Noslēdzies čempionāts telpu futbolā otrajā līgā

Ir noslēdzies Smiltenes novada čempionāts telpu futbolā otrās līgas komandām.  Kopvērtējumā pēc trijiem posmiem pārliecinoši uzvarēja Valmieras komanda “Kvartāls”.

Vietu galīgais sadalījums čempionāta kopvērtējumā kļuva zināms tikai pēc sacensību noslēguma posma. Tajā Blomes pamatskolas sporta zālē sacentās septiņas komandas: “FK Smiltene”, “Ambas” (Smiltene), “Zellis” (Gulbene), “Kvartāls” (Valmiera), “Variņi”, “Serdziu” (Apes novada Trapene) un “Smilts” (Smiltene), informē čempionāta organizators Arnis Platpīrs.

Vispirms komandas tika sadalītas divās grupās pēc iepriekšējā posma rezultātiem. A grupā pēc visām grupas spēlēm trijām komandām bija vienāds punktu skaits, taču, vērtējot komandu iesisto un ielaisto vārtu starpību visās spēlēs, no grupas izkļuva “FK Smiltene” un “Kvartāls”, informē A. Platpīrs. No B grupas tālāk cīnījās “Zellis” un “Variņi”, 

Pirmajā pusfināla spēlē komanda “Kvartāls” ar rezultātu 2:0 uzvarēja “Zelli”. Otrajā pusfinālā ar  tādu pašu rezultātu 2:0 “FK Smiltene” uzveica  “Variņus”.

Sacensību trešajā posmā trešo vietu izcīnīja komanda “Zellis”, ar rezultātu 4:2 uzvarot Variņu komandu. Pirmo vietu izcīnīja  “Kvartāls”, ar rezultātu 5:2 uzveicot “FK Smiltene” un tādējādi  pārliecinoši nostiprinot savas līdera pozīcijas kopvērtējumā.

Tajā (pēc trijiem posmiem) Valmieras komanda “Kvartāls” uzvarēja ar četriem punktiem. Komandas sastāvā spēlēja Artis Krievs, Artis Setkins, Kaspars Zirnis, Stepans Verbičs, Ralfs Migla, Kirils Mihailovs, Endijs Bērziņš, Krists Tīcis, Raivis Zirnis, Juris Klētnieks, Uģis Bedeicis, Aleksandrs Barkovskis un Nauris Skrastiņš.

“Protams, gribējām uzvarēt, jo ar tādu domu vienmēr jau sākumā,  ejam uz turnīru ” “Ziemeļlatvijai” atzīst komandas spēlētājs Artis Setkins. Čempionātu viņš vērtē kā labu un par spēcīgākajiem konkurentiem atzīst Gulbenes “Zelli” , Trapenes pagasta “Serdziu” un Smiltenes jauniešus, kuri spēlē komandā “FK Smiltene”. Tieši   “FK Smiltene” valmieriešus paklupināja  pirmajā  posmā, neļaujot tajā uzvarēt. Abos pārējos posmos “Kvartāls” izcīnīja pirmo vietu.

Otro un trešo vietu turnīra kopvērtējumā šķīra viens tikai punkts. “FK Smiltene” izcīnīja otro vietu ar deviņiem punktiem, bet Gulbenes “Zellis” trešo vietu - ar 10 punktiem.

Par čempionāta rezultatīvāko spēlētāju atzīts Raimonds Dūmiņš (komanda “FK Smiltene”) ar 13 gūtiem vārtiem.

Komandā “FK Smiltene” spēlē Smiltenes bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēkņi, kurus trenē Raimonds Dūmiņš. Izņemot 1998. gadā dzimušo komandas vārtsargu Mairi Paegli, visi komandas futbolisti ir dzimuši 2000. gadā un turnīrā sacentās ar gados vecākiem spēlētājiem. Turnīra spēlēs viņi zaudēja tikai komandai “Kvartāls,” norāda R. Dūmiņš.

Pērn šie 15 un 16 gadus pusaudži spēlēja Latvijas futbola čempionātā A grupā U-15 komandu konkurencē, bet šogad to darīs U-16 grupā.

Savu pirmo sezonu telpu futbolā Smiltenes novada čempionātā 2. līgā komandas “Smilts” sastāvā aizvadīja smiltenietis Aigars Veldre, kurš līdz šim vairāk bija zināms kā kultūras cilvēks: Smiltenes Tautas teātra aktieris un pasākumu vadītājs. 

“Ļoti jauki, ka ir tāda otrā līga, kurā tādi amatieri kā mēs varam uzspēlēt ar sev līdzīgiem vai arī stiprākiem pretiniekiem. Fiziskās aktivitātes ir vajadzīgas, tāpēc ir labi, ka tāda iespēja tiek dota. Cepuri nost organizatoru priekšā, un ceru, ka šāds čempionāts turpināsies,” teic A. Veldre. Viņš arī pasmaida, ka nemaz nevar nesportot, jo kā Smiltenes novada deputāts vada pašvaldības Kultūras, izglītības un sporta jautājumu komiteju.

Čempionāta organizators Arnis Platpīrs teic paldies visām komandām par līdzdalību turnīrā, Blomes pamatskolas direktorei Guntrai Dūlei un Blomes pagasta pārvaldes vadītājam Gaidim Bogdanovam par čempionāta uzņemšanu Blomes pamatskolas sporta zālē, un Smiltenes novada Sporta pārvaldei par atbalstu čempionāta rīkošanā.

Smiltenes novada čempionāts telpu futbolā

2. līga

Kopvērtējums

1. “Kvartāls” (4 punkti)

2. “FK Smiltene” (9)

3. “Zellis” (10)

4. “Serdziu” (14)

5. “Variņi” (16)

6. “Smilts” (20)

7. “Ambas” (21)

8. “X- Team”(23)

Futbols