Gada stiprākie ir noskaidroti, bet skolotāji pauž, ka sportiskie rezultāti krītas 4

13. maijā Valkas stadionā notika rajona mācību iestāžu spartakiāde vieglatlētikā. Tās ir gada nozīmīgākās sacensības, kurās redzams, cik katra skola ir paveikusi.

 

Pavisam sacensībās piedalījās 18 skolu jaunie vieglatlēti. Šoreiz viss notika ļoti svinīgi - ar atklāšanas parādi, valsts karoga pacelšanu, himnas dziedāšanu un Izglītības pārvaldes vadītājas Ilzes Videmanes uzrunu. Lauku skolu sporta sporta skolotāji, piemēram, Kārlis Pētersons, uzskata, ka skolās sportiskie rezultāti krītas un ir sporta veidi, kuri jau izkrituši no aprites. Pirms pārdesmit gadiem desmitcīņā piedalījās vairāk nekā 10 vieglatlētu.

 

Lielo pamatskolu grupā 1992. un 1993. gadā dzimušajiem uzvarēja Valkas pamatskola, aiz sevis atstājot Variņu pamatskolas un Smiltenes Centra vidusskolas komandu. Savukārt mazo pamatskolu grupā pirmās trīs vietas sadalīja Ēvele, Kārķi un Blome.

 

1994. un 1995. gadā dzimušajiem lielo skolu grupā uzvarēja Smiltenes Centra vidusskola. Nākamajās vietās - Bilskas un Trikātas pamatskola. Starp mazajām skolām labākās bija Blomes, Kārķu un Vijciema pamatskolas komandas.

 

Vidusskolu grupā jauniešu konkurencē uzvarēja Valkas ģimnāzisti, aiz sevis atstājot Smiltenes Centra un Strenču vidusskolu. Jaunietēm pārākas bija Smiltenes tehnikuma meitenes. Aiz viņām - Smiltenes Centra vidusskolas un Valkas ģimnāzijas sportistes.

 

Individuāli jaunākajā grupā 80 metru barjerskrējienā pirmajā trijniekā ierindojās Renārs Alksnis (Palsmane) Roberts Priste (Valkas pamatskola) un dalīto 3. un 4. vietu ar vienādu rezultātu ieguva Dainis Zvaigznonis no Ēveles un Reinis Lācis no Smiltenes ģimnāzijas. Meitenēm šajā disciplīnā ātrākās bija Smiltenes ģimnāziste Eva Kukurīte, Inga Jurčinska no Blomes un Agnese Briede no Valkas pamatskolas.

 

Lodes grūšanā meitenēm labākās bija ēveliete Līga Vagare, Lana Melbārde no Vijciema un Dana Sijāte no Blomes. Zēniem pirmajā trijniekā vietas sadalīja Ervīns Kauliņš no Variņiem, Sandis Rjabinovs no Ērģemes un Gvido Kalniņš no variņu pamatskolas.

 

Tāllēkšanā uzvarēja Jānis Kiselis (Ēvele), Reinis Lācis (Smiltenes ģimnāzija) un Edgars Skrebe (Strenču vidusskola). Meiteņu konkurencē labākās bija Sindija Grēna, Laura Dreijera un Inga Peneze (visas no Smiltenes).

 

Trīs kilometru distancē uzvarēja Elmārs Krastiņš no Variņiem, aiz sevis atstājot Mārci Auzānu no Valkas ģimnāzijas un Māri Dzenīti no Variņiem. Meitenēm divu kilometru skrējienā ātrākās bija Signe Butkina no Valkas pamatskolas, Laura Smukule no Smiltenes Centra vidusskolas un Evija Ozola no Variņiem.

 

1500 metru skrējienā visātrāk finišēja Liene Voilaka no Bilskas, Kitija Jurova no Smiltenes Centra vidusskolas un Anita kalniņa no Blomes. Zēnu konkurencē uzvarēja Sergejs Kozlovs (Valkas ģimnāzija), Dzintars Marjanovs (Bilska) un Mārtiņš Orovers no Grundzāles.

 

600 metru skrējienā ātrākās bija Inga Jurčinska no Blomes, Sintija Lorence no Ērģemes un Tīna Ciemiņa no Smiltenes Centra vidusskolas. Zēnu konkurencē uzvarēja valcēnietis Sandis Skrodelis, aiz sevis atstājot Mairi Bormani no Bilskas un varinieti Gvido Kalniņu.

 

100 metru skrējienā šajā vecuma grupā meitenēm uz goda pjedestāla kāpa Linda Miščenkova (Blome), Ginta Ramane (Palsmane) un Inga Zostiņa (Smiltenes Centra vidusskola). Zēniem ātrākie bija Mairis Bormanis no Bilskas, Mārtiņš Porietis no Valkas ģimnāzijas un Edgars Skrebe no Strenčiem.

 

4x100 metru stafetes skrējienā meitenēm pirmajā trijniekā iekļuva Blomes, Variņu pamatskola un Smiltenes Centra vidusskola. Zēniem - Valkas pamatskolas, Valkas ģimnāzijas un Ēveles pamatskolas sprinteri.

 

Šķēpmešanā uzvarēja Linda Alksne, Kristiāna Sebre (Variņi), un palsmaniete Ginta Ramane. Zēniem - Intars Išējevs (Smiltenes ģimnāzija), Artis Kazaks (Valkas ģimnāzija) un Kaspars Vanags no Ēveles pamatskolas.

Augstlēkšanā labākās bija Sindija Grēna no Smiltenes ģimnāzijas, Agnese Briede no Valkas pamatskolas un Marika Elksnīte no Smiltenes Centra vidusskolas. Zēniem - Oskars Celms (Blome), Roberts Priste un Jānis Martinsons no Valkas pamatskolas.

 

Pārējās vecuma grupās rezultātus skatīt pievienotajā failā!

Komentāri 4

Observer

Tikai pilnīgs sporta nejēga varētu publicēt šādi "pasniegtus" rezultātus!Ja jau tiek minēts tas kas patiesībā jebkuram skaidrs,tas ir tas, ka sporta rezultātu vispārējais līmenis skolu sporta līmenī ir pamatīgi krities,tad kāpēc vajag slēpt to,neuzrādot pat šo sacensību 1.-3.v.rezultātus katrā disciplīnā.Tad skolotāji varēs sarkt,salīdzinot tos kaut vai ar laikiem,kad paši gāja skolā.Protams,runa neiet par atsevišķu sporta skolu audzēķņu veikumiem.

pirms 13 gadiem, 2008.05.20 06:58

OzolaS

Ar rezultātiem var iepazīties pievienotajā failā!

pirms 13 gadiem, 2008.05.20 10:15

Guntars

Piekrītu, ka rezultātus noteikti vajadzēja publicēt rakstā. Pēc rakstītā arī īsti nevar saprast precīzu godalgoto vietu sadalījumu. Ierosinu līdzīgu publikāciju gadījumos rezultātus atspoguļot statistiskā grafējumā: Piem. 100m skrējienā 1v. Jānis Bērziņš /skolas nosaukums/, rezultāts; 2v. ..., 3v. ... u.t.t.
Bez tam, Aldi, attēlā redzamā barjerskrējēja nav Eva Kukurīte, bet gan ceturtās vietas ieguvēja Linda Mičenko.

pirms 13 gadiem, 2008.05.20 14:42

Sports