ar iepriekšējām divām sezonām. 

Jau pavisam drīz startēs vairāk nekā septiņu mēnešu garā komanda.lv 1. līgas čempionāta futbolā sezona, kas ir otrs prestižākais un spēcīgākais futbola turnīrs Latvijā. Šajā gadā dalību čempionātā pieteikušas kopumā 16 komandas no visiem Latvijas reģioniem. 15 no tām var justies pilnīgi drošas par savu spēlēšanu, kamēr titulētā “Skonto” komanda vēl nav saņēmusi beidzamos akceptus. Atšķirībā no 2015. gada sezonas, šogad komanda.lv 1. līgā neredzēsim “Caramba Dinamo” komandu, kas pārtapusi par “Riga FC” vienību un spēlē virslīgā, tāpat kā “Rīgas Futbola skola”. No pērn redzētajām komandām, šogad Smiltenē neredzēsim arī “1625 Liepāja” klubu, kas beidzis savu darbību. Tikmēr debitēt 1. līgā gatavojas “RTU”, “Babīte” un Latvijas titulētā futbola komanda “Skonto”, kas nesaņēma tiesības spēlēt virslīgā. Šobrīd līdz galam nav skaidra arī šīs komandas dalība 1. līgā.

Trešo sezonu pēc kārtas otrajā spēcīgākajā futbola čempionātā varēsim just līdzi “Smiltene/ BJSS” komandai. Treneru Raimonda Dūmiņa un Anda Rozīša vadītās komandas sastāvu arī šajā sezonā veidos praktiski tikai vietējās sporta skolas esošie un bijušie audzēkņi. Kā lielāko atgriešanos var minēt pērnās sezonas vienu no līgas rezultatīvākajiem futbolistiem Elvi Teremko, kurš iepriekšējās sezonas vidū atstāja Smiltenes komandu, pievienojoties “Valmiera Glass” komandai. Komandas sastāvā palikuši arī vēl vairāki pieredzējušie futbolisti. Viņu vidū vārtsargs Dagnis Sausais, aizsargs Dairis Zariņš, kā arī Dāvis Gaigals un Edgars Jansons. Spēlēt gatavs arī spēlējošais treneris Raimonds Dūmiņš. Komandas rindās redzēsim pērn sevi labi apliecinājušos – Reini Putrāli, Eduardu Stīpnieku, Eduardu Veģeri, Artūru Strūri, Mārtiņu Rakšteli, Kristeru Puriņu, Dāvi Rutku, Tomu Mežuli un citus. Palīdzēt komandai gatavs arī pērn traumu guvušais Kristaps Ozols. 

Sezonas pirmo spēli “Smiltene/ BJSS” aizvadīs izbraukumā, kad tiksies ar sev parocīgo “Rēzeknes FA” komandu, kas pagājušajā gadā tika pārspēta gan mājās, gan arī viesos. Otrajā kārtā smilteniešiem plānota mājas spēle pret “Skonto” komandu, kuras norise gan tiks oficiāli apstiprināta vien nākamajā nedēļā. 

Pagājušajā gadā “Smiltene/ BJSS” bija trešā apmeklētākā 1. līgas komanda. Arī šajā sezonā smiltenieši ļoti gaidīs savus līdzjutējus Tepera stadionā, atbalstot savu komandu cīņā pret citu pilsētu vienībām.

Intervija ar FK “Smiltene/ BJSS” komandas spēlējošo treneri Raimondu Dūmiņu:

Pastāsti par komandas sastāvu gaidāmajā sezonā...

Komandas sastāvā ir pavisam nelielas izmaiņas. Mūsu rindas atstājuši valmierieši - Roberts Siksalietis, Vairis Velme, Kristers Lūsiņš. Roberts pievienojies Ķekavas “Audai”, bet Vairis un Kristers atgriezušies Valmierā. No Valmieras atgriežas Elvis Teremko. Vēl arī piesaistījām jauno valmieriešu vārtsargu Matīsu Kučinski. Viņš ir 16. gadus jauns, taču ļoti perspektīvs puisis ar lielām darba spējām. Tas gan nenozīmē, ka neuzticamies savas pilsētas abiem vārtsargiem – Dagnim Sausajam un Tomam Mežulim. Kučinskis palīdzēs, ja netiks kāds no abiem mūsu vārtsargiem. Esam pieteikuši trīs pašu sporta skolas jaunos futbolistus – Ričardu Rulli, Tomasu Ozolu un Elvi Ābolu. Visi trīs jaunie puiši jau ir aizvadījuši pirmās spēlēs komandā.

Pastāsti par sagatavošanās procesu un pārbaudes spēlēm...

Nekādu būtisku izmaiņu treniņprocesā nav. Trenējamies čakli un regulāri. Aizvadījām treniņnometni Staicelē. Šogad esam nospēlējuši vairāk pārbaudes spēļu nekā iepriekšējos gados. Daugavpilī ar 1:4 zaudējām vietējai dublieru komandai. Vienīgos, tomēr ļoti skaistus, vārtus guva Edgars Jansons. Sekoja zaudējums (0:3) Rīgā pret FC Riga dublieriem – “Šitika futbola skolu”. Ar 0:1 piekāpāmies JDFS “Alberts” vienībai. Treniņnometnē Staicelē ar 4:1 uzvarējām vietējos “Staiceles Bebrus”.  Valgā sagrāvām vietējo komandu, pietam arī iespēlējām jaunos 2001. gada futbolistus. Pēdējā pārbaude būs 26. martā, kad tiksimies ar Olaines vienību. Komandā ar mikroklimatu viss ir kārtībā. Spēlēsim par savu pilsētu, saviem skatītājiem. Puiši ar nepacietību gaida sezonas sākumu. 


Kādi ir komandas mērķi?

Komandas mērķi paliek nemainīgi. Jānospēlē labāk nekā pagājušajā sezonā. Galvenais, lai iztiekam bez liekām traumām. Esam ļoti jauna komanda. Ja nospēlēsim vairāk vai mazāk stabili, tad arī būs punkti turnīra tabulā.


Kā vari būt apmierināts ar spēļu kalendāru?

Nemācēšu atbildēt, vai tas ir labi, bet mājās mēs spēlēsim daudz spēļu otrajā aplī. Pirmajā aplī būs vien četras spēles, ar nosacījumu, ka “Skonto” tiks pielaisti turnīram. Tomēr otrajā aplī mums būs 11 mājās spēles. Divus gadus esam ieguvuši vairāk punktus izbraukumā. Laiks nepievilt mūsu uzticamos, skaļos un komandai lojālos līdzjutējus. Viņi mums ir paši, paši labākie. Paldies visiem atbalstītājiem. Mūsu lielajam finansiālajiem atbalstītājiem - Smiltenes novada pašvaldībai un Smiltenes bērnu un jaunatnes sporta skolai. Tiekamies stadionā!Futbols