Organizatori izvērš turnīru jau Vidzemes mērogā

Ar Valmieras komandas “SK Spēks” uzvaru sestdien Smiltenes sporta hallē noslēdzās Vidzemes čempionāts telpu futbolā. Pārējās godalgotās vietas kopvērtējumā pēc četrām kārtām izcīnīja  mājinieku smilteniešu komandas.

Otrā labākā kopvērtējumā bija “Elektronams” (speciāli šim telpu futbola čempionātam izveidota jauna komanda). Trešajā vietā ierindojās  “Skorpions”.

 

Sīvākā konkurence par bronzu

Jau rakstījām, ka  2016./2017. gada sezonā uz Smiltenes novada futzāla pirmās līgas čempionāta bāzes tika izveidotas jauna formāta sacensības - Vidzemes čempionāts telpu futbolā, lai turnīram piesaistītu vairāk komandu un atbalstītāju. Līdz ar to spēles notika Smiltenē un Valmierā.

Sacentās astoņas komandas, taču ne visas  startēja visās kārtās, pretējā gadījumā vietu sadalījums turnīra kopvērtējumā varētu būt citāds. Piemēram, spēcīgās “Valmiera Glass FK/BSS” U-16 un U-20 komandas piedalījās tikai divos posmos.

 “Lai komanda tiktu kopvērtējumā, tai jāpiedalās vismaz trijos posmos, tāpēc šās abas Valmieras komandas  netika vērtētas kopvērtējumā,” skaidro viens no sacensību organizatoriem Arnis Platpīrs. 

Arī uz čempionāta pēdējo, ceturto posmu, kas sestdien notika Smiltenē, dažādu iemeslu dēļ ieradās tikai četras komandas, kas visas izspēlēja ar visām. Uzvarēja “SK Spēks”. Otro vietu izcīnīja “Elektronams”, trešo -  “Skorpions”, ceturto - “Smiltenes CSKA”. 

Savukārt čempionāta kopvērtējumā komandas ierindojās šādā secībā: 1. “SK Spēks”, 2. “Elektronams”, 3. “Skorpions”, 4. “FK Priekuļi”, 5. “Zellis” (Gulbene), 6. “Smiltenes CSKA”, 7. “Valmiera Glass FK/BSS U20”, 8. “Valmiera Glass FK/BSS U16”. 

Valmieras “SK Spēks” pirmo vietu izcīnīja pārliecinoši (seši punkti). Tikpat pārliecinoši otrā vieta ir   komandai “Elektronams” (10 punkti).  Savukārt sīva konkurence notika par trešo vietu, - gan Smiltenes “Skorpionam”, gan “FK Priekuļi” bija vienāds punktu skaits (20). Tādā gadījumā augstāku vietu iegūst  komanda, kas pēdējā posmā izcīnījusi augstāku vietu, šajā gadījumā - “Skorpions”. 


Futbolisti uzteic augsto līmeni

Čempionātā tika apbalvoti arī labākais vārtsargs, rezultatīvākais spēlētājs un vērtīgākais spēlētājs. Par rezultatīvāko spēlētāju ar 10 gūtiem vārtiem atzīts Reinis Putrālis (“Elektronams”). Turnīra labākais vārtsargs ir Dagnis Sausais arī no komandas “Elektronams”. Vērtīgākā spēlētāja tituls piešķirts Alvim Jaunzemam (“SK Spēks”). 

“Paldies Vidzemes telpu futbola čempionāta atbalstītājiem Komanda.lv, akciju sabiedrībai “Smiltenes piens”, Smiltenes novada un Valmieras pilsētas pašvaldībām, un  komandām par līdzdalību čempionātā,” teic Vidzemes telpu futbola čempionāta organizatori Arnis Platpīrs un Uldis Pūcītis.

Aptaujāto komandu pārstāvji “Ziemeļlatvijai” uzteic čempionāta labo līmeni un organizētību, un, tāpat kā tiesneši, domā, ka visas komandas bija spēkos līdzīgas, ko parādīja arī spēļu rezultāti.

“Līmenis čempionātā salīdzinoši ir ļoti augsts. Smiltenes jauniešu komandām tas vairāk ir treniņu process ziemā. Savukārt Valmieras komanda “FK Spēks” spēlē Latvijas telpu futbola 1. līgas čempionātā,  un viņi tai lietai pieiet daudz nopietnāk. Viņiem ir pat trīs komandas, kas spēlē dažādos līmeņos,” stāsta  komandas “Elektronams” spēlējošais treneris Oskars Mucenieks.

Komandā “Elektronams” spēlē pamatā 1994. - 1999. gadā dzimuši jaunieši. Septiņi komandas futbolisti ir arī futbola kluba “FK Smiltene/BJSS”  komandas sastāvā, kas spēlē lielajā futbolā, Latvijas Futbola čempionāta 1. līgā.

O. Mucenieks uzteic to, ka Smiltenē telpu futbola čempionāts paliek arvien spēcīgāks, jo jaunieši šādi iegūst labu pieredzi. “Paldies veikalam “Elektronams” un personīgi Otāram Putrālim par finansiālu atbalstu mūsu komandas izveidošanā,” viņš piebilst.

Valmieras “SK “Spēks” komandas sastāvā šajā čempionātā laukumā izgāja tie “Spēka” futbolisti, kuri nespēlē Latvijas telpu futbola 1. līgas čempionātā. 

“Viņi te brauc patrenēties, iegūt pieredzi un pierādīt sevi, lai tiktu augstāk. Konkurence Smiltenē ir nopietna, visas ir spēcīgas komandas. Domāju, sanācis ļoti labs čempionāts,” secina komandas “SK Spēks” kapteinis Toms Smiļģis.

Šoreiz ne tik labi, kā citus gadus sevi parādīja komanda “Smiltenes CSKA”, ierindojoties 6. vietā. “Otrajā un trešajā kārtā palikām 7. un 8. vietā. Daudzi spēlētāji netika slimības vai  darba dēļ. Vismaz “iespēlējām”  jaunos spēlētājus no mūsu lielās pirmās līgas komandas “FK Smiltene/BJSS”. Kopumā šis bija labs turnīrs, ar spēlēm labā līmenī,” atzīst komandas spēlētājs  Jānis Augstkalns.  

Spēles gaitas fotogalerijas autors Gatis Samučonoks.

 

Futbols