Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LMT Futbola akadēmijas komanda pārspēj poļus un igauņus, izcīnot uzvaru starptautiskā turnīrā Staicelē 6

LMT Futbola akadēmijas pasākumu ietvaros aizvadītajā nedēļas nogalē - 14. un 15.jūnijā - Latvijas Futbola federācijas (LFF) mācību un treniņu centrā "Staicele" risinājās kausa izcīņa U-15 vecuma jeb 1999.gadā dzimušajiem futbolistiem. Latviju šajā starptautiskajā turnīrā pārstāvēja LMT Futbola akadēmijas dalībnieku veidotās komandas. 


Par turnīra uzvarētājiem kļuva LMT Futbola akadēmijas „A” komanda, tikmēr 2.vietā ierindojās Polijas kluba "Lechia Gdansk" futbola akadēmijas audzēkņi, savukārt pirmo trijnieku noslēdza Igaunijas 1998.gadā dzimušo futbolistu veidotās otrās izlases futbolisti. Turnīra ietvaros tika noteikti arī labākie spēlētāji katrā komandā.

Pēc turnīra beigām LMT Futbola akadēmijas vecākais treneris Aleksandrs Jeļisejevs apstiprināja, ka šīs spēles kļuva par noslēdzošo pasākumu 1999.gadā dzimušajiem futbolistiem - LMT Futbola akadēmijas dalībniekiem šogad. Iepriekš šī vecuma puišiem sezonas laikā notika reģionālo izlašu turnīri februārī (Rīgā) un maijā (Staicelē), savukārt no 2. līdz 5.jūnijam Staicelē šī vecuma futbolisti piedalījās kopīgā talantu skatē. Nākamais mērķis 1999.gadā dzimušo spēlētāju individuālajā attīstībā jau būs iekļūšana Latvijas jauniešu futbola izlasē.

LFF.lv: Kā notika abu komandu sastāva komplektēšana LMT Futbola akadēmijas futbolistu vidū?

Aleksandrs Jeļisejevs: „Lai arī es vadīju LMT Futbola akadēmijas „A” komandu, mans uzdevums kopā ar pārējiem treneriem bija turnīra ietvaros novērtēt visus 36 uzaicinātos spēlētājus. Turnīra sākumā 1999.gadā dzimušie talantīgākie futbolisti tika sadalīti divos līdzvērtīgos sastāvos – „A” un „B” komandā. Futbolistu interesēs mēs vēlējāmies, lai abas komandas šajā turnīrā spēku samēra ziņā būtu līdzvērtīgas. „A” komandu vadīju es kopā ar asistentu Andi Rozīti, savukārt „B” komandas vadība tika uzticēta trenerim Sergejam Kovaļovam.

Turnīra sākumā notika kopsapulce, kurā futbolistus informējām par sacensību specifiku. Pēc sapulces beigām turpmāk jau strādājām divu komandu režīmā. Katram trenerim bija savs darbības lauks. Vienlaikus nekādā mērā es nevēlējos Sergeju Kovaļovu ierobežot viņa darbā ar „B” sastāvu. Komandas tika formētas, galvenokārt, pēc spēlētāju pozīcijām laukumā. Protams, komandu veidošanā konsultējāmies ar pārējiem treneriem - Andreju Gluščuku, Andi Rozīti un Sergeju Kovaļovu. Turnīra laikā notika produktīvs darbs arī treneru vidū.”

LFF.lv: Kāds ir Jūsu kopējais vērtējums par LMT Futbola akadēmijas komandas rezultātiem šajā kausa izcīņā?

Aleksandrs Jeļisejevs: „Turnīra rezultāti apliecina to, ka mēs pareizi sadalījās abu komandu spēlētājus. Gribētu pateikt lielu paldies visiem puišiem par šīm divām pavadītajām dienām Staicelē. Mums kopā ar treneri Andi Rozīti izdevās ar puišiem atrast kopīgu valodu un izspiest maksimālu labumu, sasniedzot cienīgu rezultātu. Puišiem turnīra noslēgumā personīgi pateicu, ka jūs esat tas materiāls, ar ko ir patīkami strādāt. Man kā trenerim bija ļoti patīkami, ka futbolisti saprata mūsu nosacījumus un ar katru spēli viņi pielika tieši spēles izpratnes ziņā. Pirmajā mačā zaudējām „B” komandai, taču otrajā spēlē uzvarējām poļus, bet trešajā mačā - ar 3:0 pārspējām Igauniju.

Nevēlos izcelt nevienu futbolistu atsevišķi. Visā šajā laikā, kopš mēs bijām Staicelē, darbojāmies pēc vienotas devīzes: ”Viens Mērķis – Viena Komanda!”. Protams, individuālajās sarunās es runāju ar futbolistiem, uzmundrināju viņus atsevišķi un pa grupām, taču šobrīd es vēlos izcelt visu komandas dalībnieku kopīgo ieguldījumu šajā uzvarā. Visa turnīra laikā komandā valdīja pozitīva atmosfēra, disciplīna un attieksme pret darbu. Varbūt tie kādam liksies par parastiem vārdiem, taču tie ir efektīvi. Uzskatu, ka trenera uzdevums ir iedzīvināt komandā šos principus un visādā ziņā atbalstīt tos. Īpaši svarīgi tas ir darbā ar jaunajiem futbolistiem. 

Jaunie spēlētāji futbola spēju ziņā vēl nav tik atvērušies un nobrieduši kā pieaugušie. Ar katru spēli, ar katru treniņu, ko pavadījām kopā, man kā galvenajam trenerim bija nepieciešams iedzīvināt futbolistos kolektīvisma sajūtu un iekšējo disciplīnu. Bija nepieciešams viņus uzmundrināt pirms spēlēm, ar katru dienu vairojām pārliecību par saviem spēkiem. Ir liels prieks par uzvaru šajā turnīrā. Ar šādām uzvarām spēlētājos veidojas uzvarētāja raksturs. Tas ir svarīgi jebkura vecuma un līmeņa izlasē!”

LFF.lv: Kādu padomu Jūs sniedzāt LMT Futbola akadēmijas dalībniekiem turnīra spēļu laikā un pēc tā beigām?

Aleksandrs Jeļisejevs: „LMT Futbola akadēmijas kausa izcīņa bija kā „deserts” visai akadēmijas sezonai kopumā tieši šim vecumam – 1999.gadā dzimušajiem spēlētājiem. Gan talantu skatēs, gan iepriekš reģionālo izlašu turnīrā, mans galvenais novēlējums futbolistiem bija, lai viņi parāda savas labākās īpašības. Patīkami, ka viņi spēja to izdarīt. 

Padoms jaunajiem spēlētājiem ir ļoti vienkāršs - neapstāties savā izaugsmē! Katrā treniņā, katrā epizodē, katrā spēlē, tāpat arī ārpus laukuma jādomā par to, ka „es gribu spēlēt Latvijas nacionālajā izlasē”! LMT Futbola akadēmijas kausa izcīņas pirmajā kopsapulcē futbolistiem tā arī pateicu: jums šis ir pēdējais pasākums akadēmijas ietvaros. Pēc mēneša, kad jūs savā pārraudzībā ņems Latvijas jauniešu futbola izlases galvenais treneris Igors Stepanovs, jūs būsiet jau Latvijas izlases spēlētāju statusā. 

Šī turnīra laikā puiši mūs tiešām iepriecināja ar parādīto disciplīnu. Protams, daudz padomu tika veltīts spēlētājiem arī individuālajās sarunās. Pēc pirmā zaudējuma centāmies uzmundrināt puišus un pārrunāt nepieciešamās taktiskās nianses pa līnijām. Protams, pastiprinātu uzmanību pievēršam arī kultūras audzināšanai, pareiziem ieradumiem un labām manierēm ārpus laukuma!”

LFF.lv: Vai spēlētāji šajā vecumā ir noteikuši savu pozīciju laukumā?

Aleksandrs Jeļisejevs: „Futbolisti šajā vecumā joprojām apgūst zināšanas lielajā futbolā. Pieredze tiek iegūta ar katru dienu kā treniņos, tā arī spēlēs. Ja runājam par pozīcijas izvēli, tas šobrīd kopumā tas vēl ir strīdīgs jautājums. Šādā vecumā spēlētāji vēl var mainīt pozīcijas un meklēt sev piemērotāko. Runājot ar kolēģiem – treneriem, viņi arī atzīst, ka, spēlējot klubā vienā pozīcijā, pēc tam tiekoties reģionālajā izlasē, futbolisti maina pozīcijas un savu attieksmi pret tām. Tas nozīmē, ka šajā vecumā ne visi futbolisti vēl pilnībā ir izvēlējušies sev piemērotāko pozīciju laukumā. Vienīgais izņēmums varbūt ir vārtsargi – viņiem šajā vecumā jau būtu grūti pārkvalificēties par laukuma spēlētāju.” 

LFF.lv: Vai šo spēlētāju izaugsme klubus tādā līmenī būtu iespējama, ja nebūtu LMT Futbola akadēmijas? 

Aleksandrs Jeļisejevs: „Ar 1999.gadā dzimušajiem spēlētājiem es personīgi sāku strādāt tikai šogad. Viennozīmīgi atšķirības ir galvenokārt iespējās. Latvijas Futbola federācijai tās šobrīd ir plašākas nekā kādam no pašmāju jaunatnes futbola klubiem. To rāda piemēri un līdzīgas programmas arī citu Eiropas valstu federācijās. Esmu pārliecināts, ja federācija ar šādiem organizatoriskajiem momentiem neveltītu pastiprinātu uzmanību spēlētajiem 13, 14 un 15 gadu vecumā, tad klubi nespētu nodrošināt viņu izaugsmi šādā līmenī. Tikai apvienojot labākos spēlētājus no dažādiem klubiem kopīgā akadēmijā, var panākt viņu vienmērīgu izaugsmi šādā vecumā.


Tāpēc LMT Futbola akadēmijas projekts ir fantastisks. Tās darbības rezultātus noteikti vēl redzēsim nākotnē. Iepriekš Latvijas jauniešu futbola izlase tika komplektēta, sākot no 16 gadiem. Es personīgi varu salīdzināt ar 1993.gada izlases piemēru, kad mēs strādājām kopā ar treneri Viktoru Vicehovski. Tolaik mēs tērējām divus gadus tikai priekš tā, lai iepazītos ar spēlētājiem, ieaudzinātu disciplīnu un skaidrotu komandas principus. Šodien šo procesu efektīvi nodrošina LMT Futbola akadēmija. Vienlaikus tiek iegūta lietderīga informācija, kura jau šodien tiek nodota Latvijas jauniešu futbola izlases un valstsvienības treneru rīcībā.” ...


LMT Futbola akadēmijas ietvaros laika posmā no 16.-19.jūnijam LFF mācību un treniņu centrā "Staicele" risināsies divi pasākumi - talantu skate 2001.gadā dzimušajiem spēlētājiem, kā arī pirmo reizi akadēmijas ietvaros tiks rīkota atsevišķā talantu skate vārtsargiem (1999.-2001. g. dz. spēlētāji). 

20140619-0927-screenshot-2.jpg
Komandas vadība

Galvenais treneris - Aleksandrs Jeļisejevs (LMT Futbola akadēmija) 

Andis Rozītis - Treneris (Smiltenes BJSS)LMT 

Komentāri 6

prieks

Prieks par Rūdi un Mārtiņu.Talants ir jāattīsta ar nopietnu treniņu darbu.Lai jums ,zēni, bumba vienmēr ir pa labam sitienam. Paldies vecākiem un trenerim!

pirms 6 gadiem, 2014.06.24 21:03

Rūdolfs K.

Kāpēc Ziemellatvijā nav rakstu par Smiltenes futbola klubu pirmajā līgā ? Pagājušo gadu pēc katras spēles bija raksts.

pirms 6 gadiem, 2014.06.25 17:36

Kebs

Tapēc, ka spēlē sūdīgi un tas rozitim sit pa godkāri

pirms 6 gadiem, 2014.06.27 13:55

to kebam

tev taču dzīve ko ļaunu prātiņam nodarījusi.....

pirms 6 gadiem, 2014.06.27 22:06

to Rūdolfs K.

Komanda S U N Z VA P
1. Rēzeknes BJSS 13 12 1 0 64:7 37
2. FB Gulbene 14 11 3 0 62:5 36
3. FK 1625 Liepāja 14 10 2 2 37:12 32
4. Rīgas Futbola skola 14 10 1 3 49:12 31
5. Valmiera Glass 14 10 1 3 52:17 31
6. FK Auda 14 9 1 4 35:17 28
7. Preiļu BJSS 13 6 1 6 29:33 19
8. FK Tukums 2000 TSS 14 5 3 6 33:29 18
9. SFK United 13 4 5 4 15:10 17
10. FK Jēkabpils/JSC 14 4 4 6 22:37 16
11. FK Ogre 13 4 2 7 28:22 14
12. AFA Olaine 14 3 2 9 22:52 11
13. JFK Saldus/Brocēnu NBJSS 14 3 0 11 18:49 9
14. FK Smiltene/BJSS 14 1 4 9 7:46 7
15. Salaspils 14 1 3 10 12:40 6
16. FK Pļaviņas DM 14 0 1 13 5:102 1

pirms 6 gadiem, 2014.06.29 09:46

Futbols