Smiltenei” sestdien savā laukumā 1. līgas līdervienības “Babītes” pārbaudījums

Sestdien, 27. augustā, pulksten 16:00 Smiltenē Tepera stadionā norisināsies komanda.lv 1. līgas čempionāta 20. kārtas spēle, kurā vietējā “Smiltene/ BJSS” komanda uzņems turnīra līdervienību – SK “Babīte”. Uz gaidāmo spēli atbalstīt savu komandu aicināti visi Smiltenes novada sporta līdzjutēji.

Pilnā sparā turpinās komanda.lv 1. līgas čempionāts futbolā, kurā aizvadītas jau 19 no 30 spēļu kārtām. “Smiltene/ BJSS” šobrīd 15 komandu konkurencē ieņem dalītu astoto/ devīto vietu ar “RTU” komandu. Aizvadītās nedēļas nogalē smiltenieši izbraukumā tikās tieši ar “RTU” vienību un izcīnīja svarīgu uzvaru. Rīdzinieki tika pārspēti ar rezultātu 3:1. Pirmos vārtus sezonā guva Reinis Putrālis, kamēr pa vieniem vārtiem guva arī komandas rezultatīvākais futbolists Edgars Jansons un uzbrūkošā tipa pussargs Kristers Aldis Puriņš.

Šīs nedēļas sestdienā smiltenieši aizvadīs 20. kārtas spēli. Savā laukumā Raimonda Dūmiņa un Anda Rozīša vadītie spēlētāji uzņems līdervienību SK “Babīte”, kas ļoti pārliecinoši iet pretim 1. līgas čempiona titulam. “Babīte” šajā sezonā zaudējuma rūgtumu tikai izjuta vienu reizi, kad ar rezultātu 0:3 Olainē zaudēja vietējai komandai. Pāreju periodā “Babīte” papildināja sastāvu ar vairākiem virslīgas spēlētājiem, tostarp “Spartaka” vārtsargu Igoru Labutu (iepriekš uz neilgu laiku bijis vārtsargu treneris arī Smiltenē), Dmitriju Daņilovu, Alekseju Rosohu un citiem. Tikmēr “Smiltene/ BJSS” treneri turpina uzticēties saviem spēlētājiem, jaunus futbolistus nepiesakot. 

Smiltenes komanda spēlei gatavojas kaujinieciskā noskaņojumā, aizvadot pilnvērtīgu treniņu procesu. Daļa spēlētāju arī piedalījās Latvijas U18 čempionāta spēlē pret “Skonto” vienību. Komandas vārtus gaidāmajā spēlē sargās smilteniešu kapteinis Dagnis Sausais. Spēlēt būs gatavi arī visi pārējie spēlētāji, kuri kaldināja uzvaru pār “RTU” komandu. “Babītei” ir ļoti daudz individuāli spēcīgu spēlētāju. Uzbrukumā jāizceļ Niks Savaļnieks un Edgars Kārkliņš.

Abas vienības šajā sezonā jau ir tikušās divas reizes. Pirmā apļa spēlē Babītē mājinieki uzvarēja ar rezultātu 2:0, bet Latvijas Olimpiādes izšķirošajā cīņā Smiltenē dramatiskā spēlē pārāki bija “Babītes” spēlētāji (2:1). Šī spēle gan tā arī palika līdz galam neizspēlētā, jo vienā no epizodēm starp spēlētājiem izcēlās asumi, ko izprovicēja tieši “Babītes” līderis Savaļnieks, saņemot pelnītu diskvalifikāciju no Olimpiādes finālturnīra. Tiesnesis nolēma cīņu pārtraukt. 

Uz gaidāmo spēli Tepera stadionā sestdien tiek aicināti visi Smiltenes novada sporta līdzjutēji. Tās sākums pulksten 16:00. Smiltenes komandas bilance šobrīd ir astoņas uzvaras, divi neizšķirti un septiņi zaudējumi. Komanda joprojām cīnās par labāko sešinieku. Līdzjutēju atbalsts katrā no spēlēm spēlētājiem un visai komandai kopumā ir ļoti nozīmīgs dzinulis. 


Futbols