Trešdien Tepera stadionā “Smiltene/ BJSS” cīnīsies pret titulēto “Skonto” vienību

Rīt, 13. aprīlī, pulksten 17:00 Smiltenē norisināsies komanda.lv 1. līgas čempionāta otrās kārtas spēle, kurā vietējais FK “Smiltene/ BJSS” uzņems tituliem bagātāko Latvijas futbola komandu - “Skonto”. Uz gaidāmo spēli, lai atbalstītu savu komandu, aicināti visi Smiltenes novada sporta cienītāji. 

Startējis Latvijas otrs vadošais futbola turnīrs – komanda.lv 1. līgas čempionāts. Teju visas komandas jau aizvadījušas pirmās divas spēļu kārtas, pēc kurām jau var izdarīt pirmos secinājumus par spēku samēriem. Šajā sezonā 1. līgā piedalās 15 komandas. Pēdējā brīdī pirms čempionāta sākuma savu dalību atsauca Salaspils vienība.

Trešo gadu pēc kārtas šajā čempionātā spēlē futbola klubs “Smiltene/ BJSS”. Treneru Raimonda Dūmiņa un Anda Rozīša vadītās komandas sastāvu šosezon veido tikai vietējie Smiltenes futbolisti, kas priekš, līdzjutējiem ir gana svarīgs faktors un izraisa cieņu. Sezona smilteniešiem gan neiesākās kā cerēts. Pirmajā spēlē ar rezultātu 0:7 izbraukumā nācās piedzīvot sakāvi pret “Rēzeknes FA” komandu. Pirmais puslaiks gan noslēdzās tikai ar minimālu deficītu 0:1. Smiltenes komandu šajā spēlē pievīla latgaliešu izpildītās standartsituācijas, pēc kurām tika zaudēti lielākā daļa vārtu. Rēzeknieši savu potenciālu lieliski apliecināja arī otrās kārtas spēlē, kad viesos pārliecinoši ar rezultātu 4:0 apspēlēja “Tukums 2000” komandu.

Jau šīs nedēļas trešdienā Smiltenē notiks viens no, iespējams, gada nozīmīgākajiem notikumiem novada sportā. Pulksten 17:00 pievakarē 1. līgas otrās kārtas spēlē “Smiltene/ BJSS” uzņems Latvijas titulētāko futbola klubu - “Skonto”. Neskatoties uz to, ka “Skonto” pēc nonākšanas 1. līgā, ievērojami izmainījusi savu sastāvu, tik titulēta vienība Tepera stadionā vēl līdz šim nebūs spēlējusi.

“Smiltene/ BJSS” gaidāmajai cīņai gatavojas ierastajā režīmā. Lielākā daļa pamatspēlētāju katru dienu aizvada koptreniņus Tepera stadionā, bet vairāki pieredzējušākie futbolisti, kuru ikdienā paiet Rīgā, aizvada individuālos treniņus. Komandas vārtus sargās Dagnis Sausais, priekšējā līnijā pretinieku aizsargus un vārtsargu centīsies apsteigt Elvis Teremko, Edgars Jansons un citi futbolisti. Salīdzinot ar spēli pret Rēzeknes komandu, pamatsastāvā gaidāmas izmaiņas, tomēr par tām līdzjutēji varēs pārliecināties jau īsi pirms spēles Tepera stadionā. Lai cerētu uz veiksmīgu sniegumu, svarīga būs disciplinēta spēle aizsardzībā un spēja realizēt savas iespējas uzbrukumā.

“Skonto” vienību šajā sezonā pārstāv gan jaunie klubi sistēmas spēlētāji, gan arī vairāki bijušie augsta līmeņa futbolisti. Viņu vidū jāmin bijušais Latvijas izlases uzbrucējs Vīts Rumkus, kā arī Andrejs Perepļotkins, Aleksejs Bespalovs un citi. Komandas vārtus pirmajā kārtā un arī kausa izcīņas ceturtdaļfinālā sargā 1998. gadā dzimušais Deniss Pērkons. Sezonas pirmajā oficiālajā spēlē rīdzinieki ar rezultātu 2:0 viesos pārspēja Ogres komandu. Tikmēr kausa izcīņā ar 1:3 tika atzīts Jūrmalas “Spartaka” pārākums. 

Uz gaidāmo spēli aicināti visi Smiltenes noada sporta līdzjutēji, kuru atbalsts spēlētājiem būs īpaši nozīmīgs. Jau tagad zināms, ka arī gaidāmo pretinieku līdzjutēji plāno apmeklēt šo spēli. “Skonto” fanu tradīcijas ir vienas no senākajām Latvijas futbolā. 


Futbols